Προς το περιεχόμενο

The G.A.S. Chronicles : 2004-2009


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aχ, όμορφες ιστορίες και ωραίο γούστο :). Εκείνη η prs του '87 ειδικά, αν δεν είχε

το ατροφικό μανίκι, φαντάζομαι πως θα ήταν κορίτσι για γάμο :D

 

Silot με δουλεύεις??? Δεν το ήξερα ότι είσαι εσύ, (να μου πεις ποιος θα ήσουν?εγώ?) αλλά ξαφνιάστηκα λιγάκι... Αν και έχω καιρό να σε δω... Πριν 2 χρόνια που είχα πάρει την Epiphone από το Guitar Store και μου έλεγες για την PRS που είχες αγοράσει τότε δεν το περίμενα ότι τώρα θα τα διάβαζα στο Noiz!!!

Εγώ την μοναδική φορά που έχω πάει, πρίν 1,5 μήνα για μια tonelab st, μου είχε πεί

οτι απο κάπου με ξέρει!

 

Αλήθεια Τόλη, απο που κι ως που, ενώ θα έπρεπε εγώ να σε ξέρω?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απολαυστικοτατο....

η αληθεια ειναι πως κι εγω αναρωτιεμαι που επαιζες και ειχες τοοοοοοοοσα live.

 

Στους ΓιουΤου?ΑΦΤΟΙ ΕΙΝΑΙ?Πολί εφεδάκιδες ρε παιδιμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aχ, όμορφες ιστορίες και ωραίο γούστο :). Εκείνη η prs του '87 ειδικά, αν δεν είχε

το ατροφικό μανίκι, φαντάζομαι πως θα ήταν κορίτσι για γάμο :D

Εγώ την μοναδική φορά που έχω πάει, πρίν 1,5 μήνα για μια tonelab st, μου είχε πεί

οτι απο κάπου με ξέρει!

 

Αλήθεια Τόλη, απο που κι ως που, ενώ θα έπρεπε εγώ να σε ξέρω?

 

 

 

Είσαι διάσημος αγόρι μου!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, και ευχαριστώ που σας άρεσε το θεμα. Σκεφτόμουν εδώ και καιρό να το κάνω υπο μορφή αναλυτικού review όλων όσων πέρασαν απο τα χέρια μου αλλα, η αλήθεια είναι πως βαρέθηκα  ;D

 

 

απολαυστικοτατο....

η αληθεια ειναι πως κι εγω αναρωτιεμαι που επαιζες και ειχες τοοοοοοοοσα live.

 

Πιστέψτε με, δεν είναι καθόλου δύσκολο να φτάσεις τις 80-100 εμφανίσεις το χρόνο, απο τη στιγμή που κινείσαι στην (ας πούμε) mainstream σκηνή.

Λίγη υπομονή, πολλή δουλειά, καλές δημόσιες σχέσεις, έξυπνος manager, killer ατζέντης και σιγά-σιγά ενας καλλιτέχνης αρχίζει να παίζει 2 και 3 φορές τη βδομάδα.

Επειτα, το μόνο που χρειάζεται είναι να βρίσκεσαι την κατάλληλη στιγμή μέσα στις επιλογές του, και τα live έπονται.....

 

 

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν εδώ και καιρό να το κάνω υπο μορφή αναλυτικού review όλων όσων πέρασαν απο τα χέρια μου αλλα, η αλήθεια είναι πως βαρέθηκα  ;D

Όταν βρείς εκδότη, μην βαρεθείς...σε κόβω για 200 σελίδες (και λίγες λέω). Εάν βάλεις και λίγο sex...τον έφαγες τον Κωδικα Νταβίντσι!!!! ;D ;D

 

Και εγώ διασκέδασα το ανάγνωσμα...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω αυτα δεν πρεπει να τα διαβαζω πρωι!!! :o Μεσ στοιχειωνουν για ολη την ημερα...Ενω βραδυ σε κανουν να ονειρευεσαι.. ;D

 

Παντως δεν εχει αδικο ο Βihlas για την PRS του '87.Πρεπει να ηταν απιστευτο κομματι!!Αλλα απο οτι ειδα αποζημιωθηκες απολυτα με την Goldtop!

 

Παντως εχω να πω οτι η ιστορια ειναι απολαυστικοτατη!!!!

 

ΥΓ. Με τοσα live που εκανες εσυ δεν γινεται καπου θα σε εχουμε δει...

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Εκείνη την εποχή (χειμώνας 2004) είχα μια Les Paul special και έναν Trace Elliot Speed Twin C30. Και ήμουν μια χαρά.

 

;D

φοβερο ποστ, μου θυμισε την gibson sg custom και τον boogie 22 οταν ημουν κι εγω για χρονια

μια χαρά.
 :D

 

 

εγω παντως εφαρμοζω διαφορετικη τακτικη για το gear. αγοραζω πραγματα που κραταω, και προσπαθω να εχω ενα καλο απο το καθενα (tele, strat, les paul, ακουστικες, κλασικες, σκαφη, κ.τ.λ.) ουτως η αλλως, τα γουστα η οι αναγκες της δουλειας και της εκαστοτε μπαντας αλλαζουν, μπορει ανετα να αλλαξει απλα ο χωρος η ενα οργανο καποιου αλλου στο σχημα, και το rig σου δεν σε εξυπηρετει πια. οποτε αν δεν εχεις επιλογες σπιτι..... αν μετρησεις τα λεφτα που εχεις χασει σε ανταλλαγες και αγορες ....  :-[

 

ασε που η πειρα με ενα οργανο/ενισχυτη/εφφε για μενα τουλαχιστον που ειμαι τεμπελης μ αυτα μετραει πολυ. τη στρατ μου ας πουμε την εχω απο το 2000, εχει παιξει απειρα live, εχει κανει περιοδειες, αεροπορικα, νησια, ξερω πια τα χουγια της και θα με βγαλει ασπροπροσωπο παντου.. το ιδιο και η 335 μου...

 

καπως ετσι εχω βρεθει με περιπου 13 κιθαρες (και τρεις-τεσσερις ακομα στα σχεδια  ;D ;D ;D), και καμμια σαρανταρια πεταλακια. αλλα ολες εχουν συγκεκριμενη δουλεια να κανουν, και τουλαχιστον δεν εχω αγχος για πραγματα που προκυπτουν στην πορεια.. και εχω φαει και φρικες για κανα δυο καλες κιθαρες που εδωσα και το μετανοιωσα....

 

και πρεπει να βαλουμε και κανα φραγκο στην ακρη, ωστε να μπορουμε να δουλευουμε λιγοτερο και να μελεταμε περισσοτερο.....  ;D ;D

 

;D ;D ειναι μεχρι να φτιαξουν τις πρωτες πολυμορφικες φιλε συνονοματε... τακ, θα παταμε κουμπι και θα μεταμορφωνονται ....les paul - tele - guild - strat ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου