Προς το περιεχόμενο

roland td-4k


nick m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας ειμαι καινουριος στο φορουμ και το βρισκω αρκετα χρησιμο...εχω ξεκινησει να παιζω εδω και 5 μηνες με ηλεκτρονικα τυμπανα(λογω ελλειψης χωρου).θα θελα να με διαφωτισετε για 2 πραγματα.πρωτον αξιζει να παρω προστατευτικο για το bass pad ή ειναι πεταμενα λεφτα?δευτερον ελεγα να παρω ηχειο επειδη τα ακουστικα ειναι λιγο σπαστικα και δεν ειναι οτι καλυτερο και για τα αυτια(συν οτι θελω να παιζω ακουγοντας ενα κομματι πχ).εχει κανεις σας ηλεκτρονικα και ξερει αν ειναι καλη λυση το ηχειο?περιμενω γνωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τα TD-4 είναι για τα ντραμς ότι είναι και η ηλεκτρική κιθάρα για την ακουστική. Χωρίς σωστή ενίσχυση δεν λέει... Εγώ έχω απολάυσει ανάλογα pad set με το Roland PM-10. Στηνεται στη σωστη θέση δίπλα στον ντραμερ και είναι ειδικά φτιαγμένος ενισχυτής combo (μαζί με ηχείο δηλαδή) γι αυτη τη χρήση. Η ένταση είναι αρκετή αλλά και αν δεν είναι, πας για το επόμενο στη σειρά (αν και δεν νομίζω) το PM-20.

 

Για το προστατευτικό, ίσως καποιος άλλος που το έχει δοκιμάσει να μας πει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα το θεμα ειναι οτι τα χω στην αποθηκη και παλι οταν παιζω κανει αντιλαλο μεχρι το ισογειο χωρις φυσικα να μου πουν τιποτα.αλλα θα το δοκιμασω thanks ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν χρειάζεται να παίζεις δυνατά. Ο ενισχυτης αυτός έχει μεγάλο εύρος. Παίζει ωραία και χαμηλά, ενώ το μεγάφωνο είναι full range για να καλύπτει από μπότα (μπάσα) μέχρι πρίμα (πιατίνια) και κυρίως δεν "θα το πάρεις στο χέρι" αν σου ξεφύγει καμμια γερή μποτιά. Μπορείς εν ολίγοις και να ακούγεσαι σαν ένα Hi-fi, ή σαν την τηλεόραση του διπλανού όταν βλέπει τον Χατζηνικολάου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ θα

1.δε θα έπαιρνα κανένα προστατευτικο για το bass pad,ένα απλό παντ είναι...ένα mesh pad σε μία άλλη roland που το βαράμε με double pedal τόσα χρόνια είναι μία χαρά.... ;D

2.αν με ενοχλούσαν τα ακουστικά εννοείται ότι θα έπαιρνα το αντίστοιχο ηχείο....

 

καλά παιξίματα .. και μη μασάς βάρα το κιτ....και πρόσεχε τις δυναμικές σου να είναι σε σταθερό επίπεδο.... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου