Προς το περιεχόμενο

ποιο delay pedal;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα φθηνό delay επειδή αποφάσισα να πετάξω το pod που το είχα μονο για effects...

σκέφτομαι να πάρω το memory toy της e.h  η να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω το memory boy ?!

δεν τα έχω δοκιμάσει..γενικά δεν έχω δοκιμάσει delay πένταλς και δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο ..

τα φωτα σας παρακαλω  ;D 8)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν χρησιμοποιείς το delay οπως εγω το wha ,δηλαδη μια φορα στα 10 τραγουδια πχ τοτε νομιζω πως δεν θελεις και κατι ιδιαιτερο.Εγω εχω το BOSS DD-3 το ειχα παρει μεταχειρισμενο νομιζω 60-70 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,οταν το πηρα το εψαξα αρκετα και ειδα οτι εχει παρα πολλες δυνατότητές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου. εχοντας ψαξει παρα πολυ στο θεμα delay, εχω καταληξει στο αγαπημενο μου και καλυτερο για μενα ειναι το DL-8 HARDWIRE. Ριξε μια ματια στο youtube πχ, και ενημερωσε με για τις εντυπωσεις σου.

 

http://www.thomann.de/gr/digitech_hardwire_hw_dl_8_delaylooper.htm

 

η σειρα αυτη ( Hardwire ) δεν εχει καμια σχεση κατασκευαστικα και ποιοτικα με την digitech της οποιας χρησιμοποιει το λογοτυπο.

 

αγγελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σειρα αυτη ( Hardwire ) δεν εχει καμια σχεση κατασκευαστικα και ποιοτικα με την digitech της οποιας χρησιμοποιει το λογοτυπο.

 

Mια χαρά είναι αλλά δεν χρησιμοποιεί απλά το λογότυπο της Digitech... η ίδια το φτιάχνει. Είναι μια πιο σπέσιαλ καινούργια σειρά πεταλιών της...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρά είναι αλλά δεν χρησιμοποιεί απλά το λογότυπο της Digitech... η ίδια το φτιάχνει. Είναι μια πιο σπέσιαλ καινούργια σειρά πεταλιών της...

ναι, μεταφορικα το ελεγα, γιατι για να το χρησιμοποιει λογικα θα τα φτιαχνει το ιδιο " εργοστασιο ". ηθελα να δωσω εμφαση στο οτι δεν εχουν την ιδια ποιοτητα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και απο μενα για χαρντγουαιρ!

καλο ντιλει, πολλα μοουντς διαφορετικα(τειπ, ριβερς, μοντουλειτεντ και αλλα που δεν θυμαμαι τωρα) δυνατη κατασκευη και σχετικα οικονομικο!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εδώ και καιρό μέλος στο talkbass και παρακολουθούσα τα thread για memory toy επειδή θέλω ένα πιο μικρό delay, οι περισσότεροι είχαν θέμα με αυτό το πετάλι! Η δεν τους δούλεψε ποτέ αφού το έβγαλαν απο το κουτί ή τους πέθανε μετά απο λίγες ωρες παιχνιδιού. Δεν ξέρω αν είναι ελαττωματικές οι πρώτες μόνο παρτίδες αλλά γενικά προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενδιαφερει η επιλογη tap tempo?

Θελεις ψηφιακο η αναλογικο delay?

Με βαση τα παραπανω θα σου προτεινα καποιο μεταχειρισμενο dd-6, αλλιως αν θες να πειραματιστεις με αναλογικα κανενα artec.

Για αρχη θα σαι μια χαρα. ;)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου