Προς το περιεχόμενο

nina simone η ερμηνεια..


marilazi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως το 99% των jazz μουσικων εκεινης της περιοδου δηλαδη... ;D

 

που εισαι μεσα στη jazz?στο Χαρλεμ? ;D

 

Παντως και εμενα δεν μου αρεσει η Nina Simone αν και αντιλαμβανομαι το τεραστιο μεγεθος της.

1. Πολλοι ομως αργα (και οι μεγαλυτεροι) καταλαβαν πως σ αυτη τη μουσικη δε χωραει πρεζα ;)

2. Ημουν και χαρλεμ(μη παρεξηγεις δεν το απαντω επειδη ''θικτηκα'' απεναντιας γελασα με τη συμπτωση.

3. Ναι ειναι πολυ μεγαλη ερμηνευτρια παικτρια κλπ. και θα ξερεις πως εχει το δικο της φανατικο κοινο με οτι εννοει αυτο. ΣΕΒΑΣ. Απλα εμενα δε μου κανει και αυτο με τις ηρωινες το εννοω με την κακη ψυχοεννοια και οχι σα ρατσιστικο καταλυπο με τα αρρωστα παιδια. Sorry δηλαδη

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν και μεσα στη jazz που ειμαι και τσακωνομαι με τους αλλους γι αυτο το λογο.

Δε τη παω ουτε με σφαιρες. Αισχος με κεφαλαια, ηρωινες κλπ.

Ελ(λ)ιάνιε, εσύ τότε θα πρέπει να ακούς μόνο Dizzy Gillespie. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελ(λ)ιάνιε, εσύ τότε θα πρέπει να ακούς μόνο Dizzy Gillespie. ;D

 

καλα και αυτος αν δεν εμπλεκε με τις θρησκειες (εγινε μελος της Bahá'í Faith στα 70s)  ακομα με ενα μπουκαλι ουϊσκυ αγκαλια θα  ηταν...ο μακαριτης....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑΑ δε λες τιποτα!!!!

Parker Benson=Parker(και τις φλωριες του) Martino( ;D) και φυσικα Django........πολυ Django!!!

ψαξτε και ulf wakenius. Of topic

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που κατάλαβα ότι το κοροϊδεύει το κομμάτι είμαι τελείως αλλού;;;;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την π@π@ρι@ μου... πιο παλια που ειχα πρωτοακουσει καποια κομματια απο Nina Simone, νομιζα οτι ηταν αντρας...Κ στο video σα τραβελι φαινεται :P

 

Στην αρχη παντως του video ηταν λες κ ειχε παρει οτι ειχε βρει στο φαρμακιο....Σα κλασμενη τελειως :P Αλλα μετα εστρωσε, παντως μου φανηκε οτι απλα δεν της αρεσαν καθολου οι στιχοι η κατι τετοιο...Τεσπα, δε μ'αρεσε, αν κ γενικα μ'αρεσουν κομματια της...

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μιας και μιλαμε για την σιμον να πω πως δυο απ τα πιο σπουδαια της τραγουδια της ειναι το λοβ μι ορ λιβ μι και το μαι μπειμπι τζαστ κερς φορ μι....!

 

 

 

ακομα, καλο ειναι οποιος ενδιαφερεται να ψαξει να μαθει καποια πραγματα για την ζωη της...

εχει μεγαλο ενδιαφερον....

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Αλεχ. Δικιο αλλα δε μ αρεσει.(και να φανταστεις οτι την ειχαμε φαει με το κουταλι μια εποχη ;D ;D ;D) Παναγια μου δε ξαναπαω πισω κει!!!! ;D ;D ;D ;D

...αλλα για πες λιγα για τη ζωη της γιατι κατι ειχα ακουσει αλλα δε θυμαμαι. Τι σου κανε εντυπωση?

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου