Προς το περιεχόμενο

O Ελληνας και το εμβολιο


evris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι θλιβερό πάντως το πόσο οι λαοί άγονται και φέρονται από τα ΜΜΕ σαν τυφλά πρόβατα. "Σκοτώνει η γρίππη", "Σκοτώνει το εμβόλιο", άντε βγάλε άκρη εσύ.

 

Ήμουν από τους πρώτους Έλληνες που έκανε το εμβόλιο. Δεν ζω στην Ελλάδα. Λόγω του πανικού, ερεύνησα εξονυχιστικά όλα τα συστατικά του εμβολίου. Δεν υπάρχει καμία σοβαρή έρευνα που να αποδεικνύει ότι μπορεί να προκαλέσουν πρόβλημα στο γενικό πληθυσμό. Πάντα, βέβαια, υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, οι αλλεργικοί, κτλ. Ο ανθρώπινος οργανισμός και η εξέλιξη που έχει στη διάρκεια της ζωής του κάθε ανθρώπου ποτέ δεν επιτρέπει να μιλάς με βεβαιότητα. Το τι διάβασα όμως, τι πανικό, τι ψευδοπληροφόρηση, τι σπασμένο τηλέφωνο, τι ξερολισμό... Απερίγραπτα.

 

Και αναρωτιέμαι. Ο κάθε καραγκιόζης που βγάζει ένα βίντεο και λέει μέσα τα απίστευτα, δεν σκέφτεται τι ευθύνη φέρει αν έστω ένας γονέας τον πιστέψει και δεν εμβολιάσει το παιδί του;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκετ γιορ φακτς στρέιτ μπιφόρ κομέντινγκ. Καμία "απλή γρίπη" δεν επιτίθεται στους πνεύμονες με τέτοιο τρόπο, ούτε εξελίσσεται πιο σοβαρά αποκλειστικά σε άτομα με βεβαρημένο ιστορικό.

 

Ένα πράγμα ξέρω. Ότι ένα πράγμα ξέρω.  :)

 

Εχουμε βομβαρδιστεί με πηγες διαφορετικές, γεγονότα-facts διαφορετικά, άλλα λένε οι γιατροι οι τάδε άλλα οι άλλοι.Άλλα οι άγγλοι άλλα οι σουηδοί.  Να φύγετε κύριε, να πάτε αλλού. Και πιο συγκεκριμένα στην μουσική που ασχολούμαστε, δεν ειμαστε εμείς για νοσοκομεία. Δεν έχω δύναμη να ξανασχοληθώ με αυτό το τόπικ.Γέρασα.  ;D

 

(δεν περιγράφω άλλο, δεκτά όλα. Στο γενικά εσύυυυυυυυυυυυ, στο γενικάααααααααααααααα, νύχτες χωρίς εμβόλιαααααααα, νύχτες χωρίς ντεπόν, χαμένοι από πνευμόνια, χαμένοι απ'το ζαμπόν, ανόητες απάτες, ανόητα σχολιά, τοπικ τοπικ τοοοοοοοοοπικ, τοπικ άσχετα... τοπικ... τόπικ άαααααασχετααααααααααα)

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου