Προς το περιεχόμενο

Fender Stratocaster buying guide


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...συν οτι το relic ειναι σχετικα aquired taste...

Συμφωνώ. Αν και μου άρεσαν κάποιες Road worn και μάλιστα πολύ, οφείλω να πω πως το relicing και ειδικά στο μπράτσο ήταν <<φτηνοδουλιά>>.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Αν και μου άρεσαν κάποιες Road worn και μάλιστα πολύ, οφείλω να πω πως το relicing και ειδικά στο μπράτσο ήταν <<φτηνοδουλιά>>.

 

Η έκφραση "acquired taste" δεν νομίζω ότι εκφράζει ακριβώς αυτό....

Χρησιμοποιείται περισσότερο ως έκφραση για κάτι που συνηθίζεις σιγά σιγά να σου αρέσει όταν "εκπαιδευθείς" σωστά.  ;)

Εν προκειμένω δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό.

 

Η δουλειά του SF είναι αντιπροσωπευτική των ωρών που χει ξοδέψει πάνω από αυτά τα lego  ;D

Ευχαριστώ και από μένα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως, αναφερομουν στο οτι το relic αρεσει σε λιγους. Και συνηθως αυτοι ειναι παλαιοι του χωρου. Μπορει να ειναι ιδεα μου, αλλα οι περισσοτεροι πιτσιρικαδες, με το που ξεκιναν το αθλημα τους αρεσουν οι καινουριες, γυαλιστερες και κατα προτιμηση μαυρες κιθαρες και οχι τοσο τα relic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο κυριε funky για τους μη ...κατεχοντες ειναι κατατοπιστικος οδηγος αλλα...παιδια αν ειναι να αγοραζετε κιθαρα μετα απο καθε αρθρο του superfunk θα  πεινασετε αγρια (καθοτι πολυγραφοτατος)  ;D

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΛΟΙΠΟΝ! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως, αναφερομουν στο οτι το relic αρεσει σε λιγους. Και συνηθως αυτοι ειναι παλαιοι του χωρου. Μπορει να ειναι ιδεα μου, αλλα οι περισσοτεροι πιτσιρικαδες, με το που ξεκιναν το αθλημα τους αρεσουν οι καινουριες, γυαλιστερες και κατα προτιμηση μαυρες κιθαρες και οχι τοσο τα relic.

Αν και τώρα καβαλάμε το thread του Νίκου, εγώ φίλτατε Odis (από το μικρό δείγμα που έχω πάντα) πιστεύω το αντίθετο.

Οι παλιοί έχουν τα δικά τους relic και ότι παίρνουν το θέλουν να κάνει πατινάζ η πασχαλίτσα και τα νέα παιδιά που οι επαφές τους είναι με φωτό, θέλουν κι αυτοί γρήγορα γρήγορα μια θέση στην "παλαιότητα" με το τεχνητό relicing.

Δεν μιλάω για την συνομοταξία heavy metal και συναφών ιδιωμάτων. Οι power strat από το άλλο thread επίσης, δεν είναι και στα καλύτερά τους με relic..  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο και από μένα στον SF. Ίσως αν υπήρχε το thread νωρίτερα να μην έπεφτα στην παγίδα της highway1. Και πάλι μπράβο

Αγαπητέ SF, επειδή θα υπάρξουν πολλές από τις παραπάνω περιπτώσεις, μετά από κάθε τέτοιου είδους thread σου, θα πρέπει να βάλεις και ένα disclaimer ότι "και να μην ξεχνάτε ότι η καλύτερη strat / tele είναι πάντα αυτή που αγαπήσατε με την πρώτη αφή/ματιά και την κάνατε δική σας και πορεύεστε μαζί της τα μουσικά σας ταξίδια".  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ SF, επειδή θα υπάρξουν πολλές από τις παραπάνω περιπτώσεις μετά από κάθε τέτοιου είδους thread σου, θα πρέπει να βάλεις και ένα disclaimer ότι "και να μην ξεχνάτε ότι η καλύτερη strat / tele είναι πάντα αυτή που αγαπήσατε με την πρώτη αφή/ματιά και την κάνατε δική σας και πορεύεστε μαζί της τα μουσικά σας ταξίδια".  8)

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου