Προς το περιεχόμενο

A Place to Bury Strangers @ Rodeo (8/12/2009)


JohnyOh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H 2η μέρα είχε ένα ελαφρώς διαφοροποιημένο setlist και νομίζω λίγο πιο θορυβώδεις κιθάρες (μπορεί βεβαία να έφταιγε και η θέση που είχα).

Παραθέτω την λίστα με τα κομμάτια της 2ης ημέρας:

Alive

I know I'll see you

Don't think lover

Lost feeling

In your heart

Exploding Head

Runaround

Keep Slipping

Deadbeat

To fix the gash in your head

Half awake

I lived my life

OCEAN

 

Υ.Γ. Όποιος έχει γιατροσόφια και ματζούνια για αυτιά που βουίζουν από παππούδες/γιαγιάδες (μπορεί να είδαν My Bloody Valentine οι παππούδες  :P :P) παρακαλώ ας τα παραθέσει.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογες οι φωτογραφίες!

fleamail,αν είναι εύκολο θα μπορούσες να καταγράψεις τι απεικονίζεται στην κάθε μία και τι στο περίπου κάνει σαν εφφέ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το λινκ που σου είπαν και προηγουμένως... (http://www.noiz.gr/index.php?topic=172299.msg386130#msg386130)

 

Στην πρώτη φωτό είναι τα δυο Boss VF-1, τα οποία οδηγούνται από έναν controller που έχει φτιάξει ο ίδιος (συνδεδεμένο με ένα επιπλέον δικό του volume pedal). Εκεί καταλήγει το σήμα μετά από τα πετάλια του, γίνεται στέρεο με διαφορετικά reverbs από το εκάστοτε ρακ και στέλνεται στο αριστερό και στον δεξιό ενισχυτή.

 

Στη δεύτερη φωτό είναι τα πετάλια που έγραφα, εκτός από το τέρμα δεξιά που δεν είδα τι κάνει. Διόρθωση: έχει φτιάξει τουλάχιστον 3 Armageddon, το οποίο στην φαζ πλευρά του έχει ένα μπασταρδεμένο σχέδιο του Fuzz War (τίποτα το φοβερό σαν φαζ) και στην πλευρά των φίλτρων είναι κατά πάσα πιθανότητα ένα παλιό πετάλι που δεν φτιάχνει πια, το Sound Saw (δυο φίλτρα σε στυλ parametric eq σαν πχ. το παλιό Maestro Parametric Filter των late 70s).

 

Τρίτη φωτό: διαθέτει ένα pad κοντά στο ταμπούρο για beat από ηλεκτρονικά ντραμς. Η άσπρη συσκευή του μπασίστα δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι είναι το Ekdahl που έγραψα στο άλλο θρεντ.

 

Τέταρτη φωτό: δεν έχω ιδέα τι κάνει αυτός ο Μάρσαλ μιας και όταν τους είχα δει εγώ παλιότερα είχαν δυο Twins.

 

 

Ωραίες φωτό Φλι!  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου