Προς το περιεχόμενο

2 ερωτήσεις για stratocaster (αποκλειστικά fender)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πάντως όλες οι κιθάρες που είχα και έχω ήταν παρασάγκας καλύτερες από την κιούσπα την fmt custom shop toy του φίλου Μάκη που εκτός από την μεγαλύτερη εμπορική αποτυχία της Φεντερ, τις δίνει και το ebay για φραγκοδίφραγκα..και τουμεινε αμανάτι να λέει πως δεν τη δίνει διότι τάχα του αρέσει

 

πω πω τι κακός που έγινα τώρα...χαχα

 

αυτά

 

Ετσι για να ξέρεις την είχα πουλήσει στον Φίλο Al Pacino (διάβασε τι γράφει ) και την ξαναπήρα πίσω.

Πάντως σε παραδέχομαι για την  59 historic reissue  καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν ξερω γιατι μαλωνετε με τον ffmakis αλλα η showmaster τα σπαει κανονικα.μολις μου την ξαναπηρε αγορασα μια ΑΚΡΙΒΩΣ ιδια σε αλλο χρωμα...εξαλλου το harmony central ειναι στην διαθεση του καθενα για να διαβασει κριτικες...

τελοσπαντων εξαρταται τι ψαχνει ο καθενας αλλα και αμαξια να ηταν μια porshe παραμενει porshe και ας υπαρχει η maserati και η ferrari...γουστα ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.com/Fender-Showmaster-FMT-HH---Cherry-Sunburst_W0QQitemZ270490923840QQcmdZViewItemQQimsxZ20091126?IMSfp=TL091126202008r35494

 

http://cgi.ebay.com/suhr-Modern-2009-Limited-Edition-Carve-Top-Custom-w-OHC_W0QQitemZ230399547066QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item35a4e216ba

 

Βέβαια εδώ είναι το καινούριο μοντέλλο αλλά carved top standard δεν βρίσκεις εύκολα στο ιnternet απλά και μόνο διότι δεν τις πουλάνε οι ιδιοκτήτες. Ας συνειδητοποιήσουμε ότι fender είναι μόνο strat, tele, jag..klp..κι όχι οι για λόγους μαρκετινγκ μοντέρνες προ

σπάθειες.

Δικαίωμά σου να γουστάρεις την fmt αλλά αναφέρω τα παραπάνω για μια παλιά γνώμη σου ότι είναι καλύτερη από την suhr...

Παρεπιπτώντος...η suhr 4o h 5o χέρι σήμερα..είναι στα χέρια ενός φίλου θαυμαστή του guthrie govan ο οποίος καιτάξτε τι κάνει με την πρώην μου και ένα μικρό cornford στο δωμάτιό του

Καλή διασκέδαση

 

 

 

π.σ.

1000 thanx superfunk και λοιποί φίλοι for the infos

A....και κάτι βασικό...Με το Μάκη δεν μαλώνουμε...απόψεις ανταλλάσσουμε και μέσα από χιούμορ όλο και κάτι μαθαίνουμε ο ένας από τον άλλο......Μάκη πούλα οπωσδήποτε κάποιες να πάρεις 59 historic πίστεψέ με λύνεις το θέμα lespaul διαπαντώς  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bre Customidis καλά ( Πόντιος ) είσαι ;D ;D ;D

Εβαλες την Κορεάτικη κιθάρα......... Μιλάμε για Customshop Showmaster FMT Made in Usa

 

Ελπίζω να σηκώνεις την πλάκα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτώντως Μάκη από εδώ ψώνισα lespaul http://www.guitarsofamerica.com/gibsonkiller.htm

πολύ τίμια τα παληκάρια...καμιά σχέση με εμάς τους κάφ...ς

Ο τύπος έχει τις φθηνότερες και ομορφότερες στην Αμερική...είναι ιδιώτης collector και σαν μη official dealer εκτός από φθηνότερος σου βάζει και second hand μέσα στη βαλίτσα και στην ασφαλίζει όσο του πεις κι έτσι γλυτώνεις τα κερατιάτικα του τελωνείου που κανονικά θα σ έχωναν κανα χιλιαρικάκι extra..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλε μου Δημήτρη,δεν αγοράζω κιθάρα εαν δεν την πιάσω πρώτα στα χέρια μου.

Ειδικά εαν είναι και ακριβή.

 

Καλόπαιχτη και ελπίζω να την κρατήσεις 2-3  μήνες  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου