Προς το περιεχόμενο

Kurzweil talk


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας και απο μένα.Επειδή έχω το πιάνο αυτό απο οτι ξέρω το pich bend δεν λειτουργει με τους ήχους του οργάνο αλλα μονο οταν το συνδέεις και το χρησιμοποιείς σαν midi keyboard.Οσο για το modularion δουλευει με organs kai strings.Αυτα απο μένα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UnderGround τι εννουσες με το post σου, οτι δηλαδη εξαρταται πως εχεις προγραμματισει τον ηχο να λειτουργει. Τι μπορω να κανω (οχι μονο με το Kurzweil) ωστε να βελτιωσω τον ηχο σε σχεση με την υπολοιπη μπάντα;

 

Οτι πληροφοριες χρειαζεσαι πες μου να σε ενημερωσω[/img]

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι ο ιδιος ηχος strings πχ. κατω απο τα δικα μου τα δακτυλα θα ειναι διαφορετικος απο οτι στα δικα σου, πχ εσυ μπορει να εχεις πιο δυνατα πατηματα η το παιξιμο σου να εχει περισοτερο feeling, αρα το velocity και το aftertouch η το που θα ανοιγει ενα φιλτρο, θα πρεπει να προγραματιστουν με βαση το παιξιμο σου. Γι'αυτο να "πειραζεις" τους preset ηχους του οργανου σου και να τους κανεις "δικους σου". Eνω για σενα αυτος ο ηχος θα ειναι super, στα δικα μου τα δακτυλα θα ειναι απλα ενας καλος ηχος.

 

Εαν προγραμματισεις σωστα τον ηχο, απο την στιγμη που θα παιζεις καλυτερα με αυτον, θα ακουγεται καλυτερα και μεσα στην μιξη της μπαντας.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Συνάρρωστοι KURZWEILάκιδες γειάσας!!

 

Εχω την τιμή να απολαμβάνω τις υπηρεσίες ενός Κ2000S, ενός Κ2500R και ενός Κ2600S.

Αν και ξεκίνησα με ηλεκτρονικές καταβολές είναι γεγονός ότι τα τελευταία χρόνια έχω......σκυλοποιηθεί! Διαθέτω μεγάλη συλλογή από λαϊκά, τουρκοανατολίτικα, βαλκανικά δείγματα και άλλα από την ευρύτερη γειτονιά μας και θα με ενδιέφερε να ανταλλάξω δείγματα και προγράμματα.

 

Όποιοι πιστοί προσέλθετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου