Προς το περιεχόμενο

ΤΟΤΟ - Επειδή τους θυμήθηκα...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

E να μη βαλω και γω κατι ?(διχως αδερφου porcaro (δεν υποννοω τιποτα για τον υπερ ντραμερ s phillips)

 

http://www.youtube.com/watch?v=rFur5ljAwd4

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εν'ολίγοις, βάλε τους Toto να παίξουν τα κομμάτια των Beatles, θα τα παίξουν 100 φορές καλύτερα... γιατί απλά είναι μουσικάρες... ενώ οι Beatles έκαναν την ιστορία που έκαναν λόγω ταλέντου, πρωτοτυπίας, και λόγω ιστορικής σύμπτωσης

 

ΕΛΕΟΣ! ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ! ::)

 

Δηλαδή εν έτει 2010, πιστεύεις ότι η μπάντα με τους κορυφαίους μουσικούς που έχει περάσει είναι οι Beatles; Γιατί αν είναι έτσι, να μην πιστεύουμε τα αυτιά μας, αλλά μόνο ότι διαβάζουμε στο περιοδικό Rolling Stone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εν έτει 2010, πιστεύεις ότι η μπάντα με τους κορυφαίους μουσικούς που έχει περάσει είναι οι Beatles; Γιατί αν είναι έτσι, να μην πιστεύουμε τα αυτιά μας, αλλά μόνο ότι διαβάζουμε στο περιοδικό Rolling Stone.

 

+1 μην τρελαθουμε κιολας....παιχταραδες οι beatles....καινοτομοι ναι...πρωτοποριακοι ναι......αλλα τα υπολοιπα τα κανουν καλυτερα καποιοι αλλοι

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν η ΤΕΧΝΙΚΗ να εκανε τον ηχο και την προσωπικοτητα ενος γκρουπ απλα δεν θα υπηρχε η ροκ μουσικη.

 

ΜΟΝΟ οι BEATLES μπορουσαν να παιξουν τα κομματια τους και να ακουγονται σαν  BEATLES.

 

Αν το παμε ετσι αν επαιζε η μπαντα του.... Miles Davis ....TOTO θα επαιζαν...καλυτερα τα κομματια τους.....

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου το θεμα εχει ξεφυγει.

 

Γιατι ο δικος μου ο μπαμπας ειναι καλυτερος απο τον δικο σου. :P :P

 

Τα παιδία παίζει. 8)

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν η ΤΕΧΝΙΚΗ να εκανε τον ηχο και την προσωπικοτητα ενος γκρουπ απλα δεν θα υπηρχε η ροκ μουσικη.

 

Νομίζω ότι και εγώ και ο ignantios (δεν το ξέρω το παιδί, κι αν διαφωνεί ας διαχωρίσει τη θέση του) απλά προσπαθούμε να δώσουμε μια σωστή βάση στο τι σημαίνει να είσαι μουσικός, και πόσο μεγάλη αξία έχει. Προφανώς και δεν υπαινίσσομαι ότι η τεχνική είναι το μόνο που κάνει τον ήχο και την προσωπικότητα ενός γκρουπ. Και εκεί είναι που ξεχωρίζουν οι Toto, οι οποίοι βασίζονται αποκλειστικά και μόνο στη μουσικότητά τους, είτε όταν γράφουν δικά τους κομμάτια, είτε στο live performance κάποιων κομματιών που αποτελούν δημιουργήματα άλλων.

 

ΜΟΝΟ οι BEATLES μπορουσαν να παιξουν τα κομματια τους και να ακουγονται σαν   BEATLES.

 

Δεν αντιλέγω σε αυτό. Ούτε επίσης θεωρώ ότι η εμπορικότερη και η ιστορικότερη μπάντα του πλανήτη χρειάζεται "συνήγορο" γύρω από αυτό το θέμα (μην το πάρεις προσωπικά, δεν σε προσβάλλω, απλώς αυτή η φράση μου ήρθε, γι'αυτό την έβαλα και σε εισαγωγικά... κουβέντα κάνουμε). Οι Beatles είναι αυτό που είναι γιατί όντως έγραψαν κομματάρες, ήταν πρωτοπόροι στην εποχοί τους, και πολύ καλοί μουσικοί. Αυτό που λέω όμως είναι όταν είσαι ένας μουσικός πιο άρτιος, πιο εξελιγμένος αν θες (μιας και οι Toto είναι μουσικοί της επόμενης γενιάς από αυτή των σκαθαριών), σέβεσαι το έργο του παλιότερου σου, και είσαι και ουσιαστικός στο δικό σου έργο αντί να βασίζεσαι μόνο σε τεχνικές εντυπωσιασμού, τότε προχωράς το πράγμα προς τα μπροστά. Γι'αυτό και ισχυρίζομαι ότι οι Toto μπορούν να παίξουν κομμάτια των Beatles, να ακουστούν σαν Toto, και αυτό να είναι πιο όμορφο ηχητικά από το αποτέλεσμα των Beatles.

 

Αν το παμε ετσι αν επαιζε η μπαντα του.... Miles Davis ....TOTO θα επαιζαν...καλυτερα τα κομματια τους.....

 

Μπορεί... Θα ήταν ενδιαφέρον να το ακούσουμε, γιατί και εκεί μιλάμε για τεράστιους μουσικούς, που μπορούν να παίξουν τα πάντα (το θέμα είναι ποιός θα τραγουδούσε! :))...

 

Καπου το θεμα εχει ξεφυγει.

Γιατι ο δικος μου ο μπαμπας ειναι καλυτερος απο τον δικο σου. :P :P

Τα παιδία παίζει. 8)

 

Χαχα, όχι, μην ανησυχείς... τουλάχιστον εγώ δεν το βλέπω καθόλου έτσι... Άσε που αν μας άκουγαν οι Toto που οι Beatles είναι σίγουρα μουσικοί τους μπαμπάδες, θα είχαν ήδη σταματήσει τη συζήτηση... Εκτός αυτού, απλά να προσθέσω ότι σε καμία περίπτωση οι Toto δεν είναι οι μουσικοί μου μπαμπάδες (έχω ακούσει σχετικά λίγα πράγματα από την καριέρα τους, και απλά τους εκτιμώ βαθύτατα σε ό,τι έχω ακούσει και δει μέχρι τώρα, και σαν μπάντα, και σαν ατομικές μουσικές προσωπικότητες).

 

Ιδού και στην πράξη αυτό που λέω...

http://www.youtube.com/watch?v=GginWYf22rs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν'ολίγοις, βάλε τους Toto να παίξουν τα κομμάτια των Beatles, θα τα παίξουν 100 φορές καλύτερα... γιατί απλά είναι μουσικάρες... ενώ οι Beatles έκαναν την ιστορία που έκαναν λόγω ταλέντου, πρωτοτυπίας, και λόγω ιστορικής σύμπτωσης

 

Ωραίο ωραίο!!  ;D ;D ;D

 

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?  ;D

 

Σοβαρά τώρα, σίγουρα θα τα παίξουν καλύτερα! Τόσο καλύτερα που δεν θα ακούγονται γιατί δεν θα είναι beatles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ωραίο!!  ;D ;D ;D

 

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?  ;D

 

Σοβαρά τώρα, σίγουρα θα τα παίξουν καλύτερα! Τόσο καλύτερα που δεν θα ακούγονται γιατί δεν θα είναι beatles

 

Αν είναι ο ένας να επαναλαμβάνει τον άλλο, δεν έχει νόημα... Εγώ δεν έχω να γράψω τίποτα άλλο... ήδη έγραψα πάρα πολλά, τα οποία από ό,τι φαίνεται δεν σας είναι ενδιαφέροντα, καθότι δεν νομίζω ότι το τελευταίο μήνυμα γράφτηκε από κάποιον που διάβασε αυτά που έγραψα πριν... Επίσης αγαπητέ fleamail αν θεωρείς ηχητική πανδαισία τους Beatles, ενώ τους Toto τους θεωρείς συγκρότημα που προσφέρεται μόνο για παραπομπή σε χαρακτήρα γνωστών ελληνικών ανεκδότων, τότε απλά τι να πώ; Κάτσε και άκου τους να τους χαίρεσαι ;D...

 

Υ. Γ.

1) Είμαι ο μόνος που μου αρέσουν οι Beatles, αλλά προτιμώ να ακούσω το Eleanor Rigby από  Stanley Jordan, το Norwegian Wood από Victor Wooten, το Yesterday από Tom Jones, το Michelle από Allan Holdsworth, το While my guitar gently weeps από Toto, και το Come Together από Marcus Miller; Απλά ρωτάω για να μάθω...

2) Συγγνώμη που το post πήγε αλλού. Όποιος θέλει ας βάλει κι άλλα ωραία βιντεάκια των κυρίων Toto να έρθουμε στα ίσια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που μου αρέσουν οι Beatles, αλλά προτιμώ να ακούσω το Eleanor Rigby από  Stanley Jordan, το Norwegian Wood από Victor Wooten, το Yesterday από Tom Jones, το Michelle από Allan Holdsworth, το While my guitar gently weeps από Toto, και το Come Together από Marcus Miller; Απλά ρωτάω για να μάθω...

 

Ναι εισαι ο ΜΟΝΟΣ. ;D

 

Επίσης αγαπητέ fleamail αν θεωρείς ηχητική πανδαισία τους Beatles, ενώ τους Toto τους θεωρείς συγκρότημα που προσφέρεται μόνο για παραπομπή σε χαρακτήρα γνωστών ελληνικών ανεκδότων, τότε απλά τι να πώ;

 

Για να ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ακριβως τι ειναι για τη μουσικη οι Beatles & τι οι Toto θα στο εξηγησω αρχιτεκτονικα το θεμα.... ;D

 

 

Beatles

 

partenon.jpg

 

Toto

 

 

569393-Basotho-Hut--Malealea-1.jpg

 

OK?

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου