Προς το περιεχόμενο

Winamp shoutcast WEB RADIO βοήθεια!!


savasa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

την παρασκευή έχω κλείσει την πρώτη μου ραδιοφωνική εκπομπή σε web radio σταθμό γνωστό στο Κερατσίνι που μένω.

Το παλικάρι μου πε να εκπέμπω μέσω winamp με την βοήθεια του plugin shoutcast...

Το θέμα μου είναι ότι θέλω να χρησιμοποιώ ΚΑΙ εξωτερική κάρτα ήχου για το μικρόφωνο αλλά ΚΑΙ ό,τι ακούγεται στον υπολογιστή να μεταδίδεται...

 

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

έχει να κανει με το mix stereo στις ρυθμίσεις των συσκευών εγγραφής αλλά δεν βγάζω άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε εκανα broadcast με αυτο το Plugin για λιγο. Θα πρεπει καπως να ρουταρεις την εξοδο της εξωτερικης καρτας σου σε μια εισοδο της εσωτερικης(με mini jack μεσω line in ας πουμε), και μετα απο το mixer ηχογραφησης των windows επιλεγεις το stereo mix, και στο Plugin επιλεγεις να μεταδιδει το stereo mix.

Θεωρητικα ολα αυτα.

 

Αν μας ελεγες ακριβως τον εξοπλισμο σου, θα επαιρνες πιο σωστες απαντησεις. :)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε εκανα broadcast με αυτο το Plugin για λιγο. Θα πρεπει καπως να ρουταρεις την εξοδο της εξωτερικης καρτας σου σε μια εισοδο της εσωτερικης(με mini jack μεσω line in ας πουμε), και μετα απο το mixer ηχογραφησης των windows επιλεγεις το stereo mix, και στο Plugin επιλεγεις να μεταδιδει το stereo mix.

Θεωρητικα ολα αυτα.

 

Αν μας ελεγες ακριβως τον εξοπλισμο σου, θα επαιρνες πιο σωστες απαντησεις. :)

 

απλά έτσι χάνω την ποιότητα της ux2 line 6 αν δεν κάνω λάθος...  :(

έχω την κάρτα που σου πα...

και ότι περιέχει ο Acer aspire μου... τώρα πάνω στην κάρτα θα μπει κονσόλα... αλλά για να τρέξει η κάρτα πρέπει να ανοίξω ένα προγραμματάκι το pod farm.

και να την έχω προεπιλογή! και δεν δουλέυει μαζί και η line 6 και η on board

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου