Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για νεα σειρα Marshall MA series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 2 μήνες αργότερα...
  • 9 μήνες αργότερα...

 

Υστερα  απο πολύ καιρό συνεχίζω αυτό το topic ! ;D

 

 

Εχουμε κάτι νεότερο απο γνώμες χρηστών για τους Marshall MA series ?  ???

 

 

 

 

οι λαμπάτοι ενισχυτές γιορτάζουν των φώτων..:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους αθηναιους ενδιαφερομενους ειδα εναν στο guitar store.

Μπορειτε να πατε εκει να τον ακουσετε.Τα παιδια ειναι αρκετα προθυμοι να

σου διξουν κατι που σε ενδιαφερει(αν δεν γινεται της τσουγκρανας το καγκελο απο πελατες).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και απο μια αναζήτηση που έκανα στο ιντερνετ είδα οτι λένε ακόμα και στο Promotion αυτού του ενισχυτή οτι είναι entry "level tube amp".

Τώρα το "entry level tube amp" δεν ξέρω πως να το εκλάβω...το λένε για θέμα αξιοπιστίας? ήχου?

 

Μιας και εχω ακούσει και τους 2, εμένα μου άρεσε περισσότερο απο τον jcm 2000 dsl 401, που τον προμοτάρουν ως "καλύτερη σειρά tube amp" απο τον MA".

 

 

 

 

οι λαμπάτοι ενισχυτές γιορτάζουν των φώτων..:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ενισχυτη αυτον τον εχω εγω σε combo (Marshall MA 100 C) με δυο μεγαφωνα emimence 75/αρια περασμενα παραλληλα (για οσους εχουν δουλεψει ετσι ξερουν και καταλαβαινουν τα προτερηματα αυτης της συνδεσης), και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Βεβαια εγω δεν ειμαι και απο τους ανθρωπους που "ψειρiζουν τη μαιμου", καθως και δεν ασχολουμε με metal (μαλλον μονο με metal).

Αυτος ειναι.

 

64939_1660791641718_1294998509_1766232_3692242_n.jpg

 

Εχω γραψει ενα βιδεακι στο οποιο παιζω με αυτον, με μια βλειδ  ;D στα τελειως καθαρα, με λιγο βαθος και μια σταξια κορους.

Το βιδεακι προοριζοταν για να πω χρονια πολλα σε ενα συλλογο δυτων, και να πειραξω και τον Προεδρο που ειναι με τον Ηρακλη.

Το αρμονιο παιζει στον peavey και το σαχλοφωνο παιζει.... ιδιοις δυναμεις.

 

Βαλτε τα γελαδια μεσα στο σπιτι....πλιζ

 

Να και ενα αλλο που το γυρισα ετσι για πλακα με τα ιδια ακριβως οργανα (πλην σαχλοφωνου).

 

Gypsy disco

 

Τι αλλο ακριβως θελεται να μαθεται για τον ενισχυτη αυτον εκτος του οτι "αν ειναι καλος " και στο οποιο ηδη απαντησα.

 

 

ΥΓ

Οι τιτλοι των βιδεων ειναι παραπλανητικοι για καποιον ειδικο λογο.  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά απέκτησα έναν Marshall ΜΑ head 100 watt και την καμπινα 4x12 marshall η οποία πάει "πακέτο" με την κεφαλή αυτή.

Ο ενισχυτής είναι πολύ ωραίος για το φάσμα blues μέχρι hard rock !!

Τα 100 του watt δεν είναι εκωφαντικά βέβαια..Δηλαδή για να παιξεις με drums χρειάζεται να τον βάλεις στο 5...

Θα τον πρότεινα ανεπιφύλακτα πάντως :)

 

οι λαμπάτοι ενισχυτές γιορτάζουν των φώτων..:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά απέκτησα έναν Marshall ΜΑ head 100 watt και την καμπινα 4x12 marshall η οποία πάει "πακέτο" με την κεφαλή αυτή.

Ο ενισχυτής είναι πολύ ωραίος για το φάσμα blues μέχρι hard rock !!

Τα 100 του watt δεν είναι εκωφαντικά βέβαια..Δηλαδή για να παιξεις με drums χρειάζεται να τον βάλεις στο 5...

Θα τον πρότεινα ανεπιφύλακτα πάντως :)

 

Ενα παρομοιο προβλημα ειχα σε ενα μαγαζι με ενα Marshall jcm 900 στα 100 βαττ με 4χ12 καμπινα ... δηλαδη ο αλλος κιθαριστας που επαιζε σε ενα Roland jazz chorus μετα πολυ βιας τον εβαζε πανω απο το εναμιση ενω εγω τον ειχα στο 5 τον δικο μου...  ??? ???  ???  ???

επειδη ηταν παλιος ο ενισχυτης ειχα υποθεσει οτι θα εχει καποιο προβλημα αλλα μου φαινεται να συμπιπτει με αυτο που περιγραφει ο tubescreamer που εχει καινουριο ενισχυτη...

 

Υγ. λεγοντας προβλημα δεν εννοω οτι ειναι κακο απαραιτητα .. παραδοξο ας το πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχει παρόμοια εμπειρία και ο συμφοριουμίτης Avalon, αν κάποιος γνωρίζει σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό το παραδοξο, θα ήταν ενδιαφέρον να μοιραστεί μαζί μας! ;D

(θα μπορουσε να εχει σχέση με το αν ο ενισχυτής είναι class A λεω εγώ π.χ.? ???)

οι λαμπάτοι ενισχυτές γιορτάζουν των φώτων..:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου