Προς το περιεχόμενο

ένα funk κομμάτι live εκτέλεση (Hump de Bump - rhcp cover)


schafferbfg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γαμ@τοι! θέλω να σηκωθώ να χορέψω  :D  ...δεν το επιτρέπει η ώρα ομως!

 

Μπορείς να μας πεις λίγο για τον εξοπλισμό? Η κιθάρα που βρομίζει λίγο έχει overdrive?

 

THX ;D ;D

 

κιθαρα καρφι σε κεφαλι+καμπινα  ORANGE AD30HTC +MARSHALL MR1960 (gibson les paul bfg)

 

μπασο  κεφαλι+καμπινα EBS+ πολλα πεταλια  (MUSIC MAN STINGRAY 5)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κομματάρα και ωραία εκτέλεση... Απλώς έχω την αίσθηση πως θα έπρεπε να το κοιτάξετε και σε άλλο τόνο ίσως... Οι ψεύτικες του τραγουδιστή σε κάτι σημεία είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ!!! Δώσ' του τα συγχαρητήρια μου!!! Φαντάζομαι θα παίζετε και κάτι από Incubus γιατί είναι ταμαμ πάνω στη φωνή του (που λέμε και στο χωριό μου!!!) Εγώ δεν πιστεύω πως έχει χάσει το groove το κομμάτι (σε αντίθεση μάλλον με τους συμφορουμίτες) καθώς σε live εκτέλεση ούτε οι Peppers δεν το πιάνουν τόσο καλά... Αγαπημένη μπάντα οι Peppers αλλά στα live παρεκκλίνουν σε μεγάλο βαθμό από το cd οπότε δεν το βρίσκω κακό και για εσάς για 1/8...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομματάρα και ωραία εκτέλεση... Απλώς έχω την αίσθηση πως θα έπρεπε να το κοιτάξετε και σε άλλο τόνο ίσως... Οι ψεύτικες του τραγουδιστή σε κάτι σημεία είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ!!! Δώσ' του τα συγχαρητήρια μου!!! Φαντάζομαι θα παίζετε και κάτι από Incubus γιατί είναι ταμαμ πάνω στη φωνή του (που λέμε και στο χωριό μου!!!) Εγώ δεν πιστεύω πως έχει χάσει το groove το κομμάτι (σε αντίθεση μάλλον με τους συμφορουμίτες) καθώς σε live εκτέλεση ούτε οι Peppers δεν το πιάνουν τόσο καλά... Αγαπημένη μπάντα οι Peppers αλλά στα live παρεκκλίνουν σε μεγάλο βαθμό από το cd οπότε δεν το βρίσκω κακό και για εσάς για 1/8...

ευχαριστουμε  ;D ;D

εχουμε στο demo  megalomaniac-incubus

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο.

Πολύ καλοί (με ειδική μνεία στο μπάσο και όχι λόγω συναδελφικότητας).

Δεν με ενδιαφέρουν οι λεπτομέρειες και τα μικρολαθάκια. H overall groovοροκιά βγήκε και βγήκε καλά. And that's the whole f***ing point.

Αν θα αντιπρότεινα κάτι, είναι να μην αφήνετε τόσο "χυμένο" το σκάσιμο στην αλλαγή (0:46, bridge; ) .

Ακουσα μία δεμένη πρόταση από ένα live σύνολο και μου άρεσε. Πολύ.

Να το βλέπουμε συχνότερα.

Και πάλι μπράβο παιδιά. Το χετε.

 

Οντως η "ψεύτικη" του τραγουδιστή άψογη.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασπουμε, κατι που χαλαει το γκρουβ του original κομματιου, ειναι η επιλογη(αν ειναι θελημενο) να αλλαξεις το ρυθμικο του βασικου ριφ. Η τριτη νοτα του ριφ (δηλαδη η δευτερη ντο) στο original κομματι βρισκεται ενα δεκατο εκτο μετα τη θεση, ενω εσυ(ο κιθαριστας δεν εισαι?) την παιζεις ενα ογδοο μετα την θεση. Θα μου πεις, ενταξει μωρε, ενα δεκατο εκτο διαφορα. τι πειραζει? Οχι ομως  :)! Πειραζει οταν μιλαμε για τετοια κομματια! αλλαζει το γκρουβ, το παει καπως πισω!

 

+10000

 

schafferbfg ξανα άκου προσεκτικά το κομμάτι!  ;) Δεν είναι λεπτομέρεια είναι όλη η ουσία του groove! Ακούγετε σαν να σου κόβει κάποιος το σήμα!

 

Δεύτερη παρατήρηση στο σημείο που το original κομμάτι έχει κρουστά το έχετε κάνει αρκετά φλύαρο! Δουλέψτε το λίγο ποιο λιτά και με ουσιαστικά πράγματα!

 

Κατα τ' άλλα πολύ καλό!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία προσπάθεια!! Πάρα πολύ ωραία βασικά!!

 

Ειδικά διαβάζοντας αυτό

 

ναι ο κιθαριστας ειμαι ..και εχεις μεγαλο δικιο ..απλα δεν εκατσα να το μαθω ποτε σωστα  :P¨το μονο που με νιαζει ειναι το τζαμαρισμα  :P

αλλα εχεις απολυτο δικιο ;D

Ξανά μπράβο, αλλά δέστε το και θα σας κάτσει και καλύτερα!

 

Η φωνή πάντως δε με ενθουσίασε, μάλλον θέλει κατέβασμα τονικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό!

 

Να επισημάνω πως ο ήχος της κιθάρας προέρχεται από Gibson...  8)

 

της έχεις αλλάξει μαγνήτες ή έχεις τους μαμίσιους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να επισημάνω πως ο ήχος της κιθάρας προέρχεται από Gibson...  8)

 

 

 

Καλά αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος απ όλα!!  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήμουν σίγουρος...  >:(  :-X

 

;D

 

Γιατί, μιά χαρά δεν φεντερίζει?

 

schaffer, μην ψαρώνεις, άσε τους κακούς να λένε, γαμώ τις κιθάρες έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@..το είναι. Ρε παιδιά μην ψειρίζετε τη μαϊμου στη κριτική σας (προτροπή του Audicostas και προς εμένα). Άριστo groove και για live super.

Ω ρε Schaffer.... να υποθέσω ότι γνωρίζεις τον Σουηδό παικταρά Janne Schaffer ή είναι τυχαίο το προσωνύμιο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου