Προς το περιεχόμενο

Καλυτερο routing στο Reason??


Insomniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, εχουμε και λεμε:Ας υποθεσουμε οτι εχουμε μονο δυο ΝΝ-ΧΤ στο Reason με βιολια και τσελο (οι ηχοι ειναι ενδεικτικοι) και θελουμε να το κανουμε export σε wave. Οι επιλογες που εχουμε ειναι οι εξης(αν ξεχναω καμια pls πειτε το):

 

1)NN-XT->Mixer->export

2)NN-XT->Hardware interface->export

3)NN-XT->Hardware interface->Rewire Cubase->export μεσω Cubase

 

Ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη;Εγω τα χω δοκιμασει και τα 3 και δεν καταλαβα μεγαλη διαφορα...Οποιος εχει καταλαβει κατι ας πει![/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις 3 εχω δοκιμασει μονο την (1) και την (3). Πιστευω οτι εχει σχεση με το τι ακριβως θελεις να κανεις. ΠΧ, αν το κομματι σου ειναι αποκλειστικα στο Reason, γιατι να υποστεις τη διαδικασια του Cubase? Αν ομως εχεις audio και midi καναλια και στο Cubase, τοτε θα δοκιμασεις την 3η επιλογη..Και στις 2 περιπτωσεις δεν παρατηρησα καποια τραγικη διαφορα στον ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΧ' date=' αν το κομματι σου ειναι αποκλειστικα στο Reason, γιατι να υποστεις τη διαδικασια του Cubase? quote']

 

Ελα μου ντε, απλα ελεγα μηπως αν περασω το reason απο το cubase και οχι απο το mixer του reason εβγαζα καλυτερο ηχο...αλλα τοσο κουφος δε νομιζω να ειμαι...Αρα συνεχιζω οπως και πριν, γιατι ουτε εγω καταλαβαινω να γινεται κατι καλυτερο οταν περναω το reason απ'το cubase - ειδικα τωρα που θα παρω και το 3 με τη mastering suite τα πραγματα λογικα θα ειναι πολυ καλυτερα!

 

Τhanx :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote="Insomniac"

...ειδικα τωρα που θα παρω και το 3 με τη mastering suite τα πραγματα λογικα θα ειναι πολυ καλυτερα!

 

To Mastering Suite & το Combinator είναι ολα τα λεφτά!!! Αν μάθεις να τα δουλεύεις θα κάνεις "παπάδες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θα σου λυσει τα χερια το Mastering suite και επιτελους η Propellerhead εκανε και μια σωστη κινηση. Προσφατα αποκτησα το Reason 3 και ακομα "παιζω" μαζι του ( ξερετε..."αγκου" "τσα" και τετοια πραγματα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου