Προς το περιεχόμενο

Epiphone Valve Senior ή BlackHeart Handsome Devil Combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!!! :)

 

Ξέρω πως τέτοιου τύπου θέματα είναι ΧΙΛΙΟπαιγμένα αλλά αυτό έχει μία ιδιαιτερότητα,ο ένας ενισχυτής είναι Ο ενισχυτής ΦΑΝΤΑΣΜΑ ;D ;D.

 

Είμαι στα πρόθυρα αγοράς ενισχυτής σε αυτά τα χρήματα από Τhomann.Παίζω Alternative κυρίως Rock.Βασικά θέλω ,όπως πάρα πολύς κόσμος, έναν ενισχυτή με όσο το δυνατόν καλύτερο και "καθαρότερο" καθαρό κανάλι.

 

Έχω μια Fender Stratocaster με 3 μονούς και μία Line6 POD X3 Live την οποία σκοπεύω να χρησιμοποιώ καθαρά σαν πολυεφε.

 

Η ιδιαιτερότητα παρουσιάζεται στο ότι ο πολλά υποσχόμενος, για τα χρήματα του πάντα,Epiphone Valve Senior τυχαίνει να είναι και ο ενισχυτής φάντασμα, το θέμα έχει συζητηθεί και εδώ...

 

Δεν μπορώ λοιπόν να σας ζητήσω την γνώμη σας για τον ενισχυτή.Ο HandsomeDevil από την άλλη από τα reviews που έχω ακούσει στο internet μου άρεσε πάρα πολύ από όλες τις απόψεις, δεν ξέρω βέβαια πόσο καθαρός θα μένει σε σχετικά υψηλή ένταση... :-\

 

Ο Valve Senior από την άλλη μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον ενισχυτής, είναι 5 watt παραπάνω και 40 Euro φθηνότερος και μου άρεσε το γνωστό video με τον τύπο που έχει το κεφάλι το οποίο δεν έχω καταλάβει που βρήκε ??? ???...

 

Εσείς τι θα κάνατε??? ??? ???

 

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Xμμμ....Πληθώρα απαντήσεων!!! ;D ;D ;D

Τόσο ασαφές ήταν το θέμα μου ρε παιδιά!!!???

Πείτε έστω έναν από τους δύο στην τύχη να έχω μία δεύτερη άποψη ;D

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θες στην τύχη, χτύπα τόν Senior. Καλύτερη περίπτωση από τον Blackheart μού φαίνεται, εγώ τουλάχιστον αυτόν θα έπαιρνα. Αν εξαιρέσεις τον τύπο λυχνιών, είναι σχεδόν ίδιοι εξ' άλλου, κι ο Senior έχει και λαμπάτο βάθος. Βέβαια είναι κορώνα-γράμματα, λόγω τής απατηλής και φευγαλέας όλο μυστήριο φύσης του...  ;D Για σίγουρα πράγματα go with the Blackheart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμμμ... ;DΤο ίδιο σκεφτόμουν.

 

Βασικά πέρα από την πλάκα, μπορεί να αποτελεί μυστήριο η ύπαρξη του αλλά δεν πιστεύω ότι κατάστημα όπως ο Thomann θα υποστηρίζει πως τον έχει και δεν τον έχει!!! ;D

Μάλλον προς αυτόν κλείνω! ;)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε τήν προσπάθεια, κι αν κάτι πάει στραβά, μπορείς πάντα να αναιρέσεις την επιλογή σου (σε εύλογο χρονικό διάστημα εννοείται)και να πάρεις τόν blackheart εξ' άλλου.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν και άμα τον πάρεις στα χέρια σου κάνε μια χάρη στον κόσμο του νοιζ και ανέβασε clips να δούμε και εμείς τι ψάρια πιάνει ο συγκεκριμένος.  ;)

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό τον ψήνω κι εγώ, φαγούρα έχω να δω τί ψάρια πιάνει ο Senior, και τα κλιπς τού μπάρμπα στο youtube είναι μαύρα χάλια...  ;D

 

(Πλάκα κάνω, όντως πιστεύω ότι είναι καλή περίπτωση ο ενισχυτής. Θα τον χτυπούσα κι εγώ, αν -βαρεμένος από την αναμονή- δεν είχα πάρει τον Blues Jr μου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε τον epi. Ανέβασε μερικά κλιπ στο noiz/youtube. Αμέσως θα γίνεις παγκοσμίως γνωστος. Εκμεταλλευόμενος τη φήμη από τη χρήση του εν λογω ενισχυτη χτιζεις διεθνή καριερα. Σου κάνει endorsement η MESA. end of story

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα κάνω.

Θα τον πάρω να γίνω διάσημος. ;D ;D ;D 8)

Σοβαρά τώρα για αυτόν πάω, δεν νομίζω πως θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα :).

Θα σας ενημερώσω όταν τον παραγγείλω να ξέρετε ;D.

Θα αφήσω έναν φάκελο με ενοχοποιητικά στοιχεία αν βρεθώ δολοφονημένος!!! ;D

 

Η αγορά γίνεται με οποιαδήποτε προπληρωμένη κάρτα???

Πρέπει να βάλω λίγα euro παραπάνω που είχα διαβάσει κάπου ή δεν ισχύει??

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας ενημερώσω όταν τον παραγγείλω να ξέρετε ;D.

Θα αφήσω έναν φάκελο με ενοχοποιητικά στοιχεία αν βρεθώ δολοφονημένος!!! ;D

Πάντως να ξέρεις οτι ο συνφορουμίτης child of story είπε οτι θα τον παραγγείλει

και απο τότε δεν ξανακούσαμε νέα του. Δεν κάνω πλάκα, έχε το υπ'όψιν σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου