Προς το περιεχόμενο

Me τι μαγνητες μπορουμε να συνδυασουμε εναν seymour duncan invader ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια... θα ηθελα την αποψη σας. εχω μια fender strat mexico και εχω εναν duncan invader στην bridge θεση. τι μαγνητεσ θα μπορουσα να βαλω στισ θεσεισ midlle-neck ωστε να μην υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα εντασης αλλα να εχω ομορφο και γλυκο καθαρο ηχο και καποια ζεστα solos απο αυτεσ τισ δυο θεσεισ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι ισως ο μονος που θα μπορεσει να ταιριαξει απο πλευρας εντασης με τον invader αμα δεις και στο site του duncan εχει πολυ μεγαλη εξοδο σαν μαγνητης.......οποτε δεν θα εχεις προβλημα λογικα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχeισ ακουσει σε neck θεση ? απο καθαρα πωσ παει ? ξερεισ δεν θελω να χασω εντελωσ τον γλυκο ηχο τησ fender ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχeισ ακουσει σε neck θεση ? απο καθαρα πωσ παει ? ξερεισ δεν θελω να χασω εντελωσ τον γλυκο ηχο τησ fender ?

 

Σε neck μια χαρά είναι, δυνατός-δυνατός, και σπλιταρισμένος μάλλιστα έχει αρκετά καλό ήχο. Fender βέβαια δεν φέρνει σε καμία περίπτωση αλλά φυσικά ήδη με έναν invader στη bridge μόνο fender δεν είναι πλέον! Κατ'εμέ έτσι όπως πας, ή την κάνεις εντελώς superstrat τη fender βάζοντάς της πιο high output μαγνήτες και στις υπόλοιπες θέσεις ή ξεριζώνεις τον Invader, βάζεις έναν texas special και παίρνεις και μια μεταλλοκιθάρα για τα... ωραία!  ;D

 

 

 

Παρεμπιπτόντως, το τελικό σίγμα είναι στο "W".  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα χα χα πεθανα στο γελιο με το ς  x-minor. βασικα απο την μια στεναχωριεμαι αφου με αυτον τον invader νομιζω πωσ την βιαζω αυτην την κιθαρα. απο την αλλη ομως καθε φορα που την ακουω ειναι τοσο βαρυς ο ηχος που δεν μου παει η καρδια να το ξεριζωσω.

Ειναι απο τισ πλεον πετυχημενες μοντες που εχω κανει σε κιθαρα . βλεπεις μια fender η οποια βγαζει τοσο βαρυ ηχο που βαζει κατω πολλεσ απο τισ αλλεσ μεταλοκιθαρες που εχω (bcrich me emg , jackson me jb κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις εξηγησε μου τι εννοεις οτι μονο fender δεν ειναι ? οταν παιζω στην neck θεση με τους fender τους μαγνητες fender δεν ακουω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μονο που οι stock μαγνητες της fender ειναι μονοπηνιακοι...με low output,bright tone,twang....κλπ...κλπ.....εεεεεε αο hot rails φαντασου............καμια σχεση...διπλος σε σχημα μονου......,μεγαλο output,fatter καμια σχεση με twang.......ωραιος για γκαζια...αυτα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια... τοτε μηπως αν την αφησω ετσι χωρις καποια περαιτερω αναβαθμιση ? δηλαδη να παιζω τα γκαζια με τον invader και τα καθαρα με τους μονοπηνιους ? τι λετε ?

σκεφτομουν να εβαζα και τους scn της fender στις middle-neck τι λετε ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου