Προς το περιεχόμενο

ένα funk κομμάτι live εκτέλεση (Hump de Bump - rhcp cover)


schafferbfg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γ@..το είναι. Ρε παιδιά μην ψειρίζετε τη μαϊμου στη κριτική σας (προτροπή του Audicostas και προς εμένα). Άριστo groove και για live super.

Ω ρε Schaffer.... να υποθέσω ότι γνωρίζεις τον Σουηδό παικταρά Janne Schaffer ή είναι τυχαίο το προσωνύμιο.

Μπορεί να έχει τον Jon Schaffer στο νου του (βλ. Iced Earth)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γ@..το είναι. Ρε παιδιά μην ψειρίζετε τη μαϊμου στη κριτική σας (προτροπή του Audicostas και προς εμένα).

 

Κοίταξε!

Αντικειμενικά "γαμάτο" δεν είναι! Αυτό είναι το κακό που κάνουμε γενικός! Μη παραχαϊδευόμαστε μεταξύ μας! Το θέμα είναι να γίνεται εποικοδομητική κριτική για να γίνει γαμάτο  ;) Γι αυτό άλλωστε και ο φίλος ανέβασε το κλιπ για να δεχτεί θετική και αρνητική κριτική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχει τον Jon Schaffer στο νου του (βλ. Iced Earth)

ναι το jon ειχα στο νου μου ..αλλα τωρα δεν τον εχω πλεον..τοτε ημουν μικρος και δεν ηξερα  :P :P ;D

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε!

Αντικειμενικά "γαμάτο" δεν είναι! Αυτό είναι το κακό που κάνουμε γενικός! Μη παραχαϊδευόμαστε μεταξύ μας! Το θέμα είναι να γίνεται εποικοδομητική κριτική για να γίνει γαμάτο  Wink Γι αυτό άλλωστε και ο φίλος ανέβασε το κλιπ για να δεχτεί θετική και αρνητική κριτική!

 

Η παραπανω αποψη με βρισκει 100% συμφωνο.

Σαν μπασιστας θα ηθελα ενα τακ παραπανω το μπασο.

Πλακα πλακα αν δουλεψει λιιιγο παραπανω το rythm section το groove του κομματιου (ναι θα το ηθελα πιο στακατο) και το ξαναγραψεται αλλη μια με καμια strat θα γ@@ει το μηχανακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε!

Αντικειμενικά "γαμάτο" δεν είναι! Αυτό είναι το κακό που κάνουμε γενικός! Μη παραχαϊδευόμαστε μεταξύ μας! Το θέμα είναι να γίνεται εποικοδομητική κριτική για να γίνει γαμάτο  ;) Γι αυτό άλλωστε και ο φίλος ανέβασε το κλιπ για να δεχτεί θετική και αρνητική κριτική!

Φίλτατε fleamail,

μετά από πολλά χρόνια ενασχόλησής μου με τη μουσική (κυρίως σαν ακροατής και λιγότερο σαν μουσικός), έχω κατασταλάξει στο ότι αν το συναίσθημα που λαμβάνω όταν τελείωνει ένα κομμάτι ή ένα άλμπουμ είναι θετικό, τότε αυτό μπαίνει αυτόματα στη καρδιά μου. Δεν με απασχολεί τόσο η τεχνική αρτιότητα. Δεν ξέρω την ηλικία σου και τ' ακούσματά σου αλλά π.χ. αρχές της δεκαετίας του '80 βγήκαν από ανεξάρτητες κυρίως εταιρίες, αριστουργήματα από γκρούπ που δεν είχαν παικτική δεινότητα (Chrome, Steve Miro, Fall, Deep freeze mice, Aerial FX, Normil Hawaians, Virgin Prunes, Pavement, Blue orchids, και πολλά άλλα) τα οποία μπορεί να προκαλούν το γέλωτα με το τρόπο που χειρίζονται τα όργανά τους, αλλά το αποτέλεσμα και το feel είναι τέτοιο που δεν μπορείς να αποχωριστείς τους δίσκους τους. Οι Red hot....ζωντανά κάνουν (τουλάχιστον ο τραγουδιστής) πιο χύμα πράγματα και φυσικά δεν τολμάμε να πούμε τίποτε. Και για να βρεθώ στο θέμα θέλω να καταλήξω λέγοντας ότι τα παιδιά μας παρουσίασαν κάτι ζωντανό, γκρουβάτο που δεν με άφησε να προσέξω τις όποιεσδήποτε τεχνικές ατέλειες. Και είμαι σίγουρος ότι να τους βλέπαμε live θα κουνιόμασταν συνέχεια και θα τη βρίσκαμε με τη πάρτη τους.

Με εκτίμηση Νέστορας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεϊκό...  :D Αν και δεν είμαι φαν, το συγκεκριμένο κάνει "κρα", ορεξάτο, άνετο και πειστικότατο. Επιτυγχάνει πλήρως τον σκοπό του νομίζω, μπράβο παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με Nestora, απλά να πω οτι (επειδή έκανα κι εγω κριτική για σημείο του κομματιού) αν δεν γίνεται καθόλου κριτική τα οφέλη που θα αποκομίσουν τα παιδιά της μπάντας απο αυτό το θέμα θα είναι αισθητά λιγότερα...

 

Μερικές φορές φαίνεται οτι ασχολούμαστε με μικρολεπτομέρειες, όταν όμως η πρώτη ύλη είναι όντως καλή, δεν σου μένει παρά να δώσεις βάση στο αλατοπίπερο... :)

 

Αν η πρώτη ύλη δεν λέει και πολλά δεν έχεις και με τί ν' ασχοληθείς και ξεχνάς γρήγορα αυτό που άκουσες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου