Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες στρατ: τόνος και χρονιά, είδος κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς και το ερώτημα είναι φιλοσοφικού επιπέδου. Εάν είσαι vintage τύπος, πάντα μια τέτοια κατεύθυνση θα σου κάνει κλικ. Απλά θα πρέπει να ανέχεσαι και τις "ατέλειες" της εποχής. Οι πιο μοντέρνοι μαγνήτες βγήκαν (υποτίθεται) για να τις διορθώσουν. Ούτε και εγώ είμαι μέγας γνώστη μαγνητών, αλλά μετά από αρκετό "χώσιμο", απλοϊκά μπορώ να πώ ότι οι humbuckers μου τρώνε για πλάκα οποιουσδήποτε μονούς αλλά οι Customshop 54 μου θυμίζουν (με συγκίνηση) τα νειάτα μου.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και για τον Σκάτζο..στο σπίτι μου άκουσε τους CustomShop 54, τους CustomShopTexas Special, τους Vintage Tonerider και τους Fender Noiseless...και μετά από όλα αυτά, είχε απορίες ποιοί μαγνήτες του κάνουν...

τότε δεν έψαχνε για μαγνήτες ο σκάΝτζος :)

μάλλον πρέπει να τους ξαναακούσει  ;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε δεν έψαχνε για μαγνήτες ο σκάΝτζος :)

μάλλον πρέπει να τους ξαναακούσει  ;)

 

και σε ενισχυτη κιθαρας...

οχι μακ και φλωριες...! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι humbuckers μου τρώνε για πλάκα οποιουσδήποτε μονούς

ο μόνος τρόπος να φάει humbucker μονό είναι... αφού τον πνίξει σε τόνους λάσπης  ;D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μόνος τρόπος να φάει humbucker μονό είναι... αφού τον πνίξει σε τόνους λάσπης  ;D

Θα σε παραπέμψω στο πρόσφατο post του Silot, που λέει για τις κιθάρες που έχει αλλάξει. Διάβασε γιατί έδωσε την Doublecut του...γιατί κάλυπτε τους άλλους...Επειδή έχω την ίδια κιθάρα και το έχω νοιώσει (αλλά δεν τόλμησα ποτέ να το γράψω γιατί με κοροϊδεύετε...κάποιοι...), σε βεβαιώνω επίσης ότι όταν θέλω να γράψω τα "καλύτερα" καθαρά (στα αυτιά μου τουλάχιστον), βγάζω από το κουτί τη Gibson...Sorry, that's life :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον πρέπει να τους ξαναακούσει  ;)

και σε ενισχυτη κιθαρας...

Bάζω τις κιθάρες, βάλτε τους ενισχυτές...γιορτές έρχονται, διακοπές θα έχουμε...

αλλά να μην το κάνουμε σαν την άλλη φορά που πλακώσαμε τους μεζέδες και δεν ακουμπήσαμε κιθάρες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε βεβαιώνω επίσης ότι όταν θέλω να γράψω τα "καλύτερα" καθαρά (στα αυτία μου τουλάχιστον), βγάζω από το κουτί τη Gibson...Sorry, that's life :D

 

Καθόλου περίεργο δεν μου φαίνεται αυτό μαραθώνιε. Κατά τη γνώμη μου υπάρχουν τα fender καθαρά και τα gibson καθαρά. Το τι αρέσει στον καθένα, είναι θέμα γούστου.

 

Επίσης, για τα καθαρά μιας hollowbody με διπλούς τι θα πει κάποιος? Ότι είναι λάσπη, μουντά κλπ κλπ?  Δεν ισχύουν αυτά... Για τη μουσική για την οποία προορίζονται και για τα αυτιά ορισμένων, είναι τέλεια...

 

Αυτά και sorry για το offtopic

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσε τον Playloud που ότι μαγνήτες και να του δώσεις, "αλητεία" θα βγάλει...το ίδιο και ο Nestoras (αλλά λίγο πιο κυριλέ)...

Και που να με δεις με κουστούμι.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκάΝτζε...δεν πιστεύω να θύμωσες και να μου πάρεις τον προενισχυτή...(τώρα που έχει αρχίσει να μου αρέσει!!)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bάζω τις κιθάρες, βάλτε τους ενισχυτές...γιορτές έρχονται, διακοπές θα έχουμε...

αλλά να μην το κάνουμε σαν την άλλη φορά που πλακώσαμε τους μεζέδες και δεν ακουμπήσαμε κιθάρες...

Φέτος που έγινα φίρμα πιστεύω να με καλέσεις, όσο για τους μεζέδες προτιμώ τα ψητα λαχανικά.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου