Προς το περιεχόμενο

Large Diaphgram Μικρόφωνο Για Φωνή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ένα μικρόφωνο για να γράφω φωνή (κυρίως) το οποίο θα το συνδέω στην Line6 UX1 κάρτα ήχου μου... Σκέφτομαι το http://www.thomann.de/gr/behringer_c1_grossmembran_studiomikrofon.htm ή το http://www.thomann.de/gr/the_tbone_sc300.htm. Και ρωτάω: Επειδή δεν έχω phantom power στην κάρτα θα υπάρχει πρόβλημα? Γενικά δεν έχω πρόβλημα για άλλες προτάσεις αλλά επειδή θέλω να αγοράσω και βάση και Pop shield το budget που διαθέτω δεν είναι πάνω από 40-45 ευρώ... Και επειδή η παραγγελία θα γίνει την Δευτέρα θα ήθελα κάποιες προτάσεις να έχω να σκέφτομαι...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Condenser mic χωρίς phantom power δε γίνεται. Θα χρειαστείς external phantom power supply, που δεν αξίζει για τέτοιο budget κατά τη γνώμη μου. Γενικώς πόσο... σοβαρά το θες το μικρόφωνο; Γιατί με τόσο φτηνό μικρόφωνο θεωρώ ότι μάλλον θα πάνε χαμένα τα λεφτά σου...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Condenser mic χωρίς phantom power δε γίνεται. Θα χρειαστείς external phantom power supply, που δεν αξίζει για τέτοιο budget κατά τη γνώμη μου. Γενικώς πόσο... σοβαρά το θες το μικρόφωνο; Γιατί με τόσο φτηνό μικρόφωνο θεωρώ ότι μάλλον θα πάνε χαμένα τα λεφτά σου...  :-\

Γενικά δεν το θέλω για ΠΟΛΥ σοβαρή δουλειά... Κυρίως για να γράφω τις γραμμές των φωνητικών σπίτι και συνήθως γράφω είτε Punk είτε Hip Hop (είτε μια μίξη και των 2)... Και μπορεί και πιο κάφρικα πράγματα...

Ο τίτλος θέλει διόρθωση: είναι DIAPHRAGM όχι diagram  ;)

Thanks το άλλαξα...

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας για κάτω απο 100€ budget, θα σου έλεγα να πάρεις και αυτό

http://www.thomann.de/gr/behringer_mic200_tube_ultragain_preamp.htm

θα γίνει ο αχώριστος φίλος σου στις ηχογραφήσεις, είτε για πυκνωτικό και φωνή(ες) είτε για το μπάσσο.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To budget του παιδιου είναι 50 euro για ποιο λόγο του προτεινεται τοσο ακριβά mics?

 

Από ότι βλέπεις bassman δεν σε παίρνει με τοσα λίγα λεφτά και για εξτρα preamp με phantom power και για pop shield και stand με τίποτα. Αν μιλάμε για αγορά από thomann και παραγείλεις μόνο εσύ υπολόγισε και τα μεταφορικά 20 eyro.

 

Καλύτερα να πάρεις ενα δυναμικό μικρόφωνο και ένα stand και να κάνεις την δουλειά  σου χωρίς extra προενισχυτές και pop shields.

κάτι σαν και αυτό

http://www.thomann.de/gr/the_tbone_mb85_beta.htm

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν θέλεις να μην ανέβεις σε τιμή θα σου προτείνω και εγώ να πάρεις απλώς ένα δυναμικό. Ακόμα και έτσι όμως καλό θα είναι να ανέβεις ΛΙΓΟ (80-90) για να πάρεις κάτι που τουλάχιστον για δυναμικό/για live θα σε καλύψει. Αν θέλεις πάντως να κάνεις όντως σχετικά σοβαρή δουλειά θα χρειαστείς όντως ένα large diaphragm condenser (άρα και ένα μικρό phantom power supply - μπορείς να βρεις και χωρίς preamp). Ίσως με 100€ να μπορείς να το κάνεις αυτό βέβαια αλλά δε μπορώ να σου πω με σιγουριά (εγώ, άλλοι σίγουρα μπορούν :)) αν το αποτέλεσμα θα είναι ικανοποιητικό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To budget του παιδιου είναι 50 euro για ποιο λόγο του προτεινεται τοσο ακριβά mics?

 

γιατι αν δωσει τοσα λιγα χρηματα υπολογησε και τα 20που θα τουπανε ταμεταφορικα θα παρει ενα σκουπιδι που δεν θα κανει για τιποτα. Να κατσει μεσα ενα Σαββατοβραδο να του μεινουν μερικά χρηματα για να παρει κάτι που να το χρησιμοποιήσει 1 - 2 χρόνια τουλάχιστον

 

αυτα τα φθηνα ειναι για τον αϊ βασίλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου