Προς το περιεχόμενο

Charvel So-Cal guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αγαπητε Jasemeister,

δεν ειμαι σιγουρος αν θα περασω φετος απο Ελλαδα, γιατι πληροφορηθηκα οτι τα τελη κυκλοφοριας των ταρανδων εχουν εκτιναχθει στα υψη.

Οποτε καλο θα ηταν να πας αμεσως(πριν υπαρξει ελλειψη στα στοκ) να αγορασεις 2 Charvel So Cal και τη μια να την δωρισεις στον georgekz750 ,ωστε να δω οτι εισαι καλο παιδι και να σου στειλω τον boogie με κουριερ και ενδειξη "gift απο santa" για να μην σε τσιμπησει το τελωνειο

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Μια πληρη και αναλυτικη παρουσιαση της κυριας παρακαλω  ;D

Φίλε περιμένω μία, δεν ξέρω ακόμα πότε θα ρθει, όταν έρθει θα σου πω τις εντυπώσεις μου. Χαιρετισμούς

j.warbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε περιμένω μία, δεν ξέρω ακόμα πότε θα ρθει, όταν έρθει θα σου πω τις εντυπώσεις μου. Χαιρετισμούς

 

Με το καλο να την παραλαβεις και να μας την παρουσιασεις! Απο που ερχεται (αν επιτρεπεται)? Ρωταω γιατι εκτος απο Θωμα (που εχει πολυ περιορισμενα χρωματα) δεν την ειδα καπου αλλου εντος Ευρωπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλο να την παραλαβεις και να μας την παρουσιασεις! Απο που ερχεται (αν επιτρεπεται)? Ρωταω γιατι εκτος απο Θωμα (που εχει πολυ περιορισμενα χρωματα) δεν την ειδα καπου αλλου εντος Ευρωπης.

Από Θωμά,η μάυρη είναι, μόνο που δεν είναι η socal αλλά η san dimas. Προτιμώ τους SD, κατά τα άλλα είναι ακριβώς ίδιες.

j.warbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ειμαι υπερ των SD, αλλα νομιζα οτι η san dimas εβγαινε χωρις pickguard και με ψιλοξενερωνε αυτο. Αν ειναι εντελως ομοια τοτε και γω αυτην προτιμω. Αν υπαρχει και σε κεινο το ferrari red...

 

edit: τελικα απ οτι ειδα οντως ειναι χωρις pickguard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ειμαι υπερ των SD, αλλα νομιζα οτι η san dimas εβγαινε χωρις pickguard και με ψιλοξενερωνε αυτο. Αν ειναι εντελως ομοια τοτε και γω αυτην προτιμω. Αν υπαρχει και σε κεινο το ferrari red...

Ναι έχεις δίκηο το ακριβώς ίδιες πήγαινε στα χαρακτηριστικά, απλά εγώ την προτίμησα γιατί ήμουν έτοιμος να φτιάξω μία κάστομ με τα ίδια χαρακτηριστικά, μεταβλητό ράντιους, μαγνήτες, φλόυντ κλπ οπότε μούρθε κουτί και το p/rd δεν το σπουδαιολόγησα. Η κάστομ θα μου ρχόταν γύρω στα 1600.

j.warbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, δεν ειναι νομιζω και αδυνατον ειτε να μπει pickguard στην san dimas, ή SD στην so cal  ;D.

Περιμενω την παρουσιαση της δικιας σου!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, δεν ειναι νομιζω και αδυνατον ειτε να μπει pickguard στην san dimas, ή SD στην so cal  ;D.

Περιμενω την παρουσιαση της δικιας σου!  ;)

Πάντως επειδή έχω στρατ κ με p/rd και χωρίς, έχω την εντύπωση πως το p/rd πέρα από τη μορφή σχετίζεται άμεσα με τον τρόπο που τρέχουν οι δονήσεις στο σώμα. Δεν μπορώ να στο εξηγήσω ακριβώς είναι θέμα αίσθησης, όπως και το φλόυντ με p/rd και χωρίς. Τέλος πάντων μόλις την παραλάβω θα πω δυο κουβέντες. Νάσαι καλά!

j.warbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη επαιξα ολα τα μοντελα σας λεω οτι ειναι σκυλια!απο κει και περα ομως μην περιμενετε να δειτε και τιποτα εξωπραγματικο...δεν μου αρεσε το αβαφτο μανικι αλλα το compound radius ειναι το κατι αλλο.

α ρε fender κανε ενα compound radius μια φορα και εγω ο,τι θες μετα  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτή με τους SD που έχω εγώ και δεν έχει p/d δηλαδή οι pups είναι βιδωμένοι στο σώμα δίνουν πραγματικά μιά ιδιαίτερη χροιά στον όγκο και στο ηχόχρωμα.. το βρίσκω ενδιαφέρον αρκετά...

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου