Προς το περιεχόμενο

Αμοιβή για ιδιαίτερα μαθήματα


Oblitron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια θεωρείτε λογική αμοιβή για ιδιαίτερο μάθημα drums; Μιλάμε για δάσκαλο κάτω των 30 σε πολύ καλό επίπεδο, που όμως δεν παίζει drums ως επάγγελμα (δηλ. να παίζει τακτικά σε κοινό ή για ηχογραφήσεις), ενώ τα drums και ο χώρος παρέχονται από το μαθητή. 10 ευρώ ανά ώρα είναι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν υπαρχουν στανταρ τιμες (ο καθενας κρινει τι αξιζει να πληρωνεται) πιστευω πως ενας πραγματικα καλος ντραμερ μπορει να ζητησει αρκετα περισσοτερα απο 10 ευρω...(τουλαχιστον 20 και ανω)

αν ειναι πραγματικα πολυ καλος ομως!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα, το θέμα είναι και πόση πελατεία έχεις ήδη, πόση θέλεις να αποκτήσεις, αφου πηγαίνεις εσύ εκεί πόσο μακριά είναι, πόσο γνωστός είσαι σαν ντράμμερ ή σαν καθηγητής τέλος πάντων, πόσο χρόνο σου τρώει και πόσο ταλαιπωρία είναι για σένα (πρέπει να βγάζεις τόσα ώστε να νιώθεις οτι αξίζει η προσπάθεια σου, και όχι οτι το κάνεις με το ζόρι) κτλ κτλ...

 

Οπότε δεν υπάρχει εύκολη απάντηση. Αν εννοείς που κυμαίνονται οι τιμές, για κιθάρα ξέρω ανθρώπους που παίρνουν 8 ευρώ (Το χαμηλότερο που έχω ακούσει και πιστεύω το χαμηλότερο που υπάρχει γενικότερα) και ανθρώπους που πέρνουν 30 ευρώ (το ψηλότερο).Την ώρα that is

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως δίνω 70 το μήνα για 4 μονοωρα...Ομως σπανια κάνω μια ώρα, συνήιως μενω 1 1/2 και εαν δεν εχει ο δάσκαλος μου μαθημα μετά μπορεί και 2 ή 2 1/2 ωρες.

Νομιζω οτι 15-20 ευρώ την ωρα ειναι καλά από τη στιγμή ομως που αν χρειαστει ή γουσταρεις θα κατσεις και λιγο παραπάνω (ανεβαζει την ψυχολογία του μαθητή)

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν θα πλήρωνα
OK αυτό είναι ένα άλλο ενδιαφέρον θέμα. Μπορεί κάποιος να μάθει σωστά drums χωρίς δάσκαλο και πώς; Mε κάποια μέθοδο (βιβλία / cd), ή απλά ακολουθώντας το κριτήριο της ακοής του;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σιγουρα μπορει,απλα ο χρονος που θα σπαταλησει θα ειναι σαφως περισσοτερος απο καποιον που θα μαθαινει με δασκαλο.ετσι κι αλλιως τοσοι και τοσοι σπουδαιοι drummer ειναι αυτοδιδακτοι....αν και κατα περιοδους παντα εκαναν καποια μαθηματακια....

εγω αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι χρειαζεσαι τουλαχιστον να δεις και καποια dvd με ασκησεις...

αν θες παντως εγω προτιθεμαι να σου δειξω καποια πραματα χωρις αμοιβη μια και μελεταω σχεδον καθημερινα,για να παρεις καποια ιδεα,εφοσον μενεις Αθηνα και σε βολευει η Ηλιουπολη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

symfono oti kapoios mporei na mathei monos tou alla xoris daskalo tha ftasei mexrei ena simeio.Apo ekei kai pera enas olokliromenos daskalos einai aparaititos.Tora pio einai to simeio auto akrivos den mporo na po alla mallon tha exei na kanei me to talento tou kathenos.Kai ego autodidaktos ksekinisa alla otan piga se daskalo oute fantazomoun oti ypirxan ola auta ta pragmata pou ematha kai mathaino!

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηρθες στο Forum paraddidle......

Βασικα εκτος απο το οτι συμφωνω με αυτα που λες ...το ονομα σου δεν ειναι μια ασκηση στα τυμπανα με hi-hat και ταμπουρο που τονιζεις καποια χτηματα σε ανα απο τα 2 νομιζω? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai askisi einai kai o xeirismos einai os eksis RLRR LRLL vevaia yparxoun kai alli sindiasmoi sta paraddidle alla autos einai o vasikotreros, kai ta xrismopoiis opos thes eite hihat snare eite ride hihat eite ta moirazeis sta alla. VAsika ama eykairiseis pote des kana video tou steve gadd (respect master!!!) autos einai o pateras ton paraddidle!!!!!! 8)

 

P.S Vasika exo mia idea ama o kathenas kanei post kai apo mia texniki i kati telos panton pou gnorizei tha mathoume oloi tympana tsampa!!!! Ti

lete? Mallon opoios daskalos einai sto forum den tha einai kai toso thermos me tin idea!!!! :twisted: :twisted: :lol: :lol:

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου