Προς το περιεχόμενο

Βοηθηστε με να διαλεξω το τελευταιο πεταλι μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, εχει μεινει μια θεση για ενα τελευταιο πεταλι στο pedal board που εχω φτιαξει. Το μυαλο μου εχει κολλησει αναμεσα στο BOOS PS-5 Super Shifter και στο BOSS TR-2 Tremolo.

 

Και τα δυο πεταλια εχουν ηχους που ταιριαζουν στο στυλ που παιζω αλλα πιο νομιζετε οτι θα χρησιμοποιουσατε πιο πολυ αν ειχατε και τα δυο? Θελω να πω οτι θελω να αγορασω αυτο που θα χρησιμοποιειται περισσοτερο οταν παιζω ωστε να αξιοποιησω στο επακρο την αγορα που θα κανω. Μιλαμε για hard rock, blues και παρομοια στυλ.

 

Βοηθηστε με να διαλεξω το τελευταιο πεταλι μου! Ευχαριστω παιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΕΝΑ METAL ZONE !!!  ;D Μetal zone εχεις ? να παρεις . ειναι το απαραιτητο συστατικο για ενα επαγγελματικο rig.

 

 

Για τα 2 πεταλια που εισαι αναμεσα , δοξα τω θεω μπορεις να πας σε ενα μαγαζι,δεν ξερω και που μενεις , και να τα παρεις για δοκιμη και να δεις ποιο σου ταιριαζει.

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΑ METAL ZONE !!!  ;D

 

 

Ρε παιδια, ελεος μιλαω για 2 συγκεκριμενα πεταλια, ας απαντησουν τουλαχιστον αυτοι που εχουν γνωση αυτων των δυο ωστε να προτεινουν και κατι παρομοιο ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ειναι το προβλημα ?

Διαβασε ολη την απαντηση .

Αλλο εφε το Pitch shifter  , αλλο εφε το tremolo. To καταλαβαινεις και μονος σου.

Γινεται να καταλαβει κανεις τι αναγκες εχεις εσυ  ?

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ειναι το προβλημα ?

Διαβασε ολη την απαντηση .

Αλλο εφε το Pitch shifter  , αλλο εφε το tremolo. To καταλαβαινεις και μονος σου.

Γινεται να καταλαβει κανεις τι αναγκες εχεις εσυ  ?

 

Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι το εξης:

 

To tremolo θα ειναι πιο χρησιμο για καθαρους ηχους, ιδιως για καποια blues chords ενω το Super Shifter ισως φαινεται πολυ πιο χρησιμο για βρωμικους ηχους οταν χρησιμοποιω το harmonizer και ειδικοτερα το t.arm trem effect που εχει. Καπως ετσι το σκεφτομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου