Προς το περιεχόμενο

Βοηθειαααα! Προβλημα με randall rg50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα αγορασα σημερα απο το διαμαντοπουλο τον ρανταλ rg50 και μολις τον εφερα σπιτι τον συνδεσα αμεσως για να παιξω...αφου δοκιμασα και το καθαρο και το βρωμικο καναλι και επεζαν κανονικα παω να βαλω το reverb αλλα μολις ανοιγω το ποτενσιομετρο ακουγετε ενα σφυριγμα που κορυφωνεται στο 1/2 του και ελατωνεται σιγα σιγα μεχρι το τερμα του...επισης αφου εγινε αυτο στο καναλι της παραμορφοσης ο ηχος οταν πεζω κοβεται και υπαρχει μια αυξομοιωση σαν τρεμολο που δεν μπορω να την εξηγησω...τελος επειδη ηταν το τελευταιο κομματι και τον πηρα απο εκει που τον δοκιμαζανε το παλικαρι προφανως ξεχασε να μου δωσει το μανιουαλ και τα υπολοιππα χαρτια του ενισχυτη...θα τον παρω τηλ αυριο να δω τι θα γινει αλλα μηπως ξερετε εσεις τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι κλασσικες "κομπινες" του Διαμαντοπουλου να δινει τα μοντελα που εχει για δοκιμη...να φανταστω δε σου εδωσαν καν αποδειξη...τιποτα δε φταιει, θα τον πας πισω και να σκιστει να στον αλλαξει...και μετα λεμε να προτιμουμε τα ελληνικα καταστηματα...

 

Αληθεια ποσο στον εδωσε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα να τον πας πίσω...  ::)

 

Κάτι παίζει στα βύσματα του reverb Tank (μάλλον). Δώστον πίσω.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 

πιστευω απο την αρχη του ποστ καταλαβαινετε με τη προδιαθεση εφυγα απο το διαμαντοπουλο...πηγα πρωι πρωι μεσα στο ανχος να δω τι εχει..παω και τον βλεπει το παιδι και μου λεει σπασμενη λαμπα(ειπε οτι ειχε παρει αερα γιατι ειχε ασπρισει)...τρελαινομαι..του λεω μα πως?(εγω εντωμεταξυ με το που τον πηρα του φερομουν σαν να ταν η κοπελα μου και να ταν εγκυος) τελος παντων αλλαξαμε την λαμπα αλλα το προβλημα του ριβερμπ παρεμεινε οποτε τα πεδια ελενξαν μια μια τις προενισχυτριες και αφου δεν εγινε τιποτα βαζει ο τιποσ το βρωμικο καναλι και το προβλημα συνεχιζοταν οποτε μου βγαζει αμεσως διαγνωση οτι περασε λεει ρευμα επειδη μεσα στην πολυκατοικια μου δεν ειναι το ρευμα σταθεροποιημενο και εχει καψει πυκνωττες κατι τετοια...σημειωτεον οτι το καναλι της παραμορφωσης χαλασε σταδιακα μετα τα πρωτα 20 λεπτα παιξιματος αρχισε να το κανει πολυ λιγο και μετα επιδεινωθηκε...και μου λενε θα το πας στο σερβις μας 60-100 ευρω θα σου παει κριμα και τετοια και τους κανω και τι θα κανω για να μην ξαναγινει? και μου λενε ups...τρελαθηκα δηλαδη τι οσοι εχουν λαμπατους κουβαλανε μαζι και το ups στα λαιβ??...τους πηρε τηλ μετα ο πατερας μου που ειναι τεχνικος και παλια ασχολιοταν με λαμπεσ και με τα πολλα τα παιδια προσφερθηκαν να μας δωσουν καινουρια δωρεαν(εμενα θα μου τη χρεωναν 20ε) και μετα τους λεει δεν πιστευω να εχουμε καμια επιβαρνση για τον ελενχο που θα γινει και του λενε οχι οχι δεν υπαρχει τετοιο θεμα (εμενα μου ειπαν 40 ευρω το σερβις..) θα φτασουμε λεει μεχρι και στην αντικατασταση αμα ειχε προβλημα το κυκλωμα του ενιισχυτη...τα συμπερασματα δικα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου