Προς το περιεχόμενο

Χορδες dunlop 09-42


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους θα ηθελα την γνωμη σας για αυτες τις χορδες  http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/strings_pip&id=216&pmh=products/strings

καθως εδω και πολυ και ρο παιζω με ernie ball slinky 09 και θα ηθελα να κανω μια δοκιμη ξερω δεν ειναι το κοστος υψηλο αλλα ο χρονος που με ζοριζει να αλλαζω χορδες.

κυριος με ενδιαφερει η αισθηση που εχουν αν ειναι μαλακες σε feeling και η αντοχη στον χρονο γιατι δεν αλλαζω χορδες καθε εβδομαδα αλλα μετα απο καιρο.

Και κατι περιεργο που μου συμβαινει με τις ernie ball μερικες φορες με το που τις βαζω μετα απο 2 ωρες παιξιματος μαυριζουν τα καντινια λες και ειναι πανω κανα 6 μηνο!!!!!

Εχω δοκιμαση τα παντα προιντα καθαρισμου καλο σκουπισμα μετα το παιξιμο.....

Τιποτα αν μαυριση δεν ξαναγυαλιζη!!!!!.

Επισης για να σας κατατοπισο λιγο οσο αφορα τα γουστα μου δεν μου αρεσουν καθολου η GHS BOOMERS τις θεωρω σκληρες χορδες αν λεω Μ@@@@@ παρακαλω διορθωστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>και γω χρησιμοποιώ τις ιδιες ernie slinky 9-42 πολλά χρονια, τους τελευταιους μήνες ειχα προβλημα με το κουρδισμα και δεν μπορουσα να καταλάβω τι εφταιγε. τελικα πριν 2 εβδομαδες μου πηρε ο μπασιστας ενα set gallistrings precoated 9-42 και εφυγαν ολα τα προβλήματα.πολύ σταθερες αλλα λιγο ο ηχος σαν κατι αλλο.....Θα δειξει σε λιγο καιρο και η ελαστικότητα θελει να συνηθήσεις.οι ernie εχουν πολυ καλη αισθηση και ελαστικότητα αλλα ....κατι δεν παει καλα τελευταια. Γενικά θελει δοκιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πριν 2 εβδομαδες μου πηρε ο μπασιστας ενα set gallistrings precoated 9-42 και εφυγαν ολα

 

δεν υπαρχουν αλλες χορδες και απο αντοχη στη φθορα και γενικοτερα....εγω πριν ενα χρονο τις δοκιμασα και απο τοτε δεν εχω ξαναλλαξει...... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε και τις Εlixir εχουν 14.7€ αλλα ειναι καλυμενες με ενα στρωμα nanotechnology και κρατανε την λαμπροτητα τους για πολλες μερες.

και απο τονο αλλο τιποτα...

 

www.elixirstrings.com

Woolie Boogie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που μπορω νατις βρω?

 

δυστυχως ΓΙΩΡΓΟ δεν τις εχουνε πολλοι......δυο καταστηματα ξερω που τις φερνουν...αλλα και τα δυο ειναι ΑΘΗΝΑ..... :-\

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους θα ηθελα την γνωμη σας για αυτες τις χορδες  http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/strings_pip&id=216&pmh=products/strings

καθως εδω και πολυ και ρο παιζω με ernie ball slinky 09 και θα ηθελα να κανω μια δοκιμη ξερω δεν ειναι το κοστος υψηλο αλλα ο χρονος που με ζοριζει να αλλαζω χορδες.

κυριος με ενδιαφερει η αισθηση που εχουν αν ειναι μαλακες σε feeling και η αντοχη στον χρονο γιατι δεν αλλαζω χορδες καθε εβδομαδα αλλα μετα απο καιρο.

Και κατι περιεργο που μου συμβαινει με τις ernie ball μερικες φορες με το που τις βαζω μετα απο 2 ωρες παιξιματος μαυριζουν τα καντινια λες και ειναι πανω κανα 6 μηνο!!!!!

Εχω δοκιμαση τα παντα προιντα καθαρισμου καλο σκουπισμα μετα το παιξιμο.....

Τιποτα αν μαυριση δεν ξαναγυαλιζη!!!!!.

Επισης για να σας κατατοπισο λιγο οσο αφορα τα γουστα μου δεν μου αρεσουν καθολου η GHS BOOMERS τις θεωρω σκληρες χορδες αν λεω Μ@@@@@ παρακαλω διορθωστε με.

εγω εχω τις dunlop  10-52 που ηρθαν μαζι με την κιθαρα μου και μπορω να παω οτι ειναι αρκετα καλες.δοκιμασε τες,και ριξε μια ματια στο ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τις dunlop  10-52 που ηρθαν μαζι με την κιθαρα μου και μπορω να παω οτι ειναι αρκετα καλες.δοκιμασε τες,και ριξε μια ματια στο ebay

Θα ηθελα να δοκιμασω 10-52 αλλα Φοβαμαι μην δεν κατσουν καλα στην κιθαρα μου και θελη σεταπ κτλ οσο για το ebay απο εκει περνω χορδες γιατι εδω σφαζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου