Προς το περιεχόμενο

joe bonamassa - the ballad of John Henry


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παντως αμα σας ρωτησει "Που ειναι αυτη η ψυχη ο Playloud ?"  να του πειτε οτι αμα δε μου επιστρεψει τα δανεικα να μην τολμησει και με ενοχλησει (ΞΑΝΑ)

 

Παντως, ΜΕΓΑΣ παιχτης, εχει τρελλη γνωση στην κιθαρα (και τη μουσικη) αλλα ειτε με την Fender ειτε με Gibson ειτε με οτιδηποτε αλλη μου ακουγεται ΠΑΝΤΑ σαν κλωνος καποιου. Kαμμια φορα Stevie (παλιοτερα), καμμια φορα Beck (βλ. sparkle strat στο DVD απο Rockpalast) κλπ κλπ. Τωρα τελευταια εχει πιασει τον Eric Johnson. Περιεργο να "καταριεται" τις Fender και να ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ μανιωδως να πετυχει τον ηχο του Eric pριν απο 15 χρονια  ;D  ;D

 

;) ;)  ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D

κοτζάμ theremin έβαλε το παληκάρι...

'Η... μήπως... σε χαλάει κάαατι... στον Τζίμη τον Σελίδα? Έ?

;D ;D

 

Αυτο καλυτερα να μην το σχολιασουμε και τρωμε και το χωρο εδω τσαμπα

Hint: Δεν ειναι και στη λιστα μου με τους ΤΟΡ ...... 100 :)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω και 'γώ την αλήθεια έχω δει δύο πολύ "ζωντανά" όνειρα, το ένα με τον Eric Clapton, και το άλλο με τον Paul McCartney.

:o

Δημοκρατία όμως έχουμε, ανοιχτόμυαλοι είμαστε..........

 

Τελικά, το jam στον Joe άκυρο γιατί από ότι μου πε, αν με ανεβάσει εμένα θα θελήσει κι ο kultura και o Ignantios και τελικά στο τέλος όλος και κάποιος θα παρεξηγηθεί.

Θα το αφήσουμε για το States tour που δεν είμαι (ακόμα) και τόσο γνωστός.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ακουγεται ΠΑΝΤΑ σαν κλωνος καποιου

Συμφωνώ απόλυτα! Ακούω τις τελευταίες μέρες τα album του και προσπαθώ να βρω κάτι ενδιαφέρον και δικό του αλλά μπα...

 

Παρόλα αυτά θα πάω να τον δω, μόνο και μόνο γιατί δεν έρχονται και πολλά "ονόματα", στην κατάλληλη στιγμή της καριέρας τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν μου φαίνεται κλώνος κάποιου. Το γεγονός πως κάποιες φορές τα κομμάτια του θυμίζουν παλιότερα κομμάτια οφείλεται στο γεγονός πως παίζει blues rock άρα είναι λίγο περιορισμένο συνθετικά το πεδίο που μπορεί να κινηθεί. Αν κάτι δεν μου αρέσει από τον Bonnamasa είναι η φωνή του. Όχι ότι δεν είναι καλή αλλά δεν με τρελαίνει κιόλας. Από οτι καταλάβα θα είμαστε αρκετοί στο live άρα όλο και κάποιον θα πετύχω.

See you there! 

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάτι δεν μου αρέσει από τον Bonnamasa είναι η φωνή του. Όχι ότι δεν είναι καλή αλλά δεν με τρελαίνει κιόλας. Από οτι καταλάβα θα είμαστε αρκετοί στο live άρα όλο και κάποιον θα πετύχω.

See you there! 

Συμφωνώ. Είναι προφανές όμως ότι έχει δουλέψει αρκετά με δάσκαλο και κρύβει πολύ καλά τις αδυναμίες του.

 

Θα τα πούμε (και) εκεί.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Master of ceremonies ....μπας και μαζευτουμε για μπυροποσια πριν την συναυλια ???? οσοι ειναι να πανε βεβαιως βεβαιως ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου