Προς το περιεχόμενο

Squier classic vibe 50s tele ή Baja classic player?


gmw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας. η εμπειρία μου σε κιθάρα είναι αποκλειστικά σε Gibson epiphone μόνο. σκέφτομαι να αγοράσω μια telecaster και βρίσκομαι ανάμεσα σε squier classic vibe 50s tele H' Baja classic player made in Mexico. please help .....

(superfunk είσαι εδώ ;;;;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα φιλε,

πολυσυζητημενο το θεμα, κανε ενα search :P , απ'τη μικρη εμπειρια π εχω θα σ ελεγα τη baja ;), ειναι οργανο διαφορετικης κλασσης βρε παιδι μ, θα την χτυπησω κ γω μαλλον οταν βρω λεφτα, στ www.dv247.com τη blonde την εχει 470...Τεσπα, παντως πριν αγορασεις, πηγαινε σε ενα μαγαζι κ παιξε μερικες tele,γτ αν παιζεις lp, υπαρχει κ περιπτωση να μη σ αρεσει το μπρατσο,ο ηχος, το ενα, το αλλο...Οποτε πριν αγορασεις δοκιμασε(παντα)...Αυτα, αφηνω τους πιο εμπειρους να συμπληρωσουν αν εχουν κατι...

8)

 

P.S:Πολυ κ@υλ@ αυτη η baja βρε παιδι μ, τη θελω κ στα δυο χρωματα που βγαινει :-[.....αχ καταραμενα λεφτα...να δω που θα τα βρω :P:P:P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε,

πολυσυζητημενο το θεμα, κανε ενα search :P , απ'τη μικρη εμπειρια π εχω θα σ ελεγα τη baja ;), ειναι οργανο διαφορετικης κλασσης βρε παιδι μ, θα την χτυπησω κ γω μαλλον οταν βρω λεφτα, στ www.dv247.com τη blonde την εχει 470...Τεσπα, παντως πριν αγορασεις, πηγαινε σε ενα μαγαζι κ παιξε μερικες tele,γτ αν παιζεις lp, υπαρχει κ περιπτωση να μη σ αρεσει το μπρατσο,ο ηχος, το ενα, το αλλο...Οποτε πριν αγορασεις δοκιμασε(παντα)...Αυτα, αφηνω τους πιο εμπειρους να συμπληρωσουν αν εχουν κατι...

8)

 

P.S:Πολυ κ@υλ@ αυτη η baja βρε παιδι μ, τη θελω κ στα δυο χρωματα που βγαινει :-[.....αχ καταραμενα λεφτα...να δω που θα τα βρω :P:P:P

 

 

 

 

Δεν βρισκω καποιο 8εμα με συγκριση των δυο συγκεκριμενων κιθαρων ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, υπαρχουν ομως θεματα που αναλυουν την καθεμια....Τη γνωμη μ παντως στην ειπα....Αμα δν εχεις θεμα μ λεφτα, παρε τη baja...Πριν ομως δοκιμασε τη, μπορει να μη σ αρεσουν καν οι tele...

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως υπαρχουν ομως θεματα που αναλυουν την καθεμια και εχουν "παρει" τοσο καλες κριτικες στο φορουμ αυτο θα ηθελα την γνςμη καποιου που να εχει δοκιμασει και τις ΔΥΟ. Ευχαριστω πολυ παντως για την βοη8εια και το ενδιαφερον.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, σορρυ τοτες:P Επιμενω παντως, πηγαινε κ δοκιμασε κ τις δυο πριν παρεις...Ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις, γτ οπως ειπες κ οι δυο εχουν καλες κριτικες, το θεμα ειναι εσενα τι θα σ αρεσει πιο πολυ, οποτε....try my friend, try! Καλο καψιμο κ μολις παρεις, τα κλασσικα, review με photos k clips :P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αν διάβασες αυτό το thread: http://www.noiz.gr/index.php?topic=152934.0 και άκουσες και τα clips, δε θα σου μείνει για πολύ το δίλημμα....

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αν διάβασες αυτό το thread: http://www.noiz.gr/index.php?topic=152934.0 και άκουσες και τα clips, δε θα σου μείνει για πολύ το δίλημμα....

 

 

το διαβασα το thread φιλε μου αλλα αν διαβασες παραπανω αναφερω οτι εχω μονο εμπειρια σε gibson k epiphone κιθαρες, οπως καταλαβαινεις θα ηθελα καποιος Telecaster owner (πχ superfunk) να μου πει σε πια απο τις δυο θα εχω πιο ομαλη μεταβαση ( η μια εχει soft C shape neck και η αλλη soft V shape ) και εντελει αν αξιζει τα παραπανω χρηματα απο την classic vibe squier strat ( γιατι και αυτη σε αλλα threads εδω μεσα εχει χαρακτηριστει  σαν "μια απο τισ καλυτερες ΤΕΛΕΚΑΣΤΕΡ ανεξαρτητου τιμης)  ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου