Προς το περιεχόμενο

marshall dsl 401 ή marshall tsl 601 ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δεν πρότεινα κεφαλή. Έγραψα ειδικά σε κεφαλή οι 2 αντίστιχοι ποιός μου άρεσε πιό πολύ ως υλοποίηση. Άλλωστε οι κεφαλές είναι έξω από το προγραμματισμένο budget σου. Το ίδιο και ο JVM 100W compo που έγραψα. Κοστίζει γύρω στα 1800-1900 ευρώ.

 

Πάντως πριν αποφασίσεις καλό θα ήταν να τους ακούσεις από κοντά και τους 2 με την κιθάρα σου. Λάβε υπ όψη ότι κάποιος κάτοχος έγραψε πριν ότι είχε κάποια προβλήματα. Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει τίποτα πέρα από το πρόβλημα με τα πρίμα. Γενικά θεωρούνται γεροί ενισχυτές. Τώρα για τα γκάζια... αυτά είναι γούστα.. πάντως έχει αρκετά για ροκ και χάρντ ρόκ.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γραψω λιγο πιο αναλυτικα την αποψη μου. Οπως ειπα και πιο πριν ειχα τον dsl 401.

 

Λοιπον αυτο που ειπα με το σκαλοπατι στο volume μεταξυ των δυο καναλιων. Το καθαρο δεν εχει δικο του volume ενω το αλλο καναλι (το κοκκινο) έχει και υπαρχει και το μαστερ . Εγω τουλαχιστον δεν καταφερα να τα φερω σε ομοιομορφια και αλλαζοντας καναλι επρεπε να χαμηλωσω η να δυναμωσω αντιστοιχα.

 

Επισης το κοκκινο καναλι εαν βαλεις τερμα το gain στα δικα μου αυτια τζιτζικιζε.

Τα πριμα τωρα ξυνουν λιγο αλλα εξαρταται και σε τι ενταση παιζεις. Εγω που επαιζα συνηθως χαμηλα δεν ειχα προβλημα αλλα πιο δυνατα αρχιζεις και κοβεις πριμα..

 

 

Τελος το reverb ειναι σαν να μην υπαρχει.

 

Εννοειτε οτι πρεπει να πας να τους ακουσεις γιατι μπορει η δικη σου αποψη να ειναι τελειως διαφορετικη απο την δικη μας! :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου