Προς το περιεχόμενο

Ηλ. Κιθαρα: Το πιο δημοφιλες μουσικο οργανο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πλάκα μου κάνεις κύριε μπίχλα; Αν σκάσει μύτη η (αγροτική) μερτσεντέ, μαζέυονται τα πιπίνια σαν τα περιστέρια στο σύνταγμα. Η μπέμπα είναι λίγο λύση ανάγκης.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν και οι άλλοι γερμανοί δυνατά χαρτιά Κώστα, δεν έχουμε και γυναίκες στο

forum να κάνουμε poll μεταξύ των ανταγωνιστικών ...πιπινοκυνηγΙέ μοντέλων.

2008-audi-tt.jpg

mercedes_slk_class.jpg

bmw-z4-sdrive35i_1.jpg

Χαχαχα! Σας την έσκασα με την πονηριά μου, έβαλα το audi κόκκινο και θα κερδίσει, για να μάθετε να μην μιλάτε...

 

Δεν άρχισε καλά η μέρα, πάλι γράφω μ*****ες στο περί ανέμων.

ΑΠΤΟΧΩΡΙΟ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα είναι το πιο δημοφιλές όργανο? Δεν ξέρω... Νομίζω πως η κιθάρα είναι το πιο δημοφιλές όργανο όσων ασχολούνται με το ροκ μικροί. Γενικά πιστεύω πως το πιο δημοφιλές όργανο (που σε στέλνουν οι γονείς σου και δεν το διαλέγεις μόνος σου, και ως γνωστών οι γονείς είναι πάντα περισσότεροι) είναι το πιάνο!!!! Από κει και πέρα... Γιατί η κιθάρα είναι το πιο δημοφιλές όργανο στα παιδιά που ξεκινάνε να ακούνε ροκ? Γιατί συνήθως ξεκινάνε να ακούνε στα 11-12 που δεν ξέρουν να ξεχωρίζουν τον ήχο του μπάσο από της κιθάρας (ναι ακόμα και αν ξεκινάνε με Maiden δεν ξέρουν και πολλά πράγματα) και αυτό που γουστάρουν, επειδή εκείνη η ηλικία είναι εγωκεντρική, είναι ο υπερφίαλος ρόλος του προβαλλόμενου κιθαρίστα!!! Άρα πάνε συνήθως προς την κιθάρα... Και αν έχουν και έναν μεγαλύτερο αδελφό που έχει πέσει στην ίδια λούμπα πιο παλιά και έχει έτοιμο εξοπλισμό? Καλά είσαι... Παίζει μέχρι τα 18 τους (που το 60% θα αρχίσει να ακούει σκυλάδικα μπας και ρίξει καμιά γκόμενα) να μην μάθουν ΠΟΤΕ τι κάνουν τα άλλα όργανα σε μία μπάντα!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

funky_bassman, το έχεις φιλοσοφήσει πολύ και γουστάρω. συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

αυτές είναι απόψεις με επιχειρήματα. thumbs up.

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο ontopic :

 

Καθε πολυκατοικια εχει απο 3 κιθαριστες. Το ευκολο ειναι να το δουμε ετσι, αλλα οποιος παιζει 4 ακκορντα δεν ειναι κιθαριστας και πολυ περισσοτερο δεν ειναι μουσικος.

 

λιγοτερο Ontopic : γραφω απο τη Φλωρινα, οπου βρισκομαι τις τελευταιες μερες. Συναντησα πραγματικους μουσικους, πνευστους που παιζουν βαλκανικη τζαζ και δεν μπορουσαν να βρουν μια κιθαρα να δανειστω για να παιξουμε μαζι. Σε μια συζητηση μαζι τους , τους ειπα οτι μου κανει εντυπωση που ειναι νεα παιδια (20-25) και παιζουν παραδοσιακη μουσικη επειδη τους αρεσει, ενω στην Αθηνα εχω δει παιδια της ηλικιας τους που ακουνε τρομπετα και ρωτανε ποιος παιζει κλαρινο γιατι στην καλυτερη των περιπτωσεων παιζουν ροκ. Μεγαλη κουβεντα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου