Προς το περιεχόμενο

Κάτι δεν πάει καλά...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και μια βδομάδα συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο. Η ιστορία ξεκινάει από το ότι μου αρέσουν πάρα πολύ τα γρήγορα arpeggios. Έχω πέσει λοιπόν με τα μούτρα στην μελέτη. Σχεδόν κάθε μέρα μια-μιάμιση ώρα μελέτη αγκαλιά με τον μετρονόμο. Πάω για μάθημα την Τρίτη και ο δάσκαλος με πληροφορεί ότι ανέβηκα 10 μπιτ. Γυρνάω σπίτι και μελετάω πάλι αλλά στον δικό μου μετρονόμο και βλέπω ότι άνετα ανέβασα ακόμα 10 μπιτ παραπάνω από αυτά που είχα πιάσει στο μάθημα.. Και αυτό συμβαίνει μια βδομάδα τώρα. Κάθε φορά που μελετάω ανεβάζω και λίγο. Τι συμβαίνει; Τα πάω όντως τόσο καλά, γιατί στις πρόβες με την μπάντα μπορώ να πω ότι δεν μου φαίνεται. Μήπως φρίκαρε ο μετρονόμος μου; Κάνω κάτι λάθος; Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό;

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File moy....πρεπει να σε δει γιατρος επειγοντως.. :D

 

Ειδα το site σας...να σε ρωτησω κατι;Ο Θανος ο αλλος κιθαριστας μενει καλλιθεα ;;;Αν ναι δωστου χαιρετισματα...παιζαμε στο λυκειο μαζι...για χαβαλε..αντωνης πεστου και Deadly Crescent...πω πω τι θυμηθηκα ο πο...ης...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πάθει και εγώ στη νιώτη μου αλλά κατόπιν με πληροφόρισαν ότι είμαι ο Superman και έτσι στάματησα να ανησυχώ... 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το site σας...να σε ρωτησω κατι;Ο Θανος ο αλλος κιθαριστας μενει καλλιθεα ;;;Αν ναι δωστου χαιρετισματα...παιζαμε στο λυκειο μαζι...για χαβαλε..αντωνης πεστου και Deadly Crescent...πω πω τι θυμηθηκα ο πο...ης...!!!

 

Μέσα έπεσες! Θα του τα δώσω.

 

Το είχα πάθει και εγώ στη νιώτη μου αλλά κατόπιν με πληροφόρισαν ότι είμαι ο Superman και έτσι στάματησα να ανησυχώ... 8)

 

Κάλα, δεν είπα ότι και έφτασα τον Malmsteen. Απλά μου φάνηκε πολύ περίεργο. Με δυσκολία παίζω 4-5 συνεχόμενα arpeggios στο 160 και σταθερά συνεχόμενα χωρίς να ζορίζομαι είμαι κάπου 130. Ίσος είναι το ότι δεν είχα ξανασχοληθεί σοβαρά με τα arpeggios και επειδή ούτος η άλλος τα χέρια μου πήγαιναν έφτασα σε αυτό το σημείο. Ελπίζω να μην είναι το όριο μου και να συνεχίσει αυτή η εξέλιξη.

 

Παρεμπιπτόντως, έχει να προτείνει κανένας καμιά καλή άσκηση;

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ακόμη δεν κατάλαβα πιο είναι το πρόβλημα που έχεις και σε τι χρειάζεσαι βοήθεια... 8O 8O

αν απλά ήθελες να ακούσεις μια επιβράβευση...μπράβο καμάρι μου :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ακόμη δεν κατάλαβα πιο είναι το πρόβλημα που έχεις και σε τι χρειάζεσαι βοήθεια... 8O 8O

αν απλά ήθελες να ακούσεις μια επιβράβευση...μπράβο καμάρι μου :D :D

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα! :D

 

Με το ρυθμό που βελτιώνεσαι' date=' βλέπω η κιθάρα σου να παίρνει φωτιά...

[img']http://www.guitarfox.com/images/fire.gif[/img]

:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν απλά ήθελες να ακούσεις μια επιβράβευση...μπράβο καμάρι μου :D :D

 

Αργήσατε αλλά το βρήκατε... Επιβράβευση έψαχνα αλλά για να αργήσατε τόσο προφανώς το έκανα με λάθος τρόπο. Ίσος έπρεπε να αναφέρω τον απίστευτο νέο σούπερ ντούπερ λαμπάτο ενισχυτή που αγόρασα' date=' την αντιγραφή-επανέκδοση μιας πανάρχαιας κιθάρας που ακριβοπλήρωσα γιατί είναι "βιντάτζ" και τα 100000 πεταλάκια που έχω στοιβάξει σε καφάσια από μπίρες λέγοντας το πόσο τρομερό ήχο βγάζει η αυτοσχέδια κάβα-πεταλιερα μου, για να μου πείτε μπράβο.

 

Προσοχή: Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι τυχαία.

 

Πάντα σε φάση πλάκας, έτσι; Νόου οφένς.

 

εγώ ακόμη δεν κατάλαβα πιο είναι το πρόβλημα που έχεις και σε τι χρειάζεσαι βοήθεια... 8O 8O

 

Δεν ανέφερα πουθενά ότι είχα κάποιο πρόβλημα η ότι χρειάζομαι βοήθεια και δεν μπορώ να καταλάβω από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Θα έλεγα ότι απλά προβληματίστηκα με κάτι και επειδή δεν μπορώ να το συζητήσω με τον μπάρμπα μου είπα μήπως έχει κανένας όρεξη για κουβέντα.

 

Το θέμα μου είναι το κατά πόσο αυτή η εξέλιξη μπορεί να θεωρηθεί ουσιαστική. Είναι δηλαδή δυνατόν να τα πάω τόσο καλά σπίτι μου και στο μάθημα ενώ στην πρόβα να τα σκατώνω;

 

Και το άλλο ερώτημα του αρχικού ποστ... Είχε κανένας παρόμοια εμπειρία. Αν ναι, η ταχεία αυτή εξέλιξη οφείλονταν στο ότι ήταν ο μπατζανάκης του Malmsteen και είχε πάρει από τα γονίδια του; Μήπως επειδή ήταν καλός στην πένα και γενικότερα εξοικειωμένος αρκετά με το όργανο και έτσι έφτασε πιο εύκολα σε κάποιο σημείο Α;

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

leatherwolf καταρχήν εγώ θα σου πρότεινα να μη συγχίζεσαι (ειδικά τώρα που είναι χρονιάρες μέρες :D). Νομίζω ότι πλάκα έκανε ο whitenoise...

 

Δεν ανέφερα πουθενά ότι είχα κάποιο πρόβλημα η ότι χρειάζομαι βοήθεια και δεν μπορώ να καταλάβω από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα.

Για να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο, από τον τίτλο του thread "Κάτι δε πάει καλά", πιστεύω ότι ο μέσος αναγνώστης καταλαβαίνει ότι υπονοείς κάποιο πρόβλημα... :roll:

 

Anyway, κάνε λίγο υπομονή και σίγουρα κάποιο από τα τζιμάνια-guitarfreeks του noiz θα σου δώσουν συμβουλή ή έστω την άποψη τους.

Εγώ προσωπικά μόνο ευχή για καλά Χριστούγεννα μπορώ να σου δώσω γιατί arpeggios ούτε στο 1bmp δεν παίζω... :D:D:D ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμιά περίπτωση δεν προσβλήθηκα από τα παραπάνω πόστ. Δεν είμαστε παιδιά. Συνέχισα απλά λίγο την φάση της πλάκας, μεταξύ σοβαρού και αστείου. Το μόνο που ίσος με ενόχλησε λίγο ήταν ότι τα πόστ που έγιναν ήταν άχριστα/ μόνο και μόνο για να δηλώσουμε την παρουσία μας, εκτός από το ποστ του antouan_z που προσφέρθηκε να μου στείλει ασκήσεις.

 

Εύχομαι επίσης χρόνια πολλά σε όλους μιας και είμαι στις καλές μου γιατί αύριο γιορτάζει η μάνα μου και επιτέλους θα φάμε κάτι τις προκοπής.

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου