Προς το περιεχόμενο

Toy Piano


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγουρα έχει ένα μαγαζί στη χαριλάου τρικούπη(δν θυμαμαι όνομα..) που φέρνει τα wilh.steinberg, και έχει 2 toy piano στη βιτρίνα. Είναι, νομίζω όπως απομακρυνεσαι απο το κέντρο μετά τη καλλιδρομίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως! Στη Χαρ. Τρικούπη είναι ένα μαγαζί με πιάνα (νομίζω Αθανασιάδης λέγεται). Βρίσκεται λίγο πριν το ύψος του Λογοθέτη.

Εχει τα schoenhut πιανάκια (παρε μια ιδέα http://www.toypiano.com/product_list.asp?html_category=upright%20pianos), που είναι κατά τη γνώμη μου ό,τι καλύτερο μπορεί κανείς να βρει σε παιδικό πιάνο.

 

Το πήρα για τον ανηψιό μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή και ως παιχνίδι (αντοχή, ποιότητα κατασκευής) αλλά και ως όργανο (σε στυλ Pascal Comelade), όταν το ηχογρφήσαμε για ένα cd. Και δεν είναι εξωφρενικά ακριβό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα έχει ένα μαγαζί στη χαριλάου τρικούπη(δν θυμαμαι όνομα..) που φέρνει τα wilh.steinberg, και έχει 2 toy piano στη βιτρίνα. Είναι, νομίζω όπως απομακρυνεσαι απο το κέντρο μετά τη καλλιδρομίου.

 

Το ίδιο λέμε. Είναι πριν την καλλιδρομίου, όπως αποκρύνεσαι από το κέντρο, στο αριστερό σου χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φιλε μου μια και εχω καει ασχημα με τα Toy piano.ΘΑ σου ελεγα αντι για Shoenhut(εχει ενα μαγαζι στην Χαριλαου Τρικουπη οπως ανεβαινεις στο αριστερο σου χερι)να κοιταξεις στο Γαλλικο Ebay για Michelsonne εχουν απιστευτο ηχο αλλα ειναι σαφως πιο ακριβα απο τα Shoenhut.Επισης πλεον τα βρισκεις μονο μεταχειρισμενα μια και το τελευταιο βγηκε πριν απο καμια 25 χρονια. :o

 

Υ.Γ. Τσεκαρε You tube Michelsonne και θα παθεις πλακα με ηχο.

 

Υ.Γ.2 τα Shoenhut σε σχεση με τα michelosonne εχουν πιο οξυ ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον undo. Είμαι ευτυχής κάτοχος Michelsonne του 1967. Κρυστάλλινος παραμυθένιος ήχος, αλλά αρκετά τσιμπημένα...

Undo με τί παίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα χαιρομαι που βρισκω και αλλους που αγαπουν τα toy piano!!!

fauconnier εχω τρια στην κατοχη μου ενα shoenhut ενα michelsonne του 60' με δυο οκταβες και ενα Γαλλικο χειροποιητο σε στυλ michelsonne αλλα με πιο απαλο ηχο.Το προβλημα που εχω με τα toy piano ειναι πως θελω να τα κουρδισω σε 440 ΗΖ μια και στις ηχογραφησεις χανουν λιγο πιστευω πως μεχρι το καλοκαιρι θα τα εχω καταφερει.

Το δικο σου απο κουρδισμα πως παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου