Προς το περιεχόμενο

Photos-instuments by Maria and me.


thanasis b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμη μια εργασια φωτογραφιας η κοπελα μου αποφασισε να γραψει αυτη την μουσικη του βιντεο.

 

Ολα τα οργανα πιανο τσελο μεταλοφωνο και ακουστικη ειναι παιγμενα απο την ιδια και εγω απλα προσθεσα την ηλεκτρικη(καφρος!).

 

Η εγγραφη εγινε με ενα μικροφωνο ακουστικων στο audacity. Θα παρατηρησετε ολοι οτι στην ηλεκτρικη ο ηχος εχει ενα τζιτζικιασμα δυστυχως(λογικα μπουκωσε το μικροφωνο αν και δεν ηταν πολυ κοντα).. παρολαυτα παιζω με την στρατ και τον mesa express, το echo εχει μπει απο το προγραμμα...anyway

 

Σχολια ολα δεκτα.

 

 

(καλυτερα μεγαλωστε το παραθυρο του βιντεο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σε καποια σημεια κατι μου ακουγεται ξεκουρδιστο, μαλλον ειναι η ακουστικη κιθαρα (ωραιο setup - action bythe way).

Στο παιξιμο της ηλεκτρικης απλα μαλλον θα ηταν καλυτερο να επαιζες καποια πιο απλα, ατμοσφαιρικα περασματα, αντι της blues πεντατονικης, με καποιο μακρυ delay ωστε να εδινε στην ατμοσφαιρα του κοματιου.

But that's my taste.

 

Ωραιες φωτογραφιες

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με παρεξηγήσεις βρε Θανάση και μ' όλη μου τη καλή τη καρδιά.

 

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΙΞΕΣ ;

 

Πολύ πολύ όμορφο.

Την ευχαριστούμε (όχι εσένα).

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κακός μωρέ κι εσύ.

 

Δεν έχω τίποτα με τον Θανάση και μια χαρά παιδί είναι.

 

Αλλά εκεί που χαζεύεις το λειβάδι με τα λουλούδια, πεταλούδες να πετάνε, ααχχ και κάτι ωραίο, γλυκό και ευαίσθητο πρωί πρωί(ασε τον εκπαιδευτικό χαρακτήρα που μπορεί να έχει στα παιδιά), ξάφνου μπαίνει στο λιβάδι ο Αννίβας με τους ελέφαντές του και πάει, ξυπνήσαμε. Άσχημα.

 

Πάντα η άποψή μου....

 

Θανάση, πρέπει να σ' αγαπάει πολύ η Μαρία.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχ ναι ρε κι εγω αυτη την αποψη εχω (εκτος απο Αννιβα και αλλους συμπαιχτες) απλα το ειπα με πιο.... τακτ.

Με ξερεις, ειμαι ευαισθητο αγορι

 

Tutti Frutti ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φάγατε το παιδί, απορώ πως μια ευαίσθητη καρδιά σαν τη δικιά μου συγχνωτίζεται με τύπους σαν εσάς τους δύο. Ξέρετε ποιοί δύο......βρε ούστ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με παρεξηγήσεις βρε Θανάση και μ' όλη μου τη καλή τη καρδιά.

 

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΙΞΕΣ ;

 

Πολύ πολύ όμορφο.

Την ευχαριστούμε (όχι εσένα).

 

Δεν παρεξηγω κανεναν αλλωστε και εγω ο ιδιος το ειπα -> ''καφρος''!!

 

Παντως η ιδια ηθελε κατι πιο ανατρεπτικο σε σχεση με το συνολο ειδικα για την ηλ. κιθαρα και καταληξαμε σε αυτο. Θα μπορουσε καλλιστα να εχει πιο ταξιδιαρικα σολακια με delay (που δεν εχω!) και slide. Ειναι και αυτο μια αποψη που μπορει να κανουμε στο μελλον.

 

Επισης το γεγονος οτι ειναι τοσο κακογραμμενη και λαθος στο level η ηλ.κιθ το μειωνει ακομα πιο πολυ.

Παντως εμενα μου αρεσει!! χεχε  Και ναι ειναι γεγονος με αγαπαει και την αγαπαω πολυ και η canon ειναι δικη της!!!χα0χα0χα0

 

Για τους ρομαντικους της υποθεσης που τους αρεσουν τα λειβαδια και τα λοιπα (και εμενα μεσα )

 

Ιδου  http://www.myspace.com/murderedmandarin για τους φαν της Μαριας!! (αν και ειναι παλια γιατι το εχει παρατησει το myspace)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου