Προς το περιεχόμενο

Επαναεπιχρυσωμα hardware της epiphone LP custom zakk wylde


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειάζεται να τσιμπήσεις, τσίμπησαν ήδη εκατομύρρια κορ... εεε... καταναλωτές πριν από σένα.

Ένας, δύο, δέκα καταναλωτές μπορεί να είναι κοροϊδα...εκατομμύρια δεν γίνεται. Σκέψου λίγο σοβαρά να δείς ότι δεν συμφέρει το κόστος των μηνύσεων. Όταν θα αφήσεις τις μαϊμούδες-μπανάνες, θα καταλάβεις...μικρός (και ανύπαντρος) είσαι ακόμα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Marathon πάρε κι εσύ ενα iphone και κρύψτο στο πατάρι.

Ετσι θα είναι σαν καινούριο και μετά την καταστροφή του κόσμου το 2012 θα έχει γαμάτη συλλεκτική αξία. Ξέρεις το κόλπο.  ;)

 

Ετσι θα σπουδάσεις τα παιδιά σου και θα σου μείνει για την σύνταξη....

 

Μη μου πεις ότι δεν νοιώθεις ένα γαργάλημα εκεί κάτω... Ενα thread που μιλάει για νίτρα, mac και απομίμηση Gibson. K@βλ@ σκέτη ε;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι το κομικ το φτιαξαν τυπακια της microsoft σαν απαντηση στα βιντεο που δημοσιευσε η apple "pc vs mac".

 

Αλλα αν το καλοσκεφτεις, η apple εκανε ολοκληρα βιντεο, με ηθοποιους, καστινγκ, παραγωγη, ενω η microsoft απλα ενα κομικς!!!

 

 

μηπως την εχου την λιγο πιο μικρη?..? ......την μπανανα τους τα παλικαρια της  MICRO+soft (μαλακο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon πάρε κι εσύ ενα iphone και κρύψτο στο πατάρι.

Εάν είχα αυτό με το serial number 0001 θα το έκανα...αλλά δεν το πρόλαβα.

Έχω όμως το Echo de Savanes Νο1...μετράει?

Και για να κλείσουμε αυτό το θέμα πλήρως

img0.jpg

Και ακόμα μια

ΥΓ. παρακαλώ παρατηρήστε το δεξί...αντίχειρας στις χορδές, δείκτης στο τρέμολο, μικρό στο volume...τσιρκο σκέτο!!!

jeff.jpg.848a55eb77126cb90b5386af6ce398ca.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου πεις ότι δεν νοιώθεις ένα γαργάλημα εκεί κάτω... Ενα thread που μιλάει για νίτρα, mac και απομίμηση Gibson. K@βλ@ σκέτη ε;

Θα ήθελα πολύ να δώ τις εκφράσεις του παιδιού που άνοιξε το θέμα μετά απο όλα αυτά.

 

jeff_beck_ledge.jpg

 

Ο θεός ΚΑΙ με Gibson, πολλαπλός οργασμός ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επανέλθουμε (λίγο) στο αρχικό θέμα, αυτό που αναρωτιέται ο φίλος μας λέγεται επινικέλωση? Και εάν ναι, γίνεται κάπου στην Ελλάδα? Θα με ενδιέφερε γιατί πρόσφατα έκανα δοκιμές χάραξης laser σε neckplate και θα ήθελα να ξέρω εάν έχω τη δυνατότητα (και έαν συμφέρει οικονομικά) ένα ξαναπέρασμα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρυσό στο hardware δεν είναι μέταλλο όπως π.χ. στο hardware νίκελ ή  χρωμίου, είναι κάποιου είδους μπογιά, ή οποία φεύγει πανεύκολα. Αν προσέξεις σε παλιό χρυσό hardware κάτω από το χρώμα είναι και αυτό νικελωμένο, απλά δεν έχει γυαλιστεί. Οπότε δεν θές χρωμίωση αλλά ... βάψιμο.

 

Από την άλλη για νικέλωμα ή χρωμίωση υπάρχουν μαγαζιά που κάνουν αυτήν την δουλειά, αν βάλεις στο google π.χ. "επινικελώσεις" θα βρεις.

Είναι ακριβούτσικα απ' όσο ξέρω. Μικρός είχα εμπειρίες με νικελώματα σε μηχανάκια κλπ. Πανκ.

 

Αν θες να νικελώσεις κάτι που ήταν ήδη νίκελ αλλά έχει χαλάσει, έχει διαδικασία, αμμοβολές, επιχαλκώσεις και μετά νικελώματα. Μπλέκεις.

Αν το κάνουν κατευθείαν, δεν γίνεται δουλειά, θα αρχίσει να μαδάει το νικελ.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμετάλωση με χρυσό είναι η παλαιότερη μέθοδος επιχρύσωσης και επιτυγχάνεται με εμβάπτιση σε διαλύματα με σύνθεση Χλωριούχου χρυσού 10 g/l, και Ανθρακικό κάλιο 480 g/l.

 

Νομίζω ότι έχω δει στο Μεταξουργείο. Θα κοιτάξω και θα σου πω

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου