Προς το περιεχόμενο

Ίλιγγος - προβλήματα ακοής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω παθει κατι τετοιο:

Το αίτιο παραμένει άγνωστο μολονότι συχνά ακολουθεί λοίμωξη της ανώτερης αναπνευστικής οδού και ασθενείς παρουσιάζουν συνεχή, συνήθως έντονο ίλιγγο που διαρκεί από λίγες μέρες έως μία βδομάδα και που συνοδεύεται από απώλεια της ακοής και εμβοές. Η ανάρρωση διαρκεί λίγες βδομάδες ενώ η ακοή από το αυτί με τη βλάβη είναι δυνατόν να αποκατασταθεί ή να παραμείνει μόνιμα ελαττωμένη.

 

Επισης δεν μπορω να ακουσω δυνατες εντασεις. ειναι μονο στο ενα αυτι. και περνω κατι χαπια.

Εχει περασει κανενας κατι παρομιο?

Ειναι πολυ μεγαλη βλακεια. Ζαλιζεσαι συνεχεια και προβα μονο με ωτοασπιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου το έπαθε αυτό ή κάτι παρόμοιο. ούτε σε μπαρ δεν μπορούσε να μπει μετά. Περαστικά σου φίλε μου.

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορεί να προκληθεί από ορισμένα φάρμακα μεταξύ των οποίων κάποια πολύ κοινά...

http://www.neurologychannel.com/vertigo/causes.shtml#ototoxicity

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου το έπαθε αυτό ή κάτι παρόμοιο. ούτε σε μπαρ δεν μπορούσε να μπει μετά. Περαστικά σου φίλε μου.

 

ποσο καιρο του κρατησε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαθα κάτι παρόμοιο πριν από 3-4 χρόνια και κράτησε περίπου ένα μήνα

δυστυχώς, από τότε αν περάσω κανα κρυολόγημα, με "χτυπάει" συχνά στο λαβύρινθο, με αποτέλεσμα να ξαναπερνάω την δυσάρεστη κατάσταση με τις ζαλάδες, άλλοτε έντονα και άλλοτε όχι. Σίγουρα θέλει προσοχή όπως όλες οι ευαισθησίες. Σκουφί, μακριά από ρεύματα κλπ.

 

περαστικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγνώμη για την παρεμβολή και το αυτονόητο, αλλά να πας σε κάποιο γιατρό να σε δεί. Ο λαβύρινθος δεν είναι "κρυοματάκι" να σου περάσει και να είσαι εντάξει. Κοίταξέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου