Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι στο USA. Συμφέρει να φέρεις κιθάρα επιστρέφοντας;


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις! :)

 

Είχα έτσι κι αλλιώς σκοπό να έχω αρκετά μετρητά μαζί μου και αν αυτό είναι πασπαρτού για καλύτερες τιμές, θα κοιτάξω να το χρησιμοποιήσω δεόντως! Ομολογώ πάντως ότι γενικώς σιχαίνομαι τα παζάρια και προφανώς δεν είμαι και πολύ καλός στο σπορ. :-[

 

Όσο για το κυνήγι κάποιου σπάνιου/vintage οργάνου... δεν το είχα στο μυαλό μου μιας και δεν είμαι ιδιαίτερος γνώστης των λεπτομερειών που κάνουν τη διαφορά σε τέτοιες περιπτώσεις. Η ιδέα μου αρέσει αλλά η γνώση και το χρήμα δεν βοηθούν (γιατί μάλλον σκ@τά vintage παίρνει κανείς για τα ποσά που με ενδιαφέρουν).

 

Θα κάνω έρευνα στο gbase, αν στο μεταξύ έχεις κάποιος άλλη πρόταση, ας τη ρίξει στο τραπέζι τώρα που γυρνάει! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ομολογώ πάντως ότι γενικώς σιχαίνομαι τα παζάρια και προφανώς δεν είμαι και πολύ καλός στο σπορ. :-[

 

Ανδρέα, είναι καλή ιδέα να... εξασκηθείς.  ;) Το παζάρι ΠΑΝΤΑ αποδίδει, ειδικά σε περιόδους οικονομικής ύφεσης... και όταν βλέπει ο άλλος το... μαρούλι ζωντανό να κουνιέται.  ;D

 

Όσο για το κόλπο με τις 2 πιστωτικές, σιγά το κόλπο ρε παιδιά, που το κρατάτε και μυστικό.  :-\

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το κόλπο με τις 2 πιστωτικές, σιγά το κόλπο ρε παιδιά, που το κρατάτε και μυστικό.  :-\

kαλα, ΕΣΥ ρε Tgl είσαι περπατημενος...υπάρχουν και άλλοι που δεν είναι! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kαλα, ΕΣΥ ρε Tgl είσαι περπατημενος...υπάρχουν και άλλοι που δεν είναι! ;D

 

Τόξερα ότι θα τσιμπήσεις ζουζουνοδιαφημιστή!  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Λοιπόν, εγώ θα το γράψω και αν θεωρείται παρατυπία, παρακαλώ να διαγραφεί.

 

Πας στο μαγαζάτορα, "Howdy", του λες, "θέλω αυτή την CAR Eric Johnson Strat που έχεις στη βιτρίνα για $1.599. Αλλά επειδή έχω πρόβλημα με το υπόλοιπο στις πιστωτικές μου, μπορείς να μου κόψεις ΔΥΟ τιμολόγια, μία στην καθεμία, το ένα για $199 και το άλλο για τα υπόλοιπα $1.400??"

 

Παίρνεις λοιπόν την κιθαρίτσα σου (μεγειά!) και τις δύο αποδείξεις, πλην όμως αυτή με το μεγάλο ποσό μυστηριωδώς εξαφανίζεται καθώς περιμένεις την πτήση σου για την πατρίδα.

 

(Εννοείται ότι το ίδιο σενάριο παίζει και με συνδιασμό μετρητών + κάρτας).

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίσχος...γίνονται τέτοια πράγματα? Που είναι ο audiokostas να διαμαρτηρηθει και να σκισει τα ρούχα του?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα, ένα δεκαήμερο θα κάτσω (λίγο είναι, το ξέρω αλλά για τόσο με παίρνει το πρόγραμα). Εκτός από Portland πιθανότατα θα πάω και Seattle για ένα διήμερο.

 

Ελπιζω Seattle να πας γιαυτο http://www.empsfm.org/ και αν οχι πρεπει να το βαλεις στο προγραμμα σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω Seattle να πας γιαυτο http://www.empsfm.org/ και αν οχι πρεπει να το βαλεις στο προγραμμα σου .

Η αλήθεια είναι ότι στο Seattle θα πάω για εντελώς διαφορετικούς λόγους αλλά το συγκεκριμένο φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρον! Αν και είναι ελάχιστο το διάστημα που θα μείνω στην πόλη, θα κοιτάξω να ξεκλέψω λίγο χρόνο να περάσω μια βόλτα.

 

Thank you για την ενημέρωση! ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρωτησω και εγω κατι!!

 

Δηλωνεται η καταγραφεται καπου τι αποσκευες ειχες πριν? Δηλάδη αμα παω στο αμερικα στον θειο μου και μου χαρισει μια κιθαρα τι θα κανω?! (αν εχει συζητηθει κατι παρομοιο ας με παρακαμψει καποιος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χωραω ως χειραποσκευη ή μολις ειπα το πιο κλασικό και ψοφιο αστειο μετά απο το "γεια σας είμαι ο ταδε και ειμαι καλα"?

 

Εγω το βαζω στο πλανο για του χρόνου παντως. Να ζηλευεις εσυ του χρονου καλα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χωραω ως χειραποσκευη ή μολις ειπα το πιο κλασικό και ψοφιο αστειο μετά απο το "γεια σας είμαι ο ταδε και ειμαι καλα"?

 

Εγω το βαζω στο πλανο για του χρόνου παντως. Να ζηλευεις εσυ του χρονου καλα? :P

Χαχα, εσύ ό,τι πεις φιλαράκι... θα γίνω πρασινότερος κι από τον βάτραχο στο avatar μου άμα λάχει! 8)

Όσο για τη χειραποσκευή δεν ξέρω, μπορεί κάπου να σε χωρέσουμε αλλά θα πρέπει να κόψεις λίγο τα πόδια σου αν είσαι πάνω από 1,20. ;D ;D ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου