Προς το περιεχόμενο

μπασο για αγορα


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα μια ιδεα πεταξα μηπως και εξυπηρετησει καποιον,και τυχαινει να εχω ενα warwick starbass που κατα τη γνωμη μου(παντα) δεν ειναι καθολου μπλιαχ ουτε οπτικα ουτε ηχητικα εχει τελεια κατασκευη και στιβαροτητα και γενικα αξιζει καθε ευρω του..

 

Παρεξήγησις: δεν εννοούσα αυτό το Warwick, προφανώς, αλλά τα πιο "μοντέρνα" μοντέλα (corvette etc). Aυτό φυσικά και μου αρέσει... :)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χαχα..μια που το λες καποτε πηρα ενα thumb και σε κανα 2χρονο το πουλησα(σχεδον το χαρισα)και πηρα μια vespa ralye 200 αλλο πραμα ομως.δε λεω ηταν αρτιο οργανο αλλα

ενεκα η αγαπη..

http://www.youtube.com/watch?v=XjAlHICXBCQ

αν δεν χεις σκαφος στο γονατο να σου δονει το συκωτι και οτι βρισκεται εκει κοντα..δεεεεν

Mike Watt και ξερό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκατσε μια ποοοολυ καλη φαση για το συγκεκριμενο,και ειναι και ψιλοκαστομ.. :-X μην το συζητας καν,ασε

α μαλιστα,τωρα το ειδα και συ ε?εχω δοκιμασει τα παντα.δε γινεται τιποτα.

Mike Watt και ξερό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει τα παντα.δε γινεται τιποτα.

 

Γίνεται. Πώς δε γίνεται; ;D

 

(sorry trigga για το μικρό hijack του τόπικ, αλλά ξέρεις... "είδε ο γύφτος τη γενιά του" )

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Το ξαναεπαναφέρω για τα νεα δεδομένα.

 

Πέρα απ το οργανο που κάποια στιγμη πρεπει να καταλήξω αφου δοκιμασω κιολας κ βρώ κ τα λεφτα, αυτο που σκέφτομαι μετα απο συζήτηση με φίλο μπασιστα ειναι ενα κεφάλι.Λέω κεφάλι γιατι εχω καμπίνα ηδη κ θα λεγα να την αξιοποιήσω κ σαν μπασοκαμπίνα.

 

Η πρόταση του φίλου ειναι αυτή εδώ. http://www.thomann.de/gr/warwick_profet_33.htm

 

Εχει τυχει να παίξω με combo warwick κ δε με χαλασε αλλα ουτε με εφτιαξε θα λεγα.Ειναι κ το οργανο βεβαια στη μεση που ειναι σαν μπαλόνι τρύπιο.

 

Μετα κατι αλλο που ειδα ειναι αυτο http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_mb150s.htm και http://www.thomann.de/gr/ibanez_p5110_promethean.htm

Ειναι απ τα λίγα που το βάρος τους ειναι λογικο κ στα ορια με τη μεση μου.

 

Λέτε η λυση του combo να ειναι καλύτερη απο το κεφάλι?Εχει δοκιμασει κανεις τα μηχανάκια αυτά?Εχετε να προτείνετε κατι αλλο?

 

Υ.Γ.Η ερωτηση αυτη ολη παει σαν αντιπρόταση στο D.I. και κονσολα κατευθείαν με ενα μονιτορ μπροστα μου που παλι παιζεται αν θα ειναι σκετο ή θα τα χω ολα μαζι στη μαπα κ δεν θα ξερω τι μου γινεται.(Εχω εμπειρίες κ απο χύμα κονσολα κ να με ακούω απ τα τελικά μονο.Αυτο ειναι τρελή εμπειρια αν παιζεις κ φανκοτζαζολατιν.Κοροϊδεύεις κοσμο κανονικά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τελικα παρηγγειλα το squier vintage mod για μπασο.

 

Για μια φαση νοικιασα ενα ενισχυτη μπασου της behringer.BXL900a το μοντέλο.Ημουν οριακα σε ενταση αφου ειχα διπλα τα τυμπανα και βαρουσαν αρκετα.Σε ορισμενα κομματια δεν ακουγα τον εαυτο μου ενα τετοιο πραμα.Σκυλαδικο τελειως.

 

Βρηκα καποια ρυθμιση που αξιζε τον κοπο παντως ηχητικα και για slap και για δαχτυλα.Ηταν λιγη η ισχυς οπως λεει το μανουαλ ειναι 90 ο ενισχυτης κ το ηχειο 70.Τωρα αυτο δεν το πολυκαταλαβα αλλα αυτο λεει η εταιρια.

 

Το προβλημα ποιο ειναι?Αν νοικιαζω καθε φορα στο τελος παιρνω δικο μου ενισχυτη.Αν σας πω να μου προτεινετε ενα μηχανημα combo που να βγαινει ανετα ποιο θα ηταν?Πανω απο 200 βαττ θα το θεωρουσα υπερβολη αφου αυτος τωρα πανω κατω με εβγαλε απλα αναζητω κατι λιγο πιο ισχυρο ωστε να μην χανομαι ποτε, ειδικα οταν εχω bridge μαγνητη που πεφτουν ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου