Προς το περιεχόμενο

The G.A.S. Chronicles : 2004-2009


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω οτι πλησιαζεις παντως...την goldtop την εχεις

ενας κοκκινος Marshall σου λειπει μονο!!!! :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eξαιρετικό ανάγνωσμα, πηγαίο, από την καρδιά και από τον... δρόμο! Καλύτερο κατά τη γνώμη μου ένα τόσο άμεσο, no BS χρονογράφημα παρά ένα ακόμη ριβιού... μου αρέσει επίσης ιδιαίτερα γιατί με πολύ γλαφυρό τρόπο δίνει σε κάποιον να καταλάβει με ποιο τρόπο η κάθε κιθάρα βγάζει τη δικιά της μοναδική προσωπικότητα, με τα δεκάδες μεγάλα ή και μικρά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματά της! Ευχαριστούμε Τόλη!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα κατι λιγο η goldtop, κατι λιγο η φατσουλα στις φωτο, κατι λιγο το mainstream group που αναφερεις, μου φερνουν στο μυαλο το ονομα του γκρουπ. Αν μου πεις οτι εχεις γνωρισει απο κοντα τους REM, τοτε επεσα μεσα ;D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ζηλεύω το οτι είχες την ευκαιρία να λιώσεις τα τάστα μιας κιθάρας μέσα σε ενα καλοκαίρι  :) + "green with envy" emoticon  ;D

 

Για τα χρήματα που πιθανόν έχουν "χαθεί" στη διαδικασία που περιέγραψες, αυτό που βλέπω εγώ είναι οτι έχεις βγει κερδισμένος από όλες τις απόψεις  8)

 

Πολύ όμορφη η φωτό με τη Gretsch!

 

Much appreciated  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο ποστ. Ακόμη πιο ωραίες κιθάρες. Με πόνεσε που έδωσες την PRS...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφερων οδοιπορικο και να προστεθω και γω σε οσους το διασκεδασαν.

 

+1 για το hydra boost της carl martin ;) ;D (το εχεις ακομα;)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα κατι λιγο η goldtop, κατι λιγο η φατσουλα στις φωτο, κατι λιγο το mainstream group που αναφερεις, μου φερνουν στο μυαλο το ονομα του γκρουπ. Αν μου πεις οτι εχεις γνωρισει απο κοντα τους REM, τοτε επεσα μεσα ;D

 

Στο μυαλό μου είσαι εσύ!!! ;D

 

Πάντως δεν σχολιάστηκε πολύ ότι στην περίπτωση του Silot(κάτα κόσμον Τόλης από ότι κατάλαβα :)) δεν υπήρξε η τεράστια συλλογή από κιθάρες,εφε , ενισχυτές αλλά υπήρχαν διάφορα σετ που εναλλάσοταν.

 

Εμένα αυτό μου φάνηκε αρκετά πρωτότυπο και ενδιαφέρον αλλά και...επώδυνο(μισή ώρα έκανα να βρω πως γράφετε ;D ;D) για κάποιον επαγγελματία που έχει ΤΟΣΟ συχνά live.

 

Βασικά μου δημιουργήθηκαν 2 απορίες:

 

1.Πως κατάφερνες κάθε φορά να δημιουργείς τον ήχο σου από την αρχή μέσα σε τόσο πιεστικά χρονικά περιθώρια???

(τώρα θα μου πείς το G.A.S. είναι G.A.S. ;D)

 

2.Πως κατάφερες να είσαι τόσο άκαρδος με αυτές που πούλαγες??? ;D ;D ;D

 

Σοβαρά τώρα , δεν σου έτυχε ποτέ να δεθείς συναισθηματικά με κάποια κιθάρα ή κάποιο άλλο κομμάτι του εξοπλισμού σου(αν και το ξέρω πως είναι παράλογο να συμβαίνει αυτό, αλλά πολλές φορές δενόμαστε με αντικείμενα λόγω των αναμνήσεων με τις οποίες είναι συνδεδεμένα κλπ...)???

 

Εγώ ας πούμε δεν πρόκειται ποτέ να πουλήσω την stat μου γιατί μου την είχαν κάνει δώρο τα αδέρφια μου και οι γονείς μου(και είναι και η πρώτη σοβαρή κιθάρα που είχα ;D).

Εσένα δεν σου έτυχε ποτέ κάτι ανάλογο???

(ή σου έτυχε με την GoldTop και δεν το κατάλαβα???)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο το thread σου Τόλη!!! Απολαυστικότατο!!! :)

 

Δεν μας είπες όμως την εμπειρία σου και με την 335. Κάπου παλιάααααααααα είχες αναφερθεί σε μια 335 που είχες και την πούλησες.

 

Επίσης, ξέχασες να αναφέρεις τι μαγνήτες είχε η strat (που τελικά επίσης πούλησες)  8)

 

Επιπλέον ρε συ Τόλη, εσύ κι ο νιόπαντρος πρέπει νά'στε οι μόνοι που έχετε περάσει από τόσα...ιδρωμένα σεντόνια και δεν έχετε πάρει τζούρα SG.  :-\

 

Και ούτε πρόκειται! Καλύτερα με Jackson με 317 αιχμές παρά με SG. :P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ ομορφη διαδρομη (ευχομαι να εχει συνεχεια)

και ωραια η περιγραφη της.

 

Tωρα καταλαβα ποιος εισαι, εχουμε μιλησει πολλακις

και εχεις βοηθησει αρκετα με τις ευστοχες παρατηρησεις σου  ;)

 

Tελικα, μια καλη κιθαρα ή πολλες καλες?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου