Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι στο USA. Συμφέρει να φέρεις κιθάρα επιστρέφοντας;


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λοιπόν, εγώ θα πω το απωθυμένο μου και εσείς δουλεύτε με.

 

Θα κανα μια γύρα στα pawn shop. Και όχι μόνο για κιθάρες. Ειδικά σε κωμοπόλεις, ή obscure γειτονιές. Μια γρήγορη ματιά. Ετσι, να μου φύγει ο καημός του "κι αν σου κάτσει;"

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανα μια γύρα στα pawn shop. Και όχι μόνο για κιθάρες. Ειδικά σε κωμοπόλεις, ή obscure γειτονιές. Μια γρήγορη ματιά. Ετσι, να μου φύγει ο καημός του "κι αν σου κάτσει;"

Πολύ καλή συμβουλή...και να τον πιάσουν στον γυρισμό με το κλεμμένο...τον μισείς τόσο πολύ τον Alchemist?

Πορτλαντ είπε θέλει να πάει, όχι Γκουαντανάμο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εγώ θα πω το απωθυμένο μου και εσείς δουλεύτε με.

 

Θα κανα μια γύρα στα pawn shop. Και όχι μόνο για κιθάρες. Ειδικά σε κωμοπόλεις, ή obscure γειτονιές. Μια γρήγορη ματιά. Ετσι, να μου φύγει ο καημός του "κι αν σου κάτσει;"

 

Το σκέφτηκα κι αυτό... το μόνο που λέω στον εαυτό μου για να μην πάρω σβάρνα τα ενεχυροδανειστήρια είναι ότι όλο και κανένας άλλος θα το έχει σκεφτεί πριν από μένα και θα έχει προλάβει να ξαφρίσει τα καλά κομμάτια.

 

Αλλά η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ξέρεις! ;)

 

Πολύ καλή συμβουλή...και να τον πιάσουν στον γυρισμό με το κλεμμένο...τον μισείς τόσο πολύ τον Alchemist?

Αυτό από την άλλη δεν το είχα σκεφτεί... δεν πειράζει, και τα νορμάλ κιθαράδικα μια χαρά είναι! ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αεροπλάνο πως τη βάζεις;Αν μπαίνει στις αποσκευές υπάρχει κίνδυνος να χαθεί;Και αν χαθεί σε αποζημιώνουν;

Ένας φίλος μου την είχε πάρει μαζί του μέσα στο αεροπλάνο σε μαλακή θήκη,άλλα δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να σε αφήσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αεροπλάνο πως τη βάζεις;Αν μπαίνει στις αποσκευές υπάρχει κίνδυνος να χαθεί;Και αν χαθεί σε αποζημιώνουν;

Ένας φίλος μου την είχε πάρει μαζί του μέσα στο αεροπλάνο σε μαλακή θήκη,άλλα δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να σε αφήσουν..

Χειραποσκευή θα παίξει... έχω ήδη τσεκάρει στο site της αεροπορικής και αναφέρουν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να έχεις κιθάρα στην καμπίνα (συν μία χειραποσκευή με συγκεκριμένες διαστάσεις). ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν πάντως σε ενδιαφέρουν και καλές μεταχειρισμένες, επειδή και ο χρόνος που γενικά έχεις σε υπερατλαντικά ταξίδια, είναι πιεσμένος, μπορείς να προετοιμαστείς. Να τους στείλεις ένα mail "για σας κύριοι, έρχομαι από Ελλάδα την τάδε του μηνός, έχω 1500$ στη τσέπη, τι έχετε να μου προτείνετε?"...έτσι πάς και λίγο διαβασμένος και δεν ψάχνεις και το γουρούνι στο σακί. Γιατί μπορεί να έχεις σταμπάρει στο site τους κάτι, που να μην υπάρχει στο μαγαζί όταν πάς...και δεν θα δουλέψει το "έλα θα το έχουμε σε 5 ημέρες".

Εγώ έτσι κάνω τουλάχιστον, πριν χώσω 1000-2000$

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή συμβουλή...και να τον πιάσουν στον γυρισμό με το κλεμμένο...τον μισείς τόσο πολύ τον Alchemist?

Πορτλαντ είπε θέλει να πάει, όχι Γκουαντανάμο...

Από τη μία διπλές αποδείξεις μια χαρά από την άλλη όλα στα pawn shop κλεμένα ακόμα και με επίσημη απόδειξη και στα αεροδρόμια λίστα με serial numbers των κλεμένων κιθαρών. Μάλιστα.

 

Εχει pawn shops στο Γκουαντάναμο;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία διπλές αποδείξεις μια χαρά...

Οι διπλές αποδείξεις, είναι κενό του συστήματος, ΑΠΟΛΥΤΩΣ νόμιμο...δεν γίνεται να κερδίζει το κράτος πάντα

 

Εχει pawn shops στο Γκουαντάναμο;

Δεν ξέρω, όσοι πήγαν...δεν έχουν γυρίσει ακόμα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ελπιζω κατα την μπυροποσία, να μαθουμε όλοι το κόλπο του "Απο Αμερική πιο φτηνά, χωρίς άλλα κι άλλα"... Έτσι γιατί και άλλοι θα πάμε στο Αμέρικα (S.F. και δεν έννοω τον άνθρωπο αλλά την πόλη) και πρέπει να πάρουμε κάτι τις... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου