Προς το περιεχόμενο

The G.A.S. Chronicles : 2004-2009


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκείνη την εποχή (χειμώνας 2004) είχα μια Les Paul special και έναν Trace Elliot Speed Twin C30. Και ήμουν μια χαρά.

 

Όσες φορές κι αν το διαβάσει κάποιος αυτή η φράση είναι όλα τα λεφτά!!.... ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όσες φορές κι αν το διαβάσει κάποιος αυτή η φράση είναι όλα τα λεφτά!!.... ;D ;D ;D

 

 

 

Τη φαντάζομαι ήδη σε μπλουζάκι. ;D ;D ;D ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mtvgrday.jpg

 

Εμενα κατι λιγο η goldtop, κατι λιγο η φατσουλα στις φωτο, κατι λιγο το mainstream group που αναφερεις, μου φερνουν στο μυαλο το ονομα του γκρουπ. Αν μου πεις οτι εχεις γνωρισει απο κοντα τους REM, τοτε επεσα μεσα Grin

 

Διανα ;D ;D ;D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ αυτό το ύφος, αυτήν την κιθάρα, αυτό το κούρεμα κι αυτό  το φλουταρισμένο backround stage, είμαι περιχαρής που δωσα πέρυσι την δική μου goldtop...dioti...ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ...ΜΑΖΙΙΙ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥ...... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silot με δουλεύεις??? Δεν το ήξερα ότι είσαι εσύ, (ν

:o :o Παρομοίως εχω παρει ενισχυτη και διαφορα καλουδια απο τον Αποστολη επειδη ηταν ο μονος που ασχολήθηκε και μου εβγαλε να δοκιμασω τα παντα. Μεχρι και σε αλλο μαγαζι με εστειλε για να παρω γνωμη. ΠΡαγματικα είσαι απαιχτος .Μου το είχες πει τοτε οτι εισαι και στο ΝΟιζ αλλα δεν σε ρωτησα παραπανω.Ακου να δεις. Και μαμω τα Chronicles .Ευγε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

YES Ι also love  tolis  !!!!

 

Είναι ο τύπος για τον οποίο  πρέπει να γυριστεί ένα νέο hight fidelity με αυτόν πρωταγωνιστή σε ρόλο music inrtument maniac,και να κάνει τοπ 5 με κιθάρες και πεταλακια και ενισχυτές,,παράλληλα με γκομενακια και εφήμερους έρωτες!!! χεχε :)

 

Έχω να πω πως είναι πραγματικά ευχαρίστηση να τον ακούς να σου μιλάει και να σου λύνει απορίες σχετικά με κιθάρες και ότι άλλο τον ρωτάς,,είναι άλλωστε η δουλειά του αυτή,,την αγαπάει και την κάνει και καλά,εξ ου και το τόσο απολαυστικό και κατατοπιστικό ποστ.

 

Αλλα τώρα κάτι τελείως διαφορετικό που θέλω να επισημάνω..

''φαντάζομαι ότι και ο Silot θα το χει αναρωτηθεί κάποια στιγμή,αλλά όπως και να χει αυτός δικαιολογείται μιας και είναι η δουλειά του.''

 

Μήπως κάτι ξεχνάμε...???

 

Δε λέω είναι καλό να ασχολείσαι και να δίνεις λεφτά και χρόνο στον εξοπλισμό σου, μιας και ειναι κάτι που κατ εμε είναι από τα καλύτερα πραγματα που μπορει να κανει κάποιος για ασχολία./και εγώ το κάνω,,αλλά...

 

.. θα ήθελα να θυμίσω σε όλους εδω μεσα,,κατι που δεν το διάβασα απο κανέναν και πραγματικα μου κανει μεγαλη εντύπωση...(αν και είναι λογικό)...

 

-----που είναι η μουσική σε όλα αυτά ???(χιλιάδες ευρό δεξιά αριστερά πάνω - κάτω από το τραπέζι ,, ανταλλαγές,,,)

 

..να μου πεις δεν είναι και αυτό το θέμα του ποστ...απλά ήθελα να το επισημάνω έτσι γιατί θεωρώ ότι υπάρχει μια συχνή πάθηση..

 

""Όταν κάποιος ασχολείται με την μουσική και παύει να τον εμπνέει το τι μουσική παίζει ,,ξεκινάει ένα φαινόμενο κατά τον οποίο τον εμπνέει ισχυρότερα το ,,με τι όργανα παίζει,,,""

 

Δεν λέω έχει και αυτό τη δική του ευχαρίστηση ,και ίσως είναι και πιο εύκολα εφικτή,, αλλά πέρα από τελικά ματαιόδοξο κάνει κακό στην ίδια τη μουσική,,μιας και σημασία έχει η μελωδία και ο ρυθμός και όχι το αν η κιθάρα εχει καλα κρατήματα στα μεσαία και ξεχύνεται ασυγκράτητη στα ψηλά της,οπότε ας πάρω τρεις να είμαι εντάξει. :))

 

Επακόλουθο είναι η ίδια η μουσική να χάνει την ουσία της και να δημιουργείται ένας ατελείωτος μουσικός βάλτος , στάσιμος χωρίς ουσία και εξέλιξη,πες το mainstream πες το όπως θες,σε κάθε μουσικό είδος υπάρχει και ένας.

 

Δεν λέω είναι ωραίο να έχεις ένα όργανο που γουστάρεις και αγαπάς,'και εγώ έχω' αλλά προσοχή!!!!!Μέτρο!!!!!!!

 

;) :D ;D 8) :-*

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου