Προς το περιεχόμενο

Cubase & Synth Problem


PANOR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Αγορασα το LIttle Phatty Stage Analog Synth της ΜΟΟG.

 

Υπαρχει προβλημα κ δεν εχω ηχο στα monitors παρα μονο στα ακουστικα του MOOG.

 

καταρχην θα ηθελα να πω πως θελω να χρησιμοποιησω το MOOG με το cubase sx3.

 

το αλλο synth που εχω (VIrus TI2) εχω συνδεσει το usb, katebasa ta drivers (software) απο την εταιρια (ACCESS) τα εκανα install k ok. δουλευει .

 

Πηγα να κανω το ιδιο κ με το MOOG αλλα η εταιρια με κομπλαρει στην αγορα (???) toυ software.

Υποθετω πως αυτος ειναι ο λογος που δεν παιζει ( αν κ βλεπω το σημα να μπαινει στο midi channell που εχω κανει assign).  Τι λετε?

 

Μετα εβαλα MIDI OUT της καρτας ηχου στο MIDI IN tou MOOG, και αναποδα. Βλεπω παλι το σημα αλλα no sound. στην συνεχεια κ το audio out του MOOG στο IN τησ καρτασ αλλα παλι τιποτα.

 

Δεν ξερω μηπωσ πρεπεινα αλλαξω καποια παραμετρο στην καρτα ηχου

(NATIVE INSTRUMENTS AUDIO KONTROL 1) η' στο ΜΟΟG η' κ στο cubase akoma.

 

Αν ξερει καποιος αες πει

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Αγορασα το LIttle Phatty Stage Analog Synth της ΜΟΟG.

 

Υπαρχει προβλημα κ δεν εχω ηχο στα monitors παρα μονο στα ακουστικα του MOOG.

 

καταρχην θα ηθελα να πω πως θελω να χρησιμοποιησω το MOOG με το cubase sx3.

 

το αλλο synth που εχω (VIrus TI2) εχω συνδεσει το usb, katebasa ta drivers (software) απο την εταιρια (ACCESS) τα εκανα install k ok. δουλευει .

 

Πηγα να κανω το ιδιο κ με το MOOG αλλα η εταιρια με κομπλαρει στην αγορα (???) toυ software.

Υποθετω πως αυτος ειναι ο λογος που δεν παιζει ( αν κ βλεπω το σημα να μπαινει στο midi channell που εχω κανει assign).  Τι λετε?

 

Μετα εβαλα MIDI OUT της καρτας ηχου στο MIDI IN tou MOOG, και αναποδα. Βλεπω παλι το σημα αλλα no sound. στην συνεχεια κ το audio out του MOOG στο IN τησ καρτασ αλλα παλι τιποτα.

 

Δεν ξερω μηπωσ πρεπεινα αλλαξω καποια παραμετρο στην καρτα ηχου

(NATIVE INSTRUMENTS AUDIO KONTROL 1) η' στο ΜΟΟG η' κ στο cubase akoma.

 

Αν ξερει καποιος αες πει

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Έκανες το πιο αυτονόητο; Δηλαδή εκτός από MIDI κανάλι, να "ανοίξεις" και ένα audio κανάλι στο Cubase, στο οποίο να έχεις διαλέξει την είσοδο της κάρτας ήχου στην οποία συνδέεται η έξοδος του Little Phatty;

Εφόσον έχεις οπτική επιβεβαίωση ότι υπάρχει MIDI σήμα από το συνθ στον υπολογιστή και ανάποδα, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα στο MIDI σήμα, μάλλον στην γραμμή του audio θα το εντόπιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου