Προς το περιεχόμενο

Fender american standard stratocaster Προβλημα η φυσηκο αιτιο?


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον καλησπερα σε ολη την παρεα.

Πριν καμια εβδομαδα αγορασα μια fender American σε ασπρο χρωμα.

Την πηρα απο ενα αγγλικο site.για να μην τα πολυλογο λοιπον οταν εφτασε η κιθαρα και μου την εφερε ο courier(Πρωι πρωι) αφου την ελενχα κανα μεσαωρο δεν διαπιστωσα κανενα προβλημα υπογραψα και εφυγε ο ανθρωπος.

Το βραδι λοιπον  μετα απο κανα τετραωρο παιξηματος διαπιστωσα οτι εκει που συνδεεται το μανικι με το σωμα εγινε μια ρωγμη(εννοειτε πως δε μου επεσε κατω)περιπου μισου εκατοστου σε μηκος και σε παχος το μισο μιας τριχας(ουτε),Χεσ.... πανω μου.Αγχωμενος λοιπον το επομενο πρωι την πηγα σε εναν μαστορα που ξερει καλα την δουλεια του(επαθε πλακα με την ποιοτητα της κυριος τα ξυλα της)και μου ειπε οτι αυτο ειναι φυσιολογικο και μπορει να εγινε απο τις δονησεις του παιξηματος μου ή πως το ξυλο η το βερνικι συμπεριφερθηκε ετσι λογο αλλαγης κλιματος.Αλλα ολα λεει καλα δεν επηρεαζει τιποτα και μαλλον δεν θα προχωρηση η ρωγμη.

και να επισημανο οτι οταν ηρθε η κιθαρα την ψαχουλευα πανω απο μεσαωρο μεχρι που τσακωθηκα με τον κουριερ ,αν το ειχε θα το ειχα δει.

Λοιπον κατα την γνωμη σας ειναι κατι σοβαρο το εχεται δει ποτε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η τρομερη ποιοτητα κατασκευης της Fender για την οποία ορκίζονται μερικοί μέσα σε αυτό το φόρουμ και άλλοι 50 επαναλαμβάνουν τα ίδια σαν delay.. Μου χει συμβεί και σε μένα σε Fender αυτό που περιγράφεις. Το πιο πιθανό είναι ότι έσκασε το finish και ότι δεν είναι βαθύ. Δεν είναι στο ξύλο δλδ. Αν είναι αυτό που νομίζω είναι αρκετά κοινό σε Fender. Ωστόσο επειδή αφενώς μεν είναι σπαστικό και αφετέρου ενδέχεται να επεκταθεί σε μήκος, ζήτα μια άμεση αντικατάσταση, κάνε λίγο υπομονή και θα πάρεις ένα καλό κομμάτι εξαρχής. Αν δε σε επηρεάζει το αισθητικό μέρος της υπόθεσης και το ότι υπάρχει πιθανότητα να επεκταθεί το σκάσιμο στο μέλλον, κράτα την και θα παίζει μια χαρα..

 

 

 

Λοιπον καλησπερα σε ολη την παρεα.

Πριν καμια εβδομαδα αγορασα μια fender American σε ασπρο χρωμα.

Την πηρα απο ενα αγγλικο site.για να μην τα πολυλογο λοιπον οταν εφτασε η κιθαρα και μου την εφερε ο courier(Πρωι πρωι) αφου την ελενχα κανα μεσαωρο δεν διαπιστωσα κανενα προβλημα υπογραψα και εφυγε ο ανθρωπος.

Το βραδι λοιπον  μετα απο κανα τετραωρο παιξηματος διαπιστωσα οτι εκει που συνδεεται το μανικι με το σωμα εγινε μια ρωγμη(εννοειτε πως δε μου επεσε κατω)περιπου μισου εκατοστου σε μηκος και σε παχος το μισο μιας τριχας(ουτε),Χεσ.... πανω μου.Αγχωμενος λοιπον το επομενο πρωι την πηγα σε εναν μαστορα που ξερει καλα την δουλεια του(επαθε πλακα με την ποιοτητα της κυριος τα ξυλα της)και μου ειπε οτι αυτο ειναι φυσιολογικο και μπορει να εγινε απο τις δονησεις του παιξηματος μου ή πως το ξυλο η το βερνικι συμπεριφερθηκε ετσι λογο αλλαγης κλιματος.Αλλα ολα λεει καλα δεν επηρεαζει τιποτα και μαλλον δεν θα προχωρηση η ρωγμη.

και να επισημανο οτι οταν ηρθε η κιθαρα την ψαχουλευα πανω απο μεσαωρο μεχρι που τσακωθηκα με τον κουριερ ,αν το ειχε θα το ειχα δει.

Λοιπον κατα την γνωμη σας ειναι κατι σοβαρο το εχεται δει ποτε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου αρέσει η κιθάρα γιατί να την αλλάξεις για μία γρατσουνιά?? Που ξέρεις ότι θα σου ξανατύχει τόσο καλή??? Και στο κάτω κάτω άλλοι πληρώνουν περιουσίες για relic στην γρατσουνίτσα θα κολλήσουμε?? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ρωγμη ειναι πανω στο σωμα σαν μια ρωγμη απο σεισμο σε τοιχο? Η εννοεις ενα κενο μεταξυ μπρατσου και σωματος?

Ειναι πανω στο σωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου αρέσει η κιθάρα γιατί να την αλλάξεις για μία γρατσουνιά?? Που ξέρεις ότι θα σου ξανατύχει τόσο καλή??? Και στο κάτω κάτω άλλοι πληρώνουν περιουσίες για relic στην γρατσουνίτσα θα κολλήσουμε?? ;D

Ναι φιλε μου αυτο ειναι το θεμα οτι η κιθαρα μου εκατσε πολυ καλα νιωθω οτι συντονιζομαι μαζι της ;DΦοβερη αισθηση.

Αλλα φοβαμαι μηπως ειναι σοβαρο το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα και κατι ακομα η κιθαρα ηρθε με δωρο εναν fender chmpion 600 και αποτι ειδα μεσα στην θηκη της που εχει και αυτο το καρτελακι ειναι δωρο απο την ιδια την Φεντερ οχι απο το μαγαζι.Εδω γιατι τα κρυβουν αυτα?ΚΑΙ ΑΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ SITE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αφού σου έκατσε τόσο καλά κράτα τη και μη σε νοιάζει fenter, είναι και αμάξι να την πατήσει τίποτα δεν παθαίνει!!! ;D Ώστε και δωράκι ο 600!!! για ρίχνε link!!(καταραμένες γιορτές πάλι θα φάω τα λεφτά για το ταξίδι ;D)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου