Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι στο USA. Συμφέρει να φέρεις κιθάρα επιστρέφοντας;


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λίγες μέρες θα πάω ένα ταξίδι στην άλλη μεριά του Ατλαντικού και καταλαβαίνετε ότι ο πειρασμός να πάρω κάποια κιθάρα από εκεί είναι μεγάλος. ;D :P

 

Το πρόβλημα είναι κάπως σύνθετο όμως:

αυτή τη στιγμή δεν καίγομαι για μια συγκεκριμένη κιθάρα. Αν τελικά πάρω κάτι, θα το κάνω ως αγορά ενός καλού οργάνου σε τιμή χαμηλότερη απ' αυτή που θα μπορούσα να βρω στην Ευρώπη, κάτι σαν "ευκαιρία" ας πούμε.

 

Να πω ότι έχω ήδη τσεκάρει καταστήματα και τιμές στο μέρος που θα είμαι (Portland, OR) και έχω βρει καλές τιμές σε Gibson LP Studio Faded (λίγο πάνω από 5 κατοστάρικα), Schecter (270 ευρώ για την Omen 6 Extreme), Fender Custom Classic Strat και Tele (γύρω στα 1300 ευρώ) και άλλες.

 

Με τα παραπάνω δεδομένα, έχετε υπόψιν κάποια τέτοια περίπτωση; Μιλάω για κάτι που να είναι καλό σαν όργανο και να αξίζει να το αγοράσει κανείς από το Αμέρικα.

Βάζω ένα όριο της τάξης των 2000 δολαρίων σε τιμή (αν και ήδη αυτό είναι αρκετά υψηλό) και δηλώνω θιασωτής των κλασσικών ονομάτων του χώρου (Fender, Gibson, Gretsch κλπ).

Merci a tous! :)

 

 

 

Υ.Γ. Εννοείται ότι δεν με απασχολεί το σκέλος τελωνείων, φόρων και λοιπών. Αν είναι να πρέπει να πληρωθεί κάτι, θα πληρωθεί.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ο πειρασμός να πάρω κάποια κιθάρα από εκεί είναι μεγάλος

Αφού δεν είσαι κιθαρίστας...

 

Υ.Γ. Εννοείται ότι δεν με απασχολεί το σκέλος τελωνείων, φόρων και λοιπών. Αν είναι να πρέπει να πληρωθεί κάτι, θα πληρωθεί.

Υπάρχει νόμιμος τρόπος να μην πληρώσεις τίποτα, αρκεί να έχεις 2 πιστωτικές...pm για λεπτομέρειες.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει νόμιμος τρόπος να μην πληρώσεις τίποτα, αρκεί να έχεις 2 πιστωτικές...pm για λεπτομέρειες.

Τα χουμε πει χίλιες φορές και τα ξέρει.

 

Πόσο καιρό θα κάτσεις; Δηλαδή εάν υπάρχει χρόνος, κοιτάς και γειτονικές πολιτείες...

Η θες να το πιάσεις τ' οργανο πρώτα; (απόλυτα λογικό αν πας για ακριβό)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν είσαι κιθαρίστας...

Άσχετο αυτό... μόνο εσείς οι κιθαρίστες θα εκμεταλλεύεστε τις ευκαιρίες; :P

 

Υπάρχει νόμιμος τρόπος να μην πληρώσεις τίποτα, αρκεί να έχεις 2 πιστωτικές...pm για λεπτομέρειες.

Τον είχα διαβάσει κάποια στιγμή τον τρόπο, τον είχες γράψει και στο παρελθόν (εκτός αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο). Thank you πάντως! ;)

 

 

Κώστα, ένα δεκαήμερο θα κάτσω (λίγο είναι, το ξέρω αλλά για τόσο με παίρνει το πρόγραμα). Εκτός από Portland πιθανότατα θα πάω και Seattle για ένα διήμερο.

Αν μιλάμε για κάτι τετραψήφιου ποσού, εννοείται ότι θα θέλω να το τσεκάρω, για φτηνή περίπτωση δεν με απασχολεί και τόσο η δοκιμή.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να σου ευχηθώ να περάσεις καλά στο όμορφο Oregon.

Κατά δεύτερον, βλέπω οτι θέλεις ένα καλό όργανο.

δηλώνω θιασωτής των κλασσικών ονομάτων του χώρου (Fender, Gibson, Gretsch κλπ).

Merci a tous! :)

Συμφωνώ, αλλά κοίτα και αυτές μιά που θα είσαι εκεί

http://www.giffinguitars.com/

Πιστεύω οτι αξίζει, αν έχεις σκοπό να δώσεις 1500-2000$ και μη λαμβάνεις υπόψιν τις τιμές του site. Στην Αμερική πρέπει να ξέρεις οτι αν κρατάς μετρητά και όχι πιστωτική μπορείς να πετύχεις τιμές που δεν φαντάζεσαι, απλά θέλει και λίγο παζάρι, έτσι δουλεύουν όλοι εκεί.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Εννοείται ότι δεν με απασχολεί το σκέλος τελωνείων, φόρων και λοιπών. Αν είναι να πρέπει να πληρωθεί κάτι, θα πληρωθεί.

 

Τα χουμε πει χίλιες φορές και τα ξέρει.

Εσύ που είσαι τραπεζίτης τα ξέρεις, εννοείται ότι μπορεί να μην πληρώσει φράγκο.

Ναι φίλε Alchemist, αυτός είναι και do it. Καλά να περάσεις.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ'όλα να σου πω ότι σε σιχαίνομαι και σε μισώ παράλληλα που θα πας US ενώ εγώ θα είμαι πηγμένος εδώ πέρα 8)

 

Να πάρεις μια μεταχειρισμένη PRS που τα σπάνε! ;D ;D www.birdsandmoons.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που είσαι τραπεζίτης τα ξέρεις, εννοείται ότι μπορεί να μην πληρώσει φράγκο.

Ναι φίλε Alchemist, αυτός είναι και do it. Καλά να περάσεις.

 

Gia enimerwste k ton lao kaloi mou anthrwpoi :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου