Προς το περιεχόμενο

Συσκευασία μπάσου για ταχυδρομική αποστολή


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ήρθε η ώρα και ο καιρός να πουλήσω το μπάσο μου και θέλω να το στείλω ταχυδρομικά Θεσσαλονίκη (από Αθήνα).

 

Δεν έχω ιδέα πως να το πακετάρω ώστε να φτάσει με ασφάλεια στον προορισμό του.

 

Η καλύτερη λύση είναι βαλίτσα σκληρή (που δεν έχω; ) Γίνεται πακετάρισμα με πλαστικά με φούσκες, κούτες κ.α.;

 

Μάλλον θα χρησιμοποιήσω Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ (ή Γενική Ταχυδρομική)

 

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ όποτε έτυχε να στείλω όργανο, το πακετάρω καλά καλά με τις γνωστές "φούσκες" (φάσκιωμα κανονικό όμως), το βάζω στη θήκη (μαλακή συνήθως) και πακετάρω και τη θήκη καλά-καλά απ'έξω. Ούτε κουνιέται το όργανο, και δεν παθαίνει απολύτως τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα σε έναν φίλο μαγαζάτορα μουσικών οργάνων, πήρα μία κούτα χάρτινη που είχε μέσα μπάσο, το τύλιξα μέσα σε 2 ναυλον και μέσα σε 1 από αυτό που έχει τα μπαλάκια με τον αέρα που τα σπάμε και δεν ξέρουμε πως λέγεται... Μετά το έβαλα μέσα και έβαλα σε όλα τα κενά φελιζόλ για να μην κουνιέται το μπάσο μέσα στη συσκευασία. Και μετά έβαλα άλλη μία γύρα από αυτό με τα μπαλάκια με τον αέρα που τα σπάμε και δεν ξέρουμε πως λέγεται έξω από την κούτα... Από ότι έμαθα έφτασε μια χαρά Φλώρινα με ACS...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα αυτό με το κατάστημα μουσικών οργάνων να τους πάω να το πακετάρουμε ακούγεται καλή περίπτωση! PM me αν ο φίλος σου μπορεί να βοηθήσει κ τώρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν λαβαινεις υποψην σου τον κλασσικο τροπο πακεταρισματος κιθαρων ?? (τουλαχιστον απο τις εταιριες

 

πχ

width=600 height=318http://www.woodbrass.com/images/woodbrass/PACK+FENDER+CD+60.JPG[/img]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν λαβαινεις υποψην σου τον κλασσικο τροπο πακεταρισματος κιθαρων ?? (τουλαχιστον απο τις εταιριες

 

 

???

Δεν το χω ξαναδεί αυτό; Αγοράζεις συσκευασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φιλος που αγορασε κιθαρα απο συμφορουμιτη (και ηρθε με κτελ),η οποια δεν διεθετε θηκη ουτε κανα μαλακη, ηρθε μεσα σε χαρτοκουτι απο αυτα τα τριγωνικα που ερχονται τα οργανα που δεν διαθετουν θηκη,και μεσα εξω τυλιγμενη με φουσκες σε βαθμο προστασιας για ελευθερη πτωση απο αεροπλανο. ;D

Οποτε το μονο που εχεις να κανεις (εκτος απο την αγορα "φουσκας"συσκευασιας,και ταινιας συσκευασιας) ειναι να πας σε ενα μαγαζι με μουσικα και να ζητησεις να σου δωσουνενα χαρτοκουτο απο μπασο.Ετσι κι αλλιως τα πετανε.

 

 

Edit : Μεχρι να γραψω ειχαν ηδη γραψει τα ιδια οι συμφορουμιτες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις Pm...

???

Δεν το χω ξαναδεί αυτό; Αγοράζεις συσκευασία;

Όλα τα όργανα είναι μέσα σε τέτοια κουτιά όταν φτάνουν στο μαγαζί... Οπότε υπάρχουν και κουτιά για μπάσο... Αν πας ειδικά στον αντιπρόσωπο της εταιρίας που έχεις το μπάσο θα βρεις και κουτιά της εταιρίας...

Αλλά επειδή από ότι θυμάμαι έχεις ένα Jazz Bass θα βρεις εύκολα είτε από Fender είτε από Squier...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου