Προς το περιεχόμενο

ένα funk κομμάτι live εκτέλεση (Hump de Bump - rhcp cover)


schafferbfg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ένα funk κομμάτι live εκτέλεση με την band μου

περιμένω σχόλια , καλά και καλά

;D ;D ;D ;D ;D

 

κατεβάστε το από το link

 

απο την κατω παραθεση

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ένα funk κομμάτι live εκτέλεση με την band μου

περιμένω σχόλια , καλά και καλά

;D ;D ;D ;D ;D

 

κατεβάστε το από το link

 

http://www.filefactory.com/file/a1f784h/n/Hump_de_Bump.mp3

Hump_de_Bump.mp3

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε πολυ καλοι ευγε 8) Ταμαμ για κουνημα που λενε :P

 

Η μονη μου παρατηρηση είναι οτι καπου ενιωθα τον τραγουδιστη να με βγαζει απο το groove και να με τραβαει πισω. Οχι οτι με ενοχλησε ιδιαιτερα απλα το παρατηρησα καποια στιγμη.

 

Συγχαρητηρια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία... :)

 

Αν ήταν να κάνω κάποια παρατήρηση θα έλεγα οτι στην αλλαγή που γίνεται για πρώτη φορά στο 00:46 κάτι χάνεται απο το groove και έχω την εντύπωση οτι "ευθύνεται" περισότερο ο τραγουδιστής... (πρέπει να φραζάρει σ'εκείνο το σημείο, είναι όλο πάνω του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο, μπραβο! Ενα απ'τα αγαπημενα μου groups! Ενταξει, ειναι δυσκολο να ''γκρουβαρει'' απιστευτα ενα κομματι του συγκεκριμενου group, αλλα νομιζω οτι το πηγαινετε καλα. Ασπουμε, κατι που χαλαει το γκρουβ του original κομματιου, ειναι η επιλογη(αν ειναι θελημενο) να αλλαξεις το ρυθμικο του βασικου ριφ. Η τριτη νοτα του ριφ (δηλαδη η δευτερη ντο) στο original κομματι βρισκεται ενα δεκατο εκτο μετα τη θεση, ενω εσυ(ο κιθαριστας δεν εισαι?) την παιζεις ενα ογδοο μετα την θεση. Θα μου πεις, ενταξει μωρε, ενα δεκατο εκτο διαφορα. τι πειραζει? Οχι ομως  :)! Πειραζει οταν μιλαμε για τετοια κομματια! αλλαζει το γκρουβ, το παει καπως πισω! Κατα τ'αλλα μου αρεσε πολυ! Αν προσεξετε αυτες τις (σημαντικες) λεπτομερειες, νομιζω οτι θα ειστε ενα απο τα λιγα groups που θα μπορουν να καυχηθουν οτι παιζουν καλα τους peppers οι οποιοι παρα το αλητικο image τους ειναι πολυ λεπτομερεις και δουλεμενοι μουσικοι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο, μπραβο! Ενα απ'τα αγαπημενα μου groups! Ενταξει, ειναι δυσκολο να ''γκρουβαρει'' απιστευτα ενα κομματι του συγκεκριμενου group, αλλα νομιζω οτι το πηγαινετε καλα. Ασπουμε, κατι που χαλαει το γκρουβ του original κομματιου, ειναι η επιλογη(αν ειναι θελημενο) να αλλαξεις το ρυθμικο του βασικου ριφ. Η τριτη νοτα του ριφ (δηλαδη η δευτερη ντο) στο original κομματι βρισκεται ενα δεκατο εκτο μετα τη θεση, ενω εσυ(ο κιθαριστας δεν εισαι?) την παιζεις ενα ογδοο μετα την θεση. Θα μου πεις, ενταξει μωρε, ενα δεκατο εκτο διαφορα. τι πειραζει? Οχι ομως  :)! Πειραζει οταν μιλαμε για τετοια κομματια! αλλαζει το γκρουβ, το παει καπως πισω! Κατα τ'αλλα μου αρεσε πολυ! Αν προσεξετε αυτες τις (σημαντικες) λεπτομερειες, νομιζω οτι θα ειστε ενα απο τα λιγα groups που θα μπορουν να καυχηθουν οτι παιζουν καλα τους peppers οι οποιοι παρα το αλητικο image τους ειναι πολυ λεπτομερεις και δουλεμενοι μουσικοι! :)

ναι ο κιθαριστας ειμαι ..και εχεις μεγαλο δικιο ..απλα δεν εκατσα να το μαθω ποτε σωστα  :P¨το μονο που με νιαζει ειναι το τζαμαρισμα  :P

αλλα εχεις απολυτο δικιο ;D

 

σας ευχαριστουμε ολους ;D ;D

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα σωστός ο Gianniss, έψαξα και βρήκα τώρα το πρωτότυπο στο youtube γιατί δεν θυμόμουν ακριβώς το riff... :)

 

Neeq, έχουμε ίδια αυτιά??... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα σωστός ο Gianniss, έψαξα και βρήκα τώρα το πρωτότυπο στο youtube γιατί δεν θυμόμουν ακριβώς το riff... :)

Καλα, εμενα peppers δωσε μου και την ψυχη μου παρε! ;D Γι'αυτους ειμαι ο ιδιος youtube! :P

 

Ευχαριστουμε τον schafferbfg για το clip!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμ@τοι! θέλω να σηκωθώ να χορέψω  :D  ...δεν το επιτρέπει η ώρα ομως!

 

Μπορείς να μας πεις λίγο για τον εξοπλισμό? Η κιθάρα που βρομίζει λίγο έχει overdrive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου