Προς το περιεχόμενο

ξυλα και κιθαρες


mogwai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Επειδη εχω αποροιες σχετικα με τις διαφορες των ξυλων που χρησιμοποιουνται για την κατασκευη της ηλεκτρικης κιθαρας,θα ηθελα,αν καποιος εχει ορεξη,να στειλει ενα αρθρο δομημενο με τον παρακατω τροπο,ωστε να καταλαβαινουμε.Π.Χ alder=.....(ελληνικη λεξη),ιδιοτητες κ χαρακτηριστικα αυτου του ξυλου,χωρα προελευσης,ποιες κιθαρες,συνηθως,εχουν τετοιο ξυλο(εννοω η επιλογη του ξυλου βασιζεται στη μαρκα της κιθαρας(fender)?στο μοντελο(tele η' strato,baja η' am st)?Και τελος με ποια κριτηρια επιλεγεται το ξυλο στο σωμα,στο λαιμο,στη ταστιερα(διαφορα rosewood-maple)?Αυτα τα λιγα για αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.warmoth.com/Guitar/Bodies/Options/BodyWoodOptionsPop.aspx

http://www.warmoth.com/Guitar/Necks/NeckWoodsPop.aspx

Τα υπόλοιπα πάνω δεξιά [Αναζήτηση]

Το θέμα έχει συζητηθεί τόσες φορές που αν συζητηθεί άλλη μια, το Noiz θα αυτοκαταστραφεί.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόδοση το θέμα να πιάσει 15 σελίδες στις επόμενες 2 μέρες: 1.05

Απόδοση το θέμα να καταλήξει σε flame: κλειδωμένο

Απόδοση το θέμα να κλειδωθεί: κλειδωμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα έχει συζητηθεί τόσες φορές που αν συζητηθεί άλλη μια, το Noiz θα αυτοκαταστραφεί.

 

τοτε να αρχισουμε συζητηση τι περιμενουμε??ελα παιδια στειλτε ...

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως ο ανθρωπος διαβασε καποια απο τις συζητησεις και γι'αυτο ζηταει αν υπαρχει καποιο αρθρο, δε λεει πουθενα να ξαναπιασουμε το θεμα απο το μηδεν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον thomann έχει ανέβει ένα άρθρο στα αγγλικά που αναφέρεται στα διάφορα ξύλα που χρησιμοποιούνται στην κιθάρα. Με βοήθησε να πάρω μια ιδέα αλλά επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός με το θέμα δεν μπορώ να αξιολογήσω την ποιότητα των πληροφοριών που έχει.

http://www.thomann.de/gr/onlineexpert_90_6.html

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok.ηλπιζα σε ενα ελληνικο σαιτ ωστε να καταλαβαινω ολους τους ορους.μαλλον δεν υπαρχει.δεν ηταν στις προθεσεις μου η καταστροφη του noiz...ευχαριστω για τη βοηθεια  κ σορυ που αγνοω τις προηγουμενες απαντησεις mscmkr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου