Προς το περιεχόμενο

Αποψεις για Guild GAD-40CE


sn6111

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους.επειδη εχω βαλει στο ματι την συγκεκριμενη κιθαρα θα θελα να μου πειτε γνωμες γι αυτην αν ξερετε.για τον ηχο της, την κατασκευη της, τα ηλεκτρικα της η ο,τι αλλο ξερετε.

 

http://www.guildguitars.com/instruments/search.php?partno=3810405821

http://www.thomann.de/gr/guild_gad40ce.htm

 

Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο οργανακι ειναι, ειχε ενας φιλος την GAD-40.Ειχε πολυ βολικο μπρατσο, κ πολυ ωραιο ηχο.Τωρα δν ξερω για Internet, το παιδι την ειχε δοκιμασει πρωτα...Αυτα

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αν κρίνω απο τη δική μου ,που είναι η GAD-F40P  η ποιότητα κατασκευής θα είναι άριστη.Πάντως αν δεν έχεις πρόβλημα στο να είναι cutaway χτύπα μια σαν τη δική μου.Είναι σκέτη ακουστική αλλά με έτοιμη τρύπα πίσω που με ένα 30-40αρι βάζεις ένα καλό piezo και γίνεσαι πρώτος μάγκας.Η κιθάρα κάνει 666Ε και η ποιότητα και ο ήχος της πατάει κάτω taylor των 2000 Ε χωρίς υπερβολή.΄Να είσαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανιώσεις.Ασε που έχει back and sides ξύλο padouk το οποίο είναι σπάνιο σε ακουστικές,και έχει ήχο τρελό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Δεν εχω παιξει με την Gad 40,αλλα εχω παιξει με 3 GAD50 kai 2 GAD30.Πολυ καλα κατασκευασμενα οργανα κ ομορφα τα ατιμα.

   Οι 3 GAD50 που ανεφερα(επαιζα για καναμισαωρο την μια μετα την αλλη στο Στολλα) ηταν αποδειξη του ποσο διαφορετικη μπορει να ακουγεται μια ακουστικη με μια αλλη ακριβως ιδιο μοντελο.Μια (amber?)burst ηταν απλα αξιοπρεπης,μια sunburst μουντη και ψοφια και μια natural που ηταν συγκλονιστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν θα παω να την αγορασω θα ηθελα να παιξω με δυο ιδιες.και σκεφτομουνα να παω μια βολτα μεχρι τον Στολλα στην Πατρα.το θεμα ειναι αν θα εχει 2 ιδιες κι αν δεχτει να ανοιξει την μια σε περιπτωση που ειναι καινουρια κι οχι demo γιατι σιγουρα θα υπαρχουν διαφορες μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..σκεφτομουνα να παω μια βολτα μεχρι τον Στολλα στην Πατρα.το θεμα ειναι αν θα εχει 2 ιδιες κι αν δεχτει να ανοιξει την μια σε περιπτωση που ειναι καινουρια κι οχι demo

 

Πραγματικα δεν ξερω και οι τρεις Gad50 που επαιξα demo ηταν.Ελπιζω να μην σκοπευεις να κανεις το τραβηγμα χωρις να τους εχεις παρει ενα τηλεφωνο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι.θα παρω ενα τηλεφωνο πιο πριν και αν τις εχει τοτε παω μια βολτα και...που ξερεις? μπορει να γυρισω με μια βαλιτσα στην Αθηνα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου