Προς το περιεχόμενο

Από κιθαρίστας τρομπετίστας


bouzoukleri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος σπουδαγμένος κιθαρίστας μετά από παραίτηση των έξι χορδών και μικρή βόλτα στα τετράχορδα έκανε μακρινό ταξίδι κατά Μισσισίπι μεριά και κόλλησε μικρόβιο. Θέλει να μάθει τρομπέτα σοβαρά.

 

Που να απευθυνθεί;

Δεν ψάχνει ωδείο.

 

Τενκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμιά φιλαρμονική. Γίνεται καλή ομαδική δουλειά, και βγάζεις και μεροκάματο από τυχερά (π.χ. κηδείες).

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιο ίσως μουσικό τμήμα του Δήμου, αν έχουν φιλαρμονική ακόμα καλύτερα. +1 Κώστας.

Κάπου έχει και ένα θέμα με φιλαρμονικές στο νοιζ.

Τελικά όχι ξεκίνησε θέμα με αγορά σαξοφώνου, αλλά έχει και αρκετές πληροφορίες για φιλαρμονικές...

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=154032.0

 

Τώρα για εντελώς μόνος, δε ξέρω, δεν έχω καμία επαφή με τα πνευστά και πόσο δύσκολα ή εύκολα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμιά φιλαρμονική. Γίνεται καλή ομαδική δουλειά

 

Θα συμφωνήσω 100% με τον Κώστα. Επειδή και εγώ από εκεί ξεκίνησα και έμαθα την ομαδική δουλειά, πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιλογή. Αρκεί φυσικά να "πέσεις" και σε καλό μαέστρο. Ας πούμε εγώ (και σχεδόν όλα μου τα αδέρφια) από τη φιλαρμονική Κυπαρισσίας ξεκινήσαμε και συνεχίσαμε μετά. Πραγματικά, εκεί είμαστε υπερβολικά τυχεροί διότι έχουμε έναν καταπληκτικό μαέστρο που διδάσκει αρχικά το ομαδικό πνεύμα και φυσικά ... τι άλλο. Τη μουσική!

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ επειδή οι καλοί μαέστροι δεν σημαίνει πως ξέρουν κ καλή τρομπέτα καλύτερα να πάει σε κάποιο ωδείο.Ποτέ μα ποτέ δεν πρόκειται να γίνει τόσο καλή δουλειά σε μία φιλαρμονική απ ότι σ ένα ωδείο μ έναν καλό δάσκαλο.Τώρα αν με τίποτα δεν θέλειθ να πάει ωδείο ο φίλος σου τότε δεν του μένει τίποτε άλλο από φιλαρμονική που πρότειναν κ τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η απάντηση του "common sense man":  :P

 

Τα χάλκινα είναι δύσκολο πράγμα. Δεν είναι κιθάρα, ή πιάνο να ακουμπήσεις και να παίξεις. Θέλει πολύ προσπάθεια.

 

Με κάποιον, λοιπόν, θα πρέπει να μάθει. Και οι επιλογές είναι 3: Ωδείο, Φιλαρμονική, ιδιαίτερα. Ανάλογα με το πόσο καλά θέλει να μάθει, θα πάει σε άλλο σημείο. Ανάλογα με το τι στυλ θέλει να μάθει να παίζει, θα πάει αλλού.

 

Αν ξέραμε τι περιοχή είναι ο άνθρωπος μπορεί να ξέραμε και κάποιον να τον στείλουμε, έστω για πληροφορίες.

 

Πάντως, μπράβο στο φίλο σου που το αποφάσισε και ξέφυγε από τα "κλάσσικα" όργανα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω μια τρομπετα και κουτσοπροσπαθω να παιξω μπορω να πω πως ειναι μεγαλο αγγουρι.

ειδικα οι φτηνες.... :(

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χάλκινα είναι δύσκολο πράγμα. Δεν είναι κιθάρα, ή πιάνο να ακουμπήσεις και να παίξεις. Θέλει πολύ προσπάθεια.

 

Ναι μεν, αλλά...

 

http://www.youtube.com/watch?v=D1JgMemV91I

R.I.P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάνθρωπης δυσκολίας ιδιότροπο όργανο. Το λατρεύω, και είχα δανειστεί μία γιά μερικές μέρες να το παλέψω παλιά. Την έδωσα πίσω πεπεισμένος ότι δεν έχω ούτε 1 στις 100 πιθανότητες να μάθω έστω και τα βασικά. Από τότε, σαν βλέπω τρομπετίστα (υπάρχει λόγος που είναι τόσο σπάνιοι...  ;D ) κάθομαι κι αναρωτιέμαι τί παραπάνω έχει ο κιαρατάς και κατάφερε να φέρει βόλτα το διάολο...  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου