Προς το περιεχόμενο

Επαναεπιχρυσωμα hardware της epiphone LP custom zakk wylde


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ασχολούνται με μεγάλα εξαρτήματα και επιφάνειες, αν τους πας μια tuneomatic με

20 μικροσκοπικά εξαρτήματα δεν γλιτώνεις το κράξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όχι ρε συ, όλα τα φτιάχνουν. Απλά πάρε και κάνα υπογλώσσιο μαζί όταν πας να πληρώσεις.

Nαι ρε συ, αλλά πόσο περίπου? Γιατί έτσι που έχετε συνηθίσει από τις ψευτοκιθάρες που αγοράζετε, μπορεί να σας πουν 30 ευρώ και να λιποθυμήσετε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο... William Sats ειναι ;D ;D ;D

τον ατιμο :)

Εγώ είμαι αυτός, εγώ φταίω για όλα ;D ;D ;D

Τα επίχρυσα με μισούν αφάνταστα, σε όργανο 390.000δρχ (εν έτη 1999), που υποτίθετε οτι είχε "καλά" parts, έγινε σα τζην στην χλωρίνη μέσα σε 7-8 μήνες, με παίξιμο στο σπίτι και τακτικό καθάρισμα (χωρίς έντονο τρίψιμο) και αυτό λόγο του ιδρώτα μου...σνιφ σνιφ, αν και μου αρέσουν τα επίχρυσα έχω αποδεχτεί το γεγονός οτι ποτέ κάτι τέτοιο δεν θα μου κρατήσει. (και δεν θα μιλήσω για τις χορδές, που έχω γίνει μέτοχος στην ernie ball και στην elixir ;D )

 

Anyway, to the point.

Όπως είπε και ο SF, αν δουλεύει καλά η γέφυρα κράτα την και απλά για το αισθητικό, πάρε ένα 1200άρι γυαλόχαρτο και τρίψ' την λίγο να γίνει πιο ομοιόμορφο (αν και τα "παράσημα" μετράνε), αλλιώς το να μπείς στη διαδικασία να κάνεις επιμετάλλωση, απλά και φιλικά στο λέω ξέχνα την. Μετά απο λίγους μήνες θα έχεις πάλι τα ίδια και θα κλαίς το 50άρι-60άρι που θα έχει δώσει.

Εναλακτικά αν επιμένεις οτι θέλεις χρυσό στην κιθάρα, πάρε καινούργια με τα ίδια λεφτά που δώσεις για την επιμετάλλωση και θα σου μείνουν και τα παλιά parts. Ακόμα και τα original Gibson Parts θα σου κοστίσουν περίπου 70€ (tune-o-matic & Stop Tailpiece).

 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και εγω ειμαι στην ιδια κατασταση(αυτη με τον τοξικο ιδρωτα ντε....) βγαλε τα χρυσα hardware και πανε και βαλε Chrome.Στην κιθαρα που εχεις τα chrome πανε παρα πολυ... ;)

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου