Προς το περιεχόμενο

Ελατηριο πεταλ κασσας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες,ειμαι νεος στο φορουμ και αρχαριος στα τυμπανα..προσφατα αγορασα μια premier cabria http://www.premier-percussion.com/catalogue.asp?id=776..αυτο λοιπον το σετ εχει ονομαστικη τιμη 880 ευρω,ομως καποτε ειχε βγει σε προσφορα στην τιμη των 530 ευρω..εγω λοιπον ετυχε να βρω σε ενα υποκαταστημα του νακα ενα τελευταιο σετ απο την προσφορα το οποιο ηταν στημενο και μαζι με πιατινια sabian μου εφτασε 730,εν παση περιπτωση το θεμα ειναι οτι το πεταλ της κασσας ειναι παρα μα παρα πολυ αφυσικα σκληρο και κουραστικο..το καταλαβα απο τη μικρη βεβαια εμπειρια μου σε αλλα τυμπανα φιλων.μου το επιβεβαιωσε και ο δασκαλος που μου κανει μαθημα,καταλαβα οτι το ελατηριο ειναι αυτο που ευθυνεται και ετσι προς το παρων για τα μαθηματα μου βολευτηκα με καποιο του εμποριου..ο τυπος απο το καταστημα επιμενει οτι αυτο του ειχαν στειλει και αυτο ηταν επανω απο τη μανα του..για να σας κανω να καταλαβετε πιανω το ελατηριο με τα δυο μου χερια απο τις ακρες και προσπαθω να το ανοικσω με ολη μου τη δυναμη και δεν του καταφερνω την παραμικρη κινηση..δεν το χωραει ο νους μου δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα..αυτο που θελω απο εσας ειναι 1.να μου πειτε οποιος απο εσας γνωριζει αν ειναι δυνατον να συμβαινει στ αληθεια κατι τετοιο η ο θειος μου κανει τον κινεζο και εχει βολεψει κανενα φιλο του με το ελατηριο 2.αν μπορω να παραγγειλω τετοιο ελατηριο και απο που 3.την αποψη σας για τα τυμπανα που πηρα σε αναλογια με τα χρηματα...

 

ΥΓ. επισης ελειπαν και τα λαστιχενια πατακια που πανε στα ποδια του σκαμπο.που επισης μου ελεγε οτι δεν του ειχαν στειλει..ειναι ποτε δυνατον..?βεβαια εγω του τσιμπησα κατι αλλα απο αλλο σκαμπο.δεν ειναι το θεμα τα λευτα αλλα αφου τα εσταξα 730 που ενας θεος ξερει που τα βρηκα αυτα τα χρηματα γιατι να μην ειναι πληρης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. το πεταλ της κασσας ειναι παρα μα παρα πολυ αφυσικα σκληρο και κουραστικο..το καταλαβα απο τη μικρη βεβαια εμπειρια μου σε αλλα τυμπανα φιλων.μου το επιβεβαιωσε και ο δασκαλος που μου κανει μαθημα,καταλαβα οτι το ελατηριο ειναι αυτο που ευθυνεται και ετσι προς το παρων για τα μαθηματα μου βολευτηκα με καποιο του εμποριου

 

2. για να σας κανω να καταλαβετε πιανω το ελατηριο με τα δυο μου χερια απο τις ακρες και προσπαθω να το ανοικσω με ολη μου τη δυναμη και δεν του καταφερνω την παραμικρη κινηση..

 

3. δεν το χωραει ο νους μου δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα..αυτο που θελω απο εσας ειναι

 

4. να μου πειτε οποιος απο εσας γνωριζει αν ειναι δυνατον να συμβαινει στ αληθεια κατι τετοιο η ο θειος μου κανει τον κινεζο και εχει βολεψει κανενα φιλο του με το ελατηριο

 

5. αν μπορω να παραγγειλω τετοιο ελατηριο και απο που

 

6. την αποψη σας για τα τυμπανα που πηρα σε αναλογια με τα χρηματα...

 

7. επισης ελειπαν και τα λαστιχενια πατακια που πανε στα ποδια του σκαμπο.που επισης μου ελεγε οτι δεν του ειχαν στειλει..ειναι ποτε δυνατον..?

 

8. βεβαια εγω του τσιμπησα κατι αλλα απο αλλο σκαμπο.δεν ειναι το θεμα τα λευτα αλλα αφου τα εσταξα 730 που ενας θεος ξερει που τα βρηκα αυτα τα χρηματα γιατι να μην ειναι πληρης?

 

1. μπορει και να συμβει, σε αλλους αρεσουν τα σκληρα πεταλια

 

2. παρε ενα ''καβουρα'' και κοψτο  ;)

 

3. καλα μη τρελλαινεσαι δε σε κερατωσε η γυναικα σου  :P

 

4. μη γινεσαι τοσο καχυποπτος...

 

5. απο το νακα το drumstore κλπ κλπ

 

6. μπασοξυλο ειναι οποτε μια χαρα...βεβαια υπαρχουν και αυτα http://www.noiz.gr/index.php?topic=171002.msg422469#msg422469 γυρω στα 600 αλλα χωρις βασεις σκαμπο

 

7. αν εσυ οταν πηγες τα ειδες τοτε σου λεει μ@λ@κιες

και να μην τα ειδες αυτα ερχονται ''εγκατεστημενα'' και οχι ξεχωριστα οποτε 99% σου λεει μ@λ@κιες

 

8. τα προβληματα σου λυνονται μη τρελλαινεσαι...μια χαρα πληρες ειναι το σετ σου...ντραμς εχεις πιατινια εχεις βασεις εχεις και σκαμπο με λαστιχακια αφου τα πηρες απο αλλο σκαμπο. ενα ελατηριο πρεπει να αλλαξεις μονο

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,

 

Εδώ έχει μερικά, αλλά καλύτερα να πας σε κάποιο μουσικομάγαζο (Drum Store, Γαβρήλος, Τριμης κ.λπ., αν είσαι Αθήνα) με το ελατήριο που έχεις και να ζητήσεις ένα αντίστοιχο αλλά πιο ελαφρύ.

 

Όσο για την τιμή, φυσιολογική μου φαίνεται αφού πήρες και πιατίνια.

Για τα λάστιχα του σκαμπό τώρα που "δεν του τα έστειλαν", ας μη βρίσω γιατί δεν μου το επιτρέπει το επίπεδό μου…

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου