Προς το περιεχόμενο

Να αντικαταστήσω την κανονική μου ντράμς με ηλεκτρονική;


BrotherA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!! Έχω μια maxtone drums σε άριστη κατάσταση με δέρματα-σίτες ειδικά για εξάσκηση καθώς και τα ειδικά λάστιχα για να γίνονται αθόρυβα τα εργοστασιακά hihat και crash. Ένας φίλος ενδιαφέρεται να την αγοράσει για 250 ευρώ και ήρθε η στιγμή που ερωτώ:

 

Α) Με συμφέρει να την πουλήσω; Μια χαρά κάνει την δουλειά της για εξάσκηση (αν και δεν μπορώ να πειραματιστώ/εξασκηθώ όσο θα ήθελα στα πιατίνια..), και

 

Β) Σε τι τιμή μπορώ να βρώ μια φτηνή ηλεκτρονική; Πχ για μια Fame ηλεκτρονική τι θα έλεγε κάποιος; Γενικά δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα για τις ηλεκτρονικές.. και δεν θέλω να ξοδευτώ πολύ. Θέλω να την έχω σπίτι, να βάζω ακουστικά και να με ακούω, είτε σε covers είτε solo.

 

Αυτά! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε μια ρόλαντ μεταχειρισμένη με τα παιδιά που είναι σκυλί!!

απλά... αν παίζεις λιιιιγο σοβαρά μουσική με την εννοια ότι γουστάρεις πρόβες και live που θα έρθουν στο μέλλον ΜΗΝ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ το όργανο! γιατί εμείς έχουμε την απίστευτη ξαναλέω ρόλαντ (αν θες ηλεκτρονική εκεί σε παραπέμπω) αλλά στο live ψάχναμε τύμπανα....

 

και είναι πατάτα γιατί παρ'όλο που τα ηλεκτρονικά τα βυσματώνεις στην κονσόλα και οκ-δεν έχεις ούτε εσύ την ίδια αίσθηση ούτε το κοινο.... καλύτερα μάζεψε χαρτζιλίκι και πάρε μεταχειρισμένη (ή ακόμα και ένα ένα τα κομμάτια) ηλεκτρονική....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για όλα παιδιά! Το αποφάσισα!! ΔΕΝ την πουλάω, και δεν με ενδιαφέρει το θέμα της ηλεκτρονικής ντραμς μιας και θα συμβιβαζόμουν δεδομένου πως δεν μ αρέσει..!!!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω κ κατι πρακτικο.Πηγαινω σε αρκετα εξτρα με αποτελεσμα να κουβαλαω τυμπανα συνεχεια κ να φορτωνω το αμαξι του σκασμου!!

Αποφασιζω κ αγοραζω μια Roland TD-6.Στο θέμα της μεταφορας ολα σουπερ!Χωρουσαν ολα μεσα σε μια μεγαλη βαλιτσα.

Στο θεμα ομως του παιξιματος τα πραγματα δεν ηταν καλα.

Μετα απο 2 ωρες παιξιμο,απο τα χτυμηματα στο λαστιχο αρχισε να μου πρηζεται ο πηχης.Αποτελεσμα μου χαλουσε το παιξιμο.

Συνεπως πουλησα τα ηλεκτρονικα κ γυρισα ξανα στα φυσικα τυμπανα.Χαλαλι το κουβαλημα!Δεν αλλαζω τον φυσικο ηχο κ το feeling του με ΤΙΠΟΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και εχεις βαλει mesh heads βαλε triggers ενα midi controller και συνδεσε τα με το pc και με ενα σετακι ecymbals θασαι κομπλε

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου