Προς το περιεχόμενο

Ηχογραφηση με καρτα (πολυ αρχαριος)


kokkinopiano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετε! λοιπον εχω την καρτα M-Audio Fast Track Pro, το προγραμμα cool edit pro και μια κιθαρα. εχω καταφερει κουτσα στραβα να συνδεσω καρτα και κιθαρα και μπορω να ακουω απ τα ηχεια την κιθαρα.μπορειτε να μου πειτε τι χρειαζεται να κανω για να γραψω με το cool edit pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να διβασεις το manual του προγραμματος. ???

Θα το καταλαβεις καλυτερα απο το να στο εξηγησει καποιος απο εδω

 

+1

 

γενικά πάντως είναι πολύ εύκολο, απλά στο κανάλι που θες να γράψεις ενεργοποιείς την ένδειξη rec (κάποιο κόκκινο φωτάκι θα έχει) και μετά πατάς το record του προγράμματος.

 

το/τα κανάλια που έχεις κάνει "flag" ως rec, θα γραφτούν.

 

εγώ χρησιμοποιούσα το cooledit χρόνια τώρα και δεν είχα διαβάσει manual καθόλου, για να το μάθεις κάνε mouseover και διάβαζε τι λέει και γενικά μη διστάζεις να κάνεις δεξι κλικ για να βλέπεις τα μενου που έχεις στη διαθεση σου ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα χρησιμοποιησα το audacity και δουλεψε, ενω με το cool edit pro μπορω να ακουσω καν. φανταζομαι οτι μαλλον φταιει το οτι εχω δυο καρτες ηχου. μηπως ξερετε αν υπαρχει καποια ρυθμιση που να επιλεγω ποια καρτα θα χρησιμοποιει το προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου